Biograficzna opowieść o zacięciu detektywistycznym. Autor, niczym słynny bohater powieści Agathy Christie, prześledził udział Witkacego w I wojnie światowej, w mundurze carskiej armii.
Powieść, przedstawiająca mroczny świat postsowieckiej strefy, w której niewiele dzieje się bez wiedzy i przyzwolenia Rosji... Książka, która mówi o wojnie na Ukrainie więcej niż serwisy informacyjne.
Pełna barwnych postaci, przemocy i przepychu, spisków i namiętności opowieść o carze Aleksandrze I. Historia bardzo rosyjska z bardzo dramatycznej epoki w europejskich, rosyjskich i polskich dziejach.
Z dala od utartych szlaków, przez zaśnieżone przestrzenie Kamczatki po pustynie Uzbekistanu, Jacek Matecki przemieszcza się po ogromnym terytorium i czujnym reporterskim okiem ogląda Rosję od środka.
Reportaż o prawdziwej rzeczywistości skrywającej się pod medialną maską współczesnej Rosji – kraju skrajnej biedy i lśniących szkłem i stalą wieżowców.
Rosja to żywioł, potęga pełna słabości, przekleństwo autorytarnych dziejów i szaleństwo w jednym. Porywająca opowieść o kraju pełnym sprzeczności, napisana bez historycznych obciążeń.
Zbiór opowiadań, w formie darmowego ebooka, polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.
Oszałamiająca rozmachem wizji powieść Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerowego METRA 2033. To nie tylko pełnokrwista SF z trzymającą w napięciu fabułą… To literatura kipiąca od emocji.
Zbiór opowieści o homo sovieticus – o jego nadziejach i rozczarowaniach, frustracji wynikłej ze zderzenia z nową, nieznaną mu rzeczywistością. Uznany we Francji za najlepszą książkę 2013 roku.
Najnowsza książka Andrzeja Stasiuka. Utkana z autobiograficznych wątków opowieść o tęsknocie, pragnieniu i strachu. O tym, jak umyka przestrzeń, a powraca pamięć.
Opowieści o wędrówkach po mroźnej Północy – od rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem...
Historia i tajemnice Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Armii Radzieckiej. Książka barwna i anegdotyczna, pełna humoru, a zarazem – zważywszy na to, że GRU ma się bardzo dobrze – przerażająca.
Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji rozegra się w mrocznej atmosferze moskiewskiego metra? Jeśli nie, koniecznie sięgnij po thriller SF Dmitry Glukhovsky’ego.
Michał Bakunin – jeden z ojców anarchizmu więziony za działalność wywrotową, świetny mówca, który potrafił porwać tłumy. Niniejsza książka to obraz nakreślonych przez niego polsko-rosyjskich relacji.
Pomimo postępującej globalizacji różnice między rynkami poszczególnych krajów są nadal znaczne. Książka Andrzeja Buszki omawia specyfikę prowadzenia firmy w Rosji, Chinach i na Bliskim Wschodzie.
Książka zbierająca eseje i wywiady autorstwa byłego szefa polskiej dyplomacji, dotyczące trudnych stosunków na linii Polska – Rosja, a także zmian, które zachodzą w tym wschodnim państwie.
Książka poświęcona problemowi recepcji marksizmu. W rozważania nad recepcją wplecione są myśli o znaczeniu ogólniejszym, jak np. analiza pojęcia wolności.