Łatwo spostrzec zdenerwowanie mówcy, który nie potrafi wyrazić słowami tego, co chce powiedzieć. Coraz częstsze przerwy i powtórzenia sprawiają, że sam gubi się w swojej wypowiedzi. Tym bardziej odbiorca nie jest w stanie właściwie przyswoić otrzymanych informacji. Jak odnaleźć się w tej kłopotliwej sytuacji i już więcej do niej nie dopuścić?
Marek Stączek przedstawia szereg sztuczek, które poprawią jakość wystąpienia nawet najbardziej odpornego na zmiany mówcy. Uczy zdobywania i utrzymywania kontroli nad kontaktem z odbiorcami. Jeden z rozdziałów poradnika poświęca także komunikacji niewerbalnej, zbyt często pomijanej podczas przemawiania.
„Jest to książka zarówno dla doświadczonych mówców, jak i dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w trudnej sztuce wystąpień publicznych. Ci pierwsi skonfrontują swój bagaż doświadczeń z teorią i niejedną opisaną tu historią. Dla drugich to doskonały podręcznik, jak krok po kroku budować i doskonalić warsztat profesjonalnego mówcy. Całość błyskotliwie napisana, a dzięki «uwodzącej sile fabuły» anegdot od Demostenesa po czasy współczesne każdy znajdzie w niej coś dla siebie”.
Z recenzji Barbary Fichtel, dyrektora personalnego Grupy ITI