W książce poznamy powstańcze losy między innymi: Adama Brodzisza, Małgorzaty Damięckiej, Mieczysława Fogga, Aliny Janowskiej, Stefana Kisielewskiego, Marii Kownackiej, Ireny Kwiatkowskiej, Andrzeja Ła...
Dzieje znaku Polski Walczącej przedstawione poprzez opowieści o brawurowych akcjach młodych Polaków, którzy pokazywali okupantowi, że „Jeszcze Polska nie zginęła...”.
Publikacja poświęcona wojsku walczącemu w Powstaniu Warszawskim – jego strukturom, dowodzeniu i możliwościom bojowym, od momentu organizowania konspiracji po koniec okupacji niemieckiej.
Dlaczego Warszawa walczyła osamotniona? Jaki był stosunek aliantów do Armii Krajowej? Opracowanie Marka Ney-Krwawicza to spojrzenie na plany powstania warszawskiego w makroskali.
Oparta na rzetelnych źródłach i wielu rozmowach z powstańcami opowieść o tym, jak wyglądało życie w Warszawie w sierpniu i wrześniu 1944 r. Książka niezwykła, pełna dramatów, wzruszeń, ale i humoru.
Bogato ilustrowana saga rodzinna. Zawiera wspomnienia matki pisarza, Seweryny Orłosiowej z Mackiewiczów i ojca, Henryka Orłosia, który dzieciństwo i część studiów spędził na Ukrainie.
Subiektywny wybór poezji jednego z najwybitniejszych poetów pokolenia Kolumbów, dokonany z okazji 95 rocznicy urodzin autora. Wszystkie recytowane utwory opatrzone zostały ilustracjami dźwiękowymi.
Powstanie Warszawskie widziane oczami uczestników walk, a także cywilów, którzy w nich udziału nie brali. Przekazy z pierwszych dni i z końca Powstania, relacje z pobytu w obozie pruszkowskim.
Książka, która ma charakter raportu sporządzonego przez naocznego świadka. Przedstawia nieznane dotąd fakty związane z walkami, które rozegrały się podczas Powstania Warszawskiego w dzielnicy Powiśle.
Powstanie. Ludzie i rzeczy. Wielkie czyny i małe troski. Niecodzienna codzienność w coraz bardziej zniszczonej Warszawie. Gdyby w ten sposób opowiadano historię w szkole, znalibyśmy ją na wyrywki!
Historia żołnierzy elitarnego batalionu Wojska Polskiego przeniesionego z roku 2007 w czasy II wojny światowej za pomocą tajnego amerykańskiego urządzenia...
Niezwykły, rzetelny i emocjonujący opis tego, jak wyglądało powstanie warszawskie, życie przed wojną i podczas okupacji, a także lata powojenne. Relacje z pierwszej ręki.
Książka, która przedstawia kulisy masakry, jaka wydarzyła się w dniach 5–7 sierpnia 1944 r. na warszawskiej Woli. Stawia pytanie, dlaczego sprawcy tej zbrodni wojennej do dziś nie ponieśli kary.
Opowieść o polskich lotnikach, którzy walczyli z hitlerowskimi wojskami na wielu frontach II wojny światowej. Napisana przez Bohdana Arcta, pisarza i pilota m.in. słynnego Dywizjonu 303.