Czytnik KINDLE - jak korzystać z kupionych plików
Jeżeli chcesz czytać ebooki na czytniku KINDLE będziesz potrzebował plików o formacie "epub" lub "mobi".
Ebooka możesz przesłać na czytnik:

- bezpośrednio z Publio.pl po zdefiniowaniu adresu na jaki plik ma być wysyłany (adres e-mail Twojego czytnika Kindle) oraz adresu wysyłającego (rekomendujemy używania adresu kindle@publio.pl)

- drogą elektroniczną - jako załącznik w wiadomości e-mail, gdzie adresatem jest Twój Kindle e-mai adres (sprawdzisz go w ustawieniach czytnika), a nadawcą adres, który musi być podany jako adres zaufany w ustawieniach Twojego konta w Amazonie

- za pomocą programu "Send To Kindle", który pobierzesz ze strony Amazonu

- z pomocą strony: https://www.amazon.com/sendtokindle/ na której łatwo można wysłać plik epub, pdf, doc, txt i inne na swój czytnik Kindle.

- za pomocą kabla USB - w tym celu należy pobrać plik "mobi" na komputer, podłączyć czytnik kablem do komputera a następnie przenieść plik z dysku komputera do katalogu na dysku czytnika

WAŻNE! Od sierpnia 2022 Amazon informuje, że nie będzie wspierał wysyłki bezprzewodowej plików mobi. Oznacza to, że bezprzewodowo na Kindle będzie można wysłać tylko plik typu epub.
Proces ostatecznego wygaszania usługi wysyłki plików MOBI rozpocznie się 1 listopada, a zakończy przed 20 grudnia 2023 r.
Publio jest gotowe na tę zmianę i uruchomiliśmy możliwość wysyłania plików typu epub na Kindle.
Wysyłka plików na adres "Send-to-Kindle-email"
Do każdego zarejestrowanego urządzenia Kindle przypisany jest adres "Send-to-Kindle e-mail". Adres ten można sprawdzić w czytniku wchodząc w Menu -> Settings lub na stronie amazon.com, w zakładce Manage Your Content and Devices. Adres z reguły ma formę: [twoja.nazwa@Kindle.com].
Na ten adres możesz przesyłać pliki w formacie "epub", "mobi" (tylko do sierpnia 2022 r.) lub "pdf".

Na adres "Send-to-Kindle e-mail" można wysłać ebooki tylko z adresów zaufanych, czyli dodanych w Amazonie w zakładce Approved Personal Document E-mail List. Jeżeli adresu nie dodasz do zaufanych, Amazon nie będzie przyjmował e-maili z plikami ebooka.
Jako adres wysyłającego można podać adres kindle@publio.pl, pamiętaj tylko o dodaniu go do adresów zaufanych na koncie w Amazonie.
Ważne!
Jeżeli adresem wysyłającym jest Twój adres email, po wysłaniu pliku na czytnik możesz otrzymać do Amazonu wiadomość email z prośbą o weryfikację wysyłki, to dodatkowe zabezpieczenie dwustopniowa weryfikacja wprowadzona przez Amazon. Plik dotrze na czytnik tylko po zaakceptowaniu wysyłki przez kliknięcie przycisku "Verify Request".


WAŻNE! Od sierpnia 2022 Amazon informuje, że nie będzie wspierał wysyłki bezprzewodowej plików mobi. Oznacza to, że bezprzewodowo będzie można na Kindle wysłać tylko plik typu epub.

Zachęcamy do korzystania ze strony: https://www.amazon.com/sendtokindle/ na której łatwo można wysłać plik epub, pdf, doc, txt i inne na swój czytnik Kindle.
Jak wysłać ebooka bezpośrednio z publio.pl na czytnik Kindle?
1. Na karcie pobierania produktu kliknij przycisk "Kindle" w sekcji "Wyślij"
3. Pojawi się okno, w którym podaj swój "Send-to-Kindle e-mail" oraz "adres wysyłającego" - możesz podać adres kindle@publio.pl.
Pamiętaj, że adres wysyłającego musi być wpisany jako adres zaufany na Twoim koncie w Amazonie)
4. Po wpisaniu danych kliknij przycisk "Wyślij".
5. Amazon może wymagać dwustopniowej weryfikacji takich wysyłek. Sprawdź czy na adres e-mail, podany jako adres wysyłającego (także folder SPAM), nie otrzymałeś prośby od Amazonu o weryfikację wysyłki.
6. Sprawdź na swoim czytniku, czy ebook został dostarczony (może to potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut).

Możesz zaznaczyć opcję automatycznej wysyłki ebooka na Twój czytnik Kindle. Po zakupie plik zostanie od razu przesłany na czytnik.

Ważne!
Po wysłaniu pliku na swój czytnik możesz otrzymać do Amazonu wiadomość email z prośbą o weryfikacje wysyłki, to dodatkowe zabezpieczenie, dwustopniowa weryfikacja wprowadzona przez Amazon. Plik dotrze na czytnik tylko po zaakceptowaniu wysyłki przez kliknięcie przycisku "Verify Request".

Aby plik dotarł na czytnik musi on być podłączony do sieci WiFi.
Za pomocą "Wyślij na Kindle" można przesłać pliki nie przekraczające 50 MB, pliki o większym rozmiarze nie zostaną dostarczone na czytnik przez Amazon.

Usługa "Wyślij na Kindle" jest usługą dodatkową. Jej skuteczność jest uzależniona od technologicznych uwarunkowań firmy Amazon, za które e-księgarnia Publio - nie ponosi odpowiedzialności.

Od sierpnia 2022 Amazon informuje, że nie będzie wspierał wysyłki bezprzewodowej plików mobi. Oznacza to, że bezprzewodowo będzie można na Kindle wysłać tylko plik typu epub.
Proces ostatecznego wygaszania usługi wysyłki plików MOBI rozpocznie się 1 listopada, a zakończy przed 20 grudnia 2023 r.
Publio jest gotowe na tę zmianę i uruchomiliśmy możliwość wysyłania plików typu epub na Kindle.
Pozostałe tematy pomocy