Powieść o walce z lękiem przed poznaniem własnej tożsamości, o próbach rekonstrukcji świata swoich przodków, o uczuciach, które cieszą i przerażają, i o rzeczywistości, która miesza się z nierealnym.
Niezaprzeczalna sensacja wydawnicza. Niepublikowana powieść Marka Hłaski, która była debiutem literackim największego buntownika PRL-u, choć na wydanie drukiem musiała czekać ponad 60 lat.
Powieść o ojcostwie, kryzysie męskości i odwróceniu ról w rodzinie. Głęboko przemyślana proza dla mężczyzn, którzy chcieliby sprostać oczekiwaniom współczesnego świata.
Z małych miasteczek ściągają do wielkiego miasta. Ale co tam na nich czeka? I czego oni oczekiwali, a co zastają na miejscu? Reportaże o trzydziestolatkach, którzy nigdzie nie czują się u siebie.
Siostry Annie i Kate łączyła specyficzna więź. Jedna bez drugiej nie mogłaby przeżyć kolejnego roku. Ale jak długo można nieść na barkach tak wielki ciężar?
Latte nie zastanawiała się nad przyszłością. Przeszłość kryje przed nią wystarczająco dużo tajemnic. W poszukiwaniu miłości i prawdy o sobie i swojej matce trafia wciąż na pytania bez odpowiedzi...
Utrzymane w klimacie psychologicznych „dreszczowców” opowiadania opisujące zagrożenia czyhające na jednostkę ze strony sił, których nie jest ona w stanie zrozumieć...
Kto lubi Stasiuka, niech sięgnie po prozę Masternaka, kto Stasiuka nie zna, niech też po nią sięgnie, jest szansa, że polubi obu. Bo rzadko zdarza się książka tak refleksyjna i porywająca autentyzmem.
Opowieść o pewnym 22-letnim chłopaku, który ma za zadanie towarzyszyć nieznanemu sobie człowiekowi na szlakach górskich Beskidu Śląskiego. Przekonajmy się, co wyniknie z tej wspólnej wędrówki...
Poradnik, który może pełnić funkcję niezwykle pomocnej mapy drogowej. Prowadzi do pełnego zrozumienia naszej natury i otwiera przed nami oszałamiające spektrum możliwych do powzięcia wyborów.
Kto lubi Stasiuka, niech sięgnie po prozę Masternaka, kto Stasiuka nie zna, niech też po nią sięgnie, jest szansa, że polubi obu. Bo rzadko zdarza się książka tak refleksyjna i porywająca autentyzmem.
Theo Richmond, Anglik o żydowskim rodowodzie, słowo Konin znał tylko ze słyszenia. Tam urodzili się jego rodzice. On postanowił dotrzeć do historii tego miasta i zarazem swojej rodziny...
„Gesty” Ignacego Karpowicza to historia o samotności, milczeniu i obcości. To poruszająca opowieść o odkrywaniu domu, o próbie zrozumienia, nazwania i uporządkowania przeszłych zdarzeń.