Jaki obraz Unii Europejskiej wyłania się z polskiej prasy z okresu negocjacji akcesyjnych? Jak prasa kształtowała świadomość europejską w Polsce, a jakie odzwierciedlała mity?
Kolejna po „No Logo” i „Doktrynie szoku” książka Naomi Klein. Dopełnia trylogię, w której autorka stawia diagnozę kryzysów współczesnego świata, ukazując przy tym drogi ich przezwyciężania.
W książce zostają po raz pierwszy opowiedziane nieznane do tej pory losy polsko-żydowskich psychoanalityków, psychiatrów i ich pacjentów w czasie drugiej wojny światowej i Zagłady.
Niezbędna, długo oczekiwana pomoc dydaktyczna i metodyczna dla każdego mediewisty – zarówno doświadczonego specjalisty, jak i początkującego adepta Klio. Zawiera najważniejsze informacje z zakresu zag...
Jedna z najbardziej znanych prac Anthony’ego Giddensa poświęcona problematyce tożsamości. Wprowadza do socjologicznego obiegu cały słownik terminów, takich jak separacja doświadczenia, systemy abstrak...
Podręcznik przeznaczony dla osób, które zamierzają przyswoić sobie podstawowe wiadomości z dziedziny logiki formalnej oraz dowiedzieć się, jaki wkład wnosi ta dyscyplina do współczesnej wiedzy o języku.