Aktor serialowy. W 1988 r. ukończył Wydział Lalkarski PWST we Wrocławiu, dyplom zdobył zaś w 1990 r. Na srebrnym ekranie pojawił się m.in. w serialach „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość” i „Fala zbrodni”.
Powieść, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków. Tak mocno wpisała się w obraz Gdańska, że jedną z atrakcji miasta jest rzeźba bohaterki wychylająca się ze szczytowego okna kamienicy.
Jeden z trzech najważniejszych, obok III części „Dziadów” Mickiewicza i „Nie-Boskiej komedii” Krasińskiego, dramatów polskiego romantyzmu. Znakomity, polemiczny z Mickiewiczowskim, wizerunek epoki.
Najwybitniejszy pamiętnik baroku, pasjonująca opowieść szlachecka w formie gawędy. Ale dla kogo był pisany – na to pytanie nie ma odpowiedzi. Być może dlatego, że początek dzieła zaginął...
Powieść o najsłynniejszym wojaku na świecie. Gadatliwy nieudacznik-idiota, który ma nieprzeciętny talent do pakowania się w tarapaty, trafia na front. Jak zdołają z nim przeżyć jego kompani?
Szczegółowe streszczenie i omówienie powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza – w prosty sposób wzbogaci wiedzę o lekturze i pomoże lepiej przygotować się do lekcji języka polskiego.
Szczegółowe opracowanie „Pana Tadeusza” – jednego z najważniejszych dzieł w historii polskiej literatury. Zawiera zarówno omówienie utworu, jak i biografię Adama Mickiewicza.
Najsłynniejsze opowiadanie o Wigilii! Skąpego samotnika Scrooge’a odwiedza duch jego wspólnika, cierpiącego za popełnione grzechy. Chce go przestrzec przed podobnym losem.
Niezwykle pomocne uczniom szkół ponadgimnazjalnych źródło wiedzy o powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” i pozytywizmie, czyli epoce powstania utworu.
Powieść historyczna, która w fascynujący sposób przedstawia Rzymian, Greków i pierwszych chrześcijan w przededniu jednej z największych katastrof starożytności.
Zbiór opowiadań jednej z najwybitniejszych polskich prozaiczek. Opowieść o świecie zapamiętanym z dzieciństwa, w którym życie służby folwarcznej jest tak samo ważne jak wydarzenia we dworze.