Zbiór korespondencji i innych tekstów związanych z jednym z najwybitniejszych artystów światowego teatru w XX wieku. Książka nominowana do Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych 2013.
Wybór tekstów historycznoteatralnych i krytycznych autora z lat 1969–2011 publikowanych w czasopismach, katalogach wystaw, wydawnictwach teatralnych, książkach zbiorowych i tomach pokonferencyjnych.
Propozycja estetyczno-ontologicznej wykładni filmów Wernera Herzoga, oparta na analizie takich dzieł słynnego reżysera jak m.in.: „Fata Morgana”, „Zagadka Kaspara Hausera”, „Stroszek”, „Woyzeck”.
Pierwsza od lat, kompletna publikacja na temat dorobku reżyserki, która po „W ciemności” i wyprodukowanym dla czeskiego HBO miniserialu „Gorejący krzew” znów znajduje się u szczytów filmowej sławy.
Stanley Kubrick – reżyser legenda – jeden z najwybitniejszych twórców światowego kina w wywiadach zebranych na przestrzeni ponad 25 lat. Fascynujący portret człowieka pod każdym względem niezwykłego.
Zbiór rozmów znanej prezenterki telewizyjnej z wybitnymi twórcami kultury. Wywiady z Ewą Bem, Grzegorzem Markowskim, Krzysztofem Zanussim i innymi wielkimi – o sztuce, życiu, marzeniach, planach.
Książka, która pokazuje, jak kształtowała się tradycja polskiej szkoły animacji w kontekście politycznych przemian oraz na tle kultury kilku epok – od międzywojnia po czasy współczesne.
„Filmowa” opowieść o ludziach, którzy tworzyli kino PRL-u, reżyserach i aktorach, o środowisku, w którym ono powstawało, i przenikaniu się filmu z rzeczywistością.
Luźne zapiski na temat wydarzeń, którymi żyła cała Polska w 2010 r., a także codziennych perypetii znanego polskiego reżysera, urozmaicone wspomnieniami i anegdotami.
Życie i twórczość Romana Polańskiego – niezwykle utalentowanego reżysera, który odniósł niebywały sukces zawodowy, a jednocześnie człowieka ciężko doświadczonego przez los.
„Teatr Dramatyczny 2008-12” to multimedialny dokument cyfrowy podsumowujący cztery niezapomniane sezony działalności Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. G. Holoubka pod dyrekcją Pawła Miśkiewicza.
Ponad 300 rozmów z ludźmi świata kultury, show-biznesu i mediów, z których wyłania się obraz człowieka wyjątkowego – uznanego reżysera i... panicza, który „klnie jak szewc i potrafi pić jak Rosjanin”.
Niezależna, święci triumfy nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. O tym, co ją ukształtowało, jak wygląda jej praca na planie i czym jest dla niej kino opowiada Małgorzata Szumowska.