Margot przez sześć lat spędzała popołudnia w domu Schneiderów, pomagając ich dzieciom w nauce. Jej metody dydaktyczne bywały zupełnie nieortodoksyjne – stosowała między innymi prowokacyjne pytania, obcesowe komentarze i dużo śmiechu. Okazało się, że w niektórych sprawach dogaduje się z uczniami znakomicie, na przykład w interesach (razem ze średnim synem Schneiderów, Jakovem, przez kilka lat prowadzili wspólny biznes – ona pisała jego kolegom wypracowania, on zajmował się logistyką i zgarniał procent). W innych kwestiach, jak podejście do mody czy seksu, różnice były większe. Nie przeszkodziło to jednak Margot i jej uczniom konfrontować się z wzajemną odmiennością i co dzień przekraczać dzielące ich granice. Choć pierwsze zetknięcie dwóch skrajnie różnych światów i światopoglądów było gwałtowne, z czasem wśród gaf i pomyłek początkowa nieufność zmieniła się w niezwykłą przyjaźń, która przetrwała lata…
„Wciągająca opowieść o przenikaniu się światów – na pierwszy rzut oka niezwykle odległych i wrogich. Historia oparta na faktach z życia Margot pokazuje jednak, że porozumienie nie tylko jest możliwe, ale w naszych czasach staje się wręcz koniecznością. Bo nie zatrzymamy zmian kulturowych i demograficznych, a dawna Europa, w jakiej wychowywali nas rodzice po obu stronach żelaznej kurtyny, odejdzie w zapomnienie. I że tej nowej wcale nie musimy się bać” – Michał Nogaś, „Gazeta Wyborcza”/Radio Książki
„Margot […] ukazuje zarówno piękno, jak i trud bycia człowiekiem pośród ludzi. Lektura obowiązkowa” – „De Standaard der Letteren”
„«Mazel tow» wprowadza nas za kulisy niedostępnego świata ortodoksyjnych Żydów i uświadamia nam, że ten świat tylko wydaje się nam znajomy” – „Het Nieuwsblad”
„Książka Margot to wyjątkowa opowieść o świecie ortodoksyjnych Żydów oglądanym oczami gojów. Nadzwyczajna lektura” – „De Sleutel”
„Świetnie nakreślone postaci i doskonale oddana codzienność. «Mazel tow» to o wiele więcej niż tylko dobra książka” – „Cutting Edge”
„Piękna opowieść o przyjaźni pokonującej podziały i różnice kulturowe” – „Mappa Libri”
„«Mazel Tow» to udana opowieść o tym, że «obcy» nie oznacza «zły», a w świecie pełnym podziałów możliwe są przyjaźń i porozumienie” – 27 czerwca 2018, Michał Nogaś, wyborcza.pl