Poeci, filozofowie i artyści od wieków próbowali wyjaśnić naturę miłości, mimo to pozostaje ona zjawiskiem niezwykle złożonym i onieśmielającym, niełatwo poddającym się analizie. Większość ludzi zawsze obawiała się szczerze i otwarcie mówić o swoich związkach – aż dotąd.
Pisząc „No właśnie, miłość” Laura Mucha przeprowadziła wywiady z setkami nieznajomych, w wieku od lat 8 do 95, w ponad 40 krajach, prosząc ich o podzielenie się swoimi najbardziej osobistymi przeżyciami, uczuciami i przemyśleniami związanymi z miłością. Te intymne i intrygujące rozmowy stały się inspiracją dla wielu ważnych pytań, między innymi:
– W jaki sposób wychowanie wpływa na nasze związki z innymi?
– Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Czy zdarza się, że „po prostu wiemy”?
– Czego powinniśmy szukać u partnera?
– Czy monogamia jest naturalna?
– Dlaczego ludzie się zdradzają?
– Skąd wiadomo, że przyszła pora żeby odejść?
Korzystając z dobrodziejstw psychologii, filozofii, antropologii, a nawet danych statystycznych, „No właśnie, miłość” łączy w sobie świadectwa empiryczne, teorię i codzienne doświadczenia wielu osób, stanowiąc doskonałą lekturę dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, w jaki sposóbmy myślimy, czujemy i zachowujemy się w związku z miłością.
„Ta świetnie napisana i zabawna książka, może zainspirować do tego, aby bardziej wnikliwie przyjrzeć się prawdziwej naturze własnych związków” – „Publishers Weekly”
O Autorce:
LAURA MUCHA – zanim została prawniczką w dużej międzynarodowej firmie, studiowała psychologię i filozofię oraz uczyła się akrobacji na trapezie i pływała w rejonie Antarktydy. W następstwie wypadku, gdy w wieku lat 29 została potracona przez samochód, postanowiła zmienić zawód – obecnie jest nagradzaną poetką oraz pisarką, udziela wywiadów i występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Opowiadała o miłości w BBC Radio 4, występowała na antenie, WNYC, ABC, Channel 10 oraz Channel 4; „The Guardian” opisał ją jako „fantastycznie wścibskiego gościa”.