Tyran, psychopata, wykonawca „programu” ideologii rasowej czy charyzmatyczny wódz? Każde pokolenie kreśli inny wizerunek Hitlera, stawiając pytania o współodpowiedzialność Niemców za jego reżim. Peter...
Dzieje znaku Polski Walczącej przedstawione poprzez opowieści o brawurowych akcjach młodych Polaków, którzy pokazywali okupantowi, że „Jeszcze Polska nie zginęła...”.
Dlaczego Warszawa walczyła osamotniona? Jaki był stosunek aliantów do Armii Krajowej? Opracowanie Marka Ney-Krwawicza to spojrzenie na plany powstania warszawskiego w makroskali.
Wędrówka w przeszłość okupacyjną. Piotr Bojarski, autor cyklu „Kryptonim «Posen»”, odsłania wojenne dzieje Poznania, miasta wcielonego do III Rzeszy i poddanego bezlitosnej germanizacji.
Postaci tak wyraziste, że ożywają na kartach książki. Lwów uchwycony w przełomowym dla niego momencie. To sedno „Małej matury” jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina!
Wspomnienia Józefa Markuzy, który w 1944 r. uciekł ze swej ojczyzny przed nadciągającą Armią Czerwoną. Opowieść o wieloletniej tułaczce, nakreślona na tle najnowszej historii Litwy.
Poruszająca, powstała na podstawie wspomnień, pamiętników i innych dokumentów historia dwóch powstańczych batalionów, spisana przez autora słynnych „Kamieni na szaniec”.