„Czarownicy” Elżbiety Dzikowskiej otwierają nową serię wydawniczą pt. „Podróże z Mistrzami”, w której będą prezentowane ponadczasowe opowieści podróżne znakomitych autorów „Kontynentów”. W pierwszym t...
Kontynuacja „Po południu” i „Czasu Kaczyńskiego”. Dwie poprzednie książki opisały historię III Rzeczypospolitej. Teraz nadszedł czas na podsumowanie – na portret polskiej demokracji.
Trzeci tom historii polskiej polityki obejmujący lata 2005–2010. Kontynuacja „Po południu” i „Czasu gniewu”. Skupia się na burzliwym okresie rządów Jarosława i Lecha Kaczyńskich oraz Donalda Tuska.
Kolejny tom historii polskiej polityki obejmujący lata 1996–2005. Skupia się na posunięciach dwóch głównych postaci SLD – Millerze i Kwaśniewskim, których konflikt zniszczył lewicowe imperium.
Rozrachunek Jana Rokity z polską polityką ostatnich 20 lat. Jak wyglądają działania kolejnych ekip rządzących widziane od kulis? Jak wielką rolę odgrywał w nich zwyczajny przypadek?
Brawurowo opowiedziana historia III RP, która mogła stać się silną IV RP. Odpowiedź na pytanie, dlaczego do tego nie doszło, kryje się w niniejszym wywiadzie z wielce popularnym politykiem.
Nieoczywisty obraz III RP nakreślony przez jednego z głównych polityków kilkudziesięciu lat. Opowieść o trudnej, czasami bezwzględnej walce o władzę – w państwie i wewnątrz własnej partii.
Próba interpretacji przyczyn rozpadu wielkiego obozu solidarnościowego – po zwycięstwie odniesionym w wyborach 4 czerwca 1989 r. i przegranej jego kandydatów w wyborach prezydenckich 1995 r.