Michael S. Gazzaniga w ujmujący i zarazem przystępny sposób opowiada o historii swoich odkryć. Portretuje przy tym nie tylko prace związane z badaniami nad rozszczepionym mózgiem, lecz także swoich pacjentów, członków rodziny, przyjaciół oraz wybitnych badaczy różnych dyscyplin, którzy towarzyszyli mu w tej szalonej przygodzie.
„Jeden z ojców neuronauki poznawczej opowiada o swoim życiu w tym pełnym ciepła dzienniku, rzucając światło na okres narodzin rewolucyjnej teorii rozszczepionego mózgu… Historie Gazzanigi o przyjaźniach trwających kilkadziesiąt lat pokazują, że praca naukowa może być zaskakująco społecznym, wspólnym wysiłkiem twórczym wielu osób” – „Entertainment Weekly”
„Szalona opowieść o życiu w świecie nauki i radościach płynących z jej popularyzacji… Ta pozycja będzie ciekawa dla każdego zafascynowanego historią jednego z największych odkryć nauk o poznaniu” – „Publishers Weekly”
„Czytanie historii związanych z badaniami nad rozszczepionym mózgiem, których szczegóły nie trafiają zazwyczaj do literatury naukowej, jest niesamowicie fascynujące... To książka dla tych, którzy lubią naukowe biografie, jak i dla tych, którzy interesują się neuronauką” – „Library Journal”
„Gazzaniga ma naturalną skłonność do opowiadania pikantnych historii nauki «od kuchni»” – „Nature”
O Autorze:
Michael S. Gazzaniga – uznany na arenie międzynarodowej badacz w dziedzinie neuronauki oraz pionier badań nad poznaniem. Dyrektor SAGE Center for the Study of the Mind na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara. Autor wielu naukowych publikacji. W Polsce ukazały się m.in. „Istota człowieczeństwa. Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi?” (2011) i „Kto tu rządzi – ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli” (2013).