Życie bywa pełne złudzeń. Może właśnie po to czasami załamuje się w nim światło, byśmy na ekranie marzeń zobaczyli tęczę? Kolejna powieść z bestsellerowego cyklu o odnajdowaniu siły i szczęścia.
Córka wielkiej królowej Bony i Zygmunta Starego, żona Stefana Batorego, królowa Polski. To oficjalny portret Anny Jagiellonki, ale kim była naprawdę? Kogo kochała? Kogo nienawidziła? Jak walczyła o si...
Zbeletryzowany i nieco fantastyczny zapis trzech ostatnich dni życia polskiej królowej Cecylii Renaty, żony Władysława IV. Barwny portret matki, żony, artystki, cichej buntowniczki i ofiary dynastii.
Dobrawa Przemyślidka, żona Mieszka I, zaprasza do swojego świata… Powieść – utkana z faktów, domysłów, hipotez historyków – to piękna próba przybliżenia postaci, o której wiadomo tak niewiele, chociaż...
Poruszająca opowieść o skomplikowanej historii rodziny naznaczonej piętnem wykorzenienia. Historia poszukiwania własnego miejsca w świecie i walki o utraconą tożsamość.
Historia pełna czarów, które można dostrzec tylko na prowincji. Dalsze losy Ludmiły, jej córeczki Zosi i pozostałych członków ich patchworkowej rodziny…
Opowieść o życiu na prowincji, które biegnie własnym torem, o sile kobiet i sztuce uważności pozwalającej dostrzec urok powszednich chwil. To również uczta smaków, które sami możemy odkryć w swojej kuchni…
Prędzej na niebie pojawi się Błękitny Księżyc, niż Barbara odnajdzie szczęście w miłości. Może jednak to, co mało prawdopodobne, stanie się rzeczywistością?
Opowieść o wybaczaniu, zakazanej miłości i codziennej hipokryzji, której nie dostrzegamy ze zwykłego wygodnictwa. Katarzyna Enerlich proponuje nam również magiczne spotkanie ze sztuką, która jest dosk...
Trzecia – po „Prowincji pełnej marzeń” i „Prowincji pełnej gwiazd” – część tryptyku Katarzyny Enerlich. Historia kobiety, która znajduje się na życiowym zakręcie i stara się dogonić własne szczęście.
Stanisława, młoda kobieta z Mystkówca Starego w samym sercu Puszczy Białej, zbiera zioła i marzy o tym, by zostać pielęgniarką. Niestety, życie nie układa jej się tak, jak by tego chciała. Kiedy nagle...
Zbiór esejów Jana Woleńskiego, filozofa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęconych konsekwencjom bycia polskim intelektualistą pochodzenia żydowskiego.
Manifest syjonistyczny, wydany w lutym 1896 r. w oryginale niemieckim, potem w tłumaczeniu angielskim, teraz w nowym przekładzie autorstwa Jacka Surzyna.
Jak wyglądało i jak wygląda obecnie codzienne życie w Izraelu? Jaka jest rzeczywistość socjalistycznego kibucu i bazy wojskowej? Nili Amit opowiada o tym w swojej fascynującej biografii.
„Ulisses”, choć legendarny i doceniony przez krytyków, nie jest lekturą łatwą. Piotr Paziński podąża w swej monografii tropem bohaterów Joyce’a i podsuwa pomysły interpretacyjne tego głośnego utworu.
Ruth Ellen Gruber delves under the skin of European society to provide a closely observed, uniquely personal take on topics ranging from politics to pop music, from architecture to local cuisine.