Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać? Teraz odpowiedzi leżą w zasięgu ręki.
Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy.
W poszczególnych rozdziałach znajdują się również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dzieci poczują się niczym prawdziwi odkrywcy.
„Nauka to lubię” to książka familijna – dla ciekawego świata czytelnika w każdym wieku.
„Jestem zachwycona książką pana Tomasza Rożka. Najchętniej robiłabym notatki, żeby tylko spamiętać wszystkie ciekawe informacje, by wtłoczyć do, już nieco opornych szarych komórek, trochę wiedzy fachowej, dzięki której świat staje się bardziej zrozumiały. Równie zainteresowany treścią książki jest mój 10-letni syn (typowy humanista). Dla zachęty, książkę czytaliśmy w ramach poczytaj mi mamo i mój mały pasjonat detektywów i czarodziejów słuchał z prawdziwym zainteresowaniem często przerywając okrzykami: łał!, serio? jeju! O to teraz już wiem! Serce mi rosło” – www.mnz.pl
„Jest to więc książka na wskroś nowoczesna, książka-przyjaciel, i to mądry. Taki, który wyjaśni, co to jest kolor, dźwięk, temperatura, jak się usuwa brud, jak stawia zamki z piasku i gdzie w kuchni chowa się nauka. Ale to tylko część spraw, o jakich pisze autor w 15 rozdziałach i o jakich w gruncie rzeczy przeciętny Kowalski i syn Kowalskiego wie jednak niewiele...” – www.sprawynauki.edu.pl