Rozmowy z 20 wybitnymi polskimi ekonomistami w jednej książce! Z którą szkołą ekonomiczną czują się najbardziej związani? Jakie są ich zainteresowania badawcze? Co sądzą o polskiej gospodarce? Szeroki...
Jak pomóc najbiedniejszym obszarom świata? Czy wydźwignięcie z nędzy ludności krajów rozwijających się jest w ogóle możliwe? Odpowiedź na te pytania staje się coraz ważniejsza, zwłaszcza w Europie, do...
Książka, która przybliża model tajwańskiej gospodarki. Wyjaśnia, w jaki sposób możemy go dostosować do naszych potrzeb, by osiągnąć wyższy poziom życia.
Kto powiedział, że ekonomia musi być nudna? Z pewnością nie profesor Grzegorz W. Kołodko, jeden z największych światowych autorytetów w tej dziedzinie. W tej publikacji udowadnia to po raz kolejny.
Gdy profesor Kołodko zabiera głos, inni słuchają. Oglądają go miliony polskich telewidzów, ale zarazem komentują amerykańscy nobliści. Ta książka jest nie mniej porywająca niż jego wykłady.
Fascynujące studium o pogoni za nowoczesnością znaną z rozwiniętych państw Zachodu, a także ideologiach, które miały przyspieszyć walkę z nędzą, gospodarczym zacofaniem i społecznym anachronizmem.
Analiza transformacji krajów rozwijających się, ze szczególnym uwzględnieniem czynników, które zdeterminowały pozytywny przebieg procesów rozwojowych państw ASEAN.