Zobacz inne numery(1)„Polski Przegląd Migracyjny/The Polish Migration Review” to nowoczesny rocznik wydawany przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Z perspektywy popularnonaukowej porusza problematykę migracji w kontekście histo...
Pierwsza część cyklu, który sprawi wielką frajdę fanom Harry’ego Pottera. Autorka próbuje w nim odpowiedzieć na pytania: czym jest szkoła magii w Hogwarcie, jakie znaczenie ma obowiązujący w niej podz...
Publikacja przeznaczona dla logopedów i rodziców. Nieocenione źródło inspiracji do ćwiczenia z dziećmi prawidłowej wymowy głosek: a, o, u, e, i, y, ą, ę.
Publikacja przeznaczona dla logopedów i rodziców. Nieocenione źródło inspiracji do ćwiczenia z dziećmi prawidłowej wymowy głosek: f, fi, w, wi, ł, ch (h).
Publikacja przeznaczona dla logopedów i rodziców. Nieocenione źródło inspiracji do ćwiczenia z dziećmi prawidłowej wymowy głosek: t, d, m, mi, n, ni (ń).
Nieoceniona pomoc dla nauczycieli. Zawiera wiadomości z różnych działów języka polskiego, ogólne i szczegółowe treści oraz metody pracy, przykłady lekcji, a także wiele informacji bibliograficznych.
Zbiór artykułów badaczy z różnych ośrodków akademickich, których zainteresowania skupiają się na refleksji nad kulturą popularną i jej edukacyjnymi kontekstami.
Opracowanie, które pokazuje kulturowe konteksty uczenia się ludzi dorosłych, a kulturę jako przestrzeń, w której zachodzą różnorodne procesy edukacyjne.
Monografia poświęcona zagadnieniom niedostatecznie opisanym w literaturze przedmiotu. Ujmuje dorosłość i starość osób niepełnosprawnych w kontekście wielu różnych czynników.
Pierwsze na polskim rynku książek naukowych opracowanie teoretycznych podstaw akademickiego kształcenia oraz wspierania rozwoju nauczycieli akademickich.
Publikacja dla nauczycieli szkół integracyjnych i specjalnych. Podejmuje próbę rozpoznania możliwości i ograniczeń dzieci z lekką niepełnosprawnością intelektualną rozpoczynających naukę szkolną.
Leksykon, w którym została skompensowana wiedza o resocjalizacji i powiązanych z nią zagadnieniach, m.in. patologiach społecznych, kryminologii, profilaktyce społecznej i penitencjarystyce.
Opracowanie dla terapeutów, którzy chcą lepiej zrozumieć język ciała pacjentów, odczytać ich intencje i wątpliwości, a także zapanować nad własnymi reakcjami podczas rozmowy.