Wysyłka plików na czytnik inkBOOK
Kupione publikacje można przesyłać bezprzewodowo na czytnki inkBOOK. Służy do tego funkcja „Wyślij na inkBooka”, którą należy aktywować na swoim czytniku. Po zaakceptowaniu regulaminu usługi (na czytniku) zostanie wyświetlony adres e-mail, na który można wysyłać pliki ebooków.
Teraz wystarczy tylko pobrać kupione pliki, zapisać np. na dysku komputera czy smartphona, a następnie wysłać e-mailem na ten adres - po chwili pliki znajdą się na czytniku.
W ten sposób można wysłać pliki o rozszerzeniu epub, mobi i pdf. W jednym e-mailu można wysłać kilka plików.
Aplikacja Publio na czytnikach inkBOOK
Na większości nowych czytników inkBOOK domyślnie zainstalowana jest aplikacja Publio. Jej zadaniem jest pobranie biblioteki kupionych książek czy numerów gazet, a samo czytanie odbywa się w standardowej aplikacji czytnika.

Na Twoim czytniku nie ma aplikacji Publio? Możesz ją samodzielnie pobrać z poziomu czytnika, wystarczy wejść do zakładki Aplikacje a następnie wybrać inkBOOK Plus, odszukać na liście aplikację Publio i zainstalować ją. Do instalacji aplikacji niezbędne jest podłączenie czytnika do sieci wifi.

Jeżeli masz konto na publio.pl, możesz się nim zalogować w aplikacji na czytniku i pobierać pliki, które znajdują się w Twojej bibliotece.
Pozostałe tematy pomocy