Próba przybliżenia dzisiejszym czytelnikom sylwetki i dorobku wybitnego poety Młodej Polski, którego twórczość literacką przerwała postępująca choroba psychiczna.
Anna Iwaszkiewiczowa, Zofia Tołstojowa, Maria Kasprowiczowa, Nadieżda Mandelsztam – cztery zupełnie inne osobowości – jedna historia o wielkiej życiowej roli: żony pisarza, niezwykłego człowieka.
Literackie sny Słowackiego, Wyspiańskiego, Leśmiana, Schulza, Dąbrowskiej, Tokarczuk i wielu innych tuzów polskiej literatury – od romantyzmu do dziś, jako świadectwa stanu tożsamości śniącego.
Wyjątkowa publikacja, która ukazuje złożoną osobowość czołowego poety XX-lecia międzywojennego, autora wybitnych wierszy, poematów i utworów dla dzieci takich jak słynna „Lokomotywa”.
Pierwsza od wielu lat biografia Mickiewicza napisana w języku angielskim. Amerykański historyk literatury zmierzył się nie tylko z dziełem i życiem poety, ale również z poświęconą mu literaturą.
Dzieje kontaktów Jerzego Putramenta i Czesława Miłosza układają się w powieść awanturniczą, którą przewrotnie pisała historia XX w. W książce Emila Pasierskiego przyjrzymy się im z bliska.
Książka, która wprawia w zdumienie. Otwiera przed czytelnikiem przestrzeń do wypełnienia przez to, co nie zostało ani powiedziane, ani tym bardziej zapisane. A przestrzeń to pociągająca tajemnicą…
Poeta, wieszcz narodowy, mąż jednoczący wokół swej osoby Polaków pozbawionych ojczyzny. A jakie były losy Mickiewicza w pierwszych tygodniach po śmierci – o tym w szkicach znawcy literatury.
Jacek Kaczmarski – bard opozycji, niepokorny poeta, którego twórczość niezmienne od lat fascynuje, skłania do refleksji, wzbudza emocje – w rozmowach osób towarzyszących mu na różnych etapach życia.
Niepublikowany do tej pory w języku polskim jeden z trzech młodzieńczych dzienników – obok wcześniejszego florenckiego i późniejszego z Worpswede – Rilkego powstałych w latach 1898–1901.
Historia niezwykłego, obfitującego w dramatyczne epizody i zdrady małżeństwa wielkiego poety, twórcy „Łąki” i „Sadu rozstajnego”, z malarką Zofią Chylińską.
Franciszek Karpiński – między sentymentalizmem a romantyzmem. Wybór wierszy poety, nazywanego przez współczesnych „poetą serca” i „śpiewakiem Justyny”.
Pierwsza na polskim rynku wydawniczym kompletna, a przy tym błyskotliwie napisana biografia Jarosława Iwaszkiewicza! Radosław Romaniuk odkrywa fakty, których nie znała nawet córka pisarza.
Biografia genialnego bajkopisarza, który przez całe życie... chciał być kimś innym – poważnym poetą lirycznym, a nie wziętym adwokatem i „dostarczycielem literackiej galanterii dla dzieci”.
Cohen – bawidamek i Cohen – mnich. Cohen na speedzie i w panicznym lęku. Cohen skryty za gitarą i wjeżdżający na scenę na koniu. Wspomnienia, recenzje, wiersze ukazujące różne oblicza poety–artysty.