Poradnik dla osób zmagających się z chorobą autoimmunologiczną oraz dla tych wszystkich, którzy poszukują przyczyn swojego złego samopoczucia i podejrzewają, że mogą cierpieć na chorobę z autoagresji.
„Dzięki tej książce raz na zawsze przestaniesz szukać wymówek, które do tej pory usprawiedliwiały twoją niezdrową dietę. Zupy, syte dania, sałatki, słodkie przekąski – niezależnie od tego, na co masz ...
Czy rzeczywiście umiemy słuchać i rozmawiać? Jak układałoby się nasze życie, gdybyśmy czuli się rozumiani przez rodzinę, współpracowników, przyjaciół? Ian A. Marsh – znakomity mediator – bazując na wy...
Coraz bardziej uświadamiamy sobie, jak ważne są badania profilaktyczne. Jednak widząc wyniki, często nie mamy pojęcia, co one oznaczają. Ta książka to praktyczny poradnik dla każdego. W prostych słowa...
Egzotyczne oleje, które cudownie leczą raka, jagody pożerające tkankę tłuszczową, napoje oczyszczające krew, sproszkowane wodorosty odpędzające złe moce. Media pełne są mitów na temat żywności i żywie...
Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o menopauzie… W książce, która jest wspólnym dziełem ekspertów w dziedzinie medycyny klinicznej i naturalnej oraz społeczności skupionej wokół Henpicked, brytyjskiego...
Zbiór esejów Jana Woleńskiego, filozofa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęconych konsekwencjom bycia polskim intelektualistą pochodzenia żydowskiego.
Manifest syjonistyczny, wydany w lutym 1896 r. w oryginale niemieckim, potem w tłumaczeniu angielskim, teraz w nowym przekładzie autorstwa Jacka Surzyna.
Jak wyglądało i jak wygląda obecnie codzienne życie w Izraelu? Jaka jest rzeczywistość socjalistycznego kibucu i bazy wojskowej? Nili Amit opowiada o tym w swojej fascynującej biografii.
„Ulisses”, choć legendarny i doceniony przez krytyków, nie jest lekturą łatwą. Piotr Paziński podąża w swej monografii tropem bohaterów Joyce’a i podsuwa pomysły interpretacyjne tego głośnego utworu.
Ruth Ellen Gruber delves under the skin of European society to provide a closely observed, uniquely personal take on topics ranging from politics to pop music, from architecture to local cuisine.
Is there Jewish life in Poland after the Shoah? Should there be? This is the main topic of a collection of essays on post-war Polish Jewry written by Konstanty Gebert.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.
Wyjątkowe, prowadzone na bieżąco zapiski o codzienności hitlerowskiej okupacji w Krakowie – obraz II wojny światowej jakże inny od znanego z podręczników historii.
Zbiór wierszy poetów prześladowanych, skazanych niegdyś przez cenzurę na zapomnienie – artystów, którzy na przekór władzy totalitarnej tworzyli własne wolne światy.