Na czym polegał fenomen Mirosława Dzielskiego, kultowej postaci opozycji antykomunistycznej? Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby przedwczesna śmierć nie odebrała mu możliwości jej współkształtowania? O...
Dalsze losy Zosi Knyszewskiej, głównej bohaterki „Trybu warunkowego”. Kontynuacja powieści obyczajowej rozgrywającej się w przełomowych dla Polski latach 80. i 90. XX wieku.
Pierwszy tom trylogii o burzliwym życiu Zosi Knyszewskiej. Uczuciowe perypetie tej sympatycznej dziewczyny rozgrywają się na tle przełomowych wydarzeń politycznych lat 70. i 80. XX wieku.
Opowieść o jednym z głównych architektów III RP. Odwołując się do faktów, próbuje odpowiedzieć na pytania: kim był ojciec założyciel III RP? Dlaczego decyzje, które podjął, wciąż budzą kontrowersje?
Książka łącząca w sposób nowatorski teksty autobiograficzne oraz społeczno-polityczne Jacka Kuronia. Wybór obejmuje całość spuścizny Autora, w tym publikacje wydane w pierwszym i drugim obiegu.
Zbiór listów, które są poruszającym świadectwem minionej epoki i wielkiego uczucia, które łączyło Jacka Kuronia i jego żonę Gaję – pierwszą parę opozycji demokratycznej w Polsce.
Biografia Aliny Pienkowskiej – opowieść pełna wątków sensacyjnych, szpiegowskich i miłosnych, o kobiecie silnej, odważnej, która wiedziała, czego chce.
Demaskatorska i obrazoburcza książka o liderze „Solidarności”. Ostry, odkrywczy publicystyczno-historyczny pamflet. Kontrapunkt dla filmu Andrzeja Wajdy!
Wspomnienia wybitnego historyka mediewisty, działacza politycznego, jednego z grona najbardziej znanych opozycjonistów z czasów Polski socjalistycznej.
Drugie wydanie biografii Anny Walentynowicz, jednej z głównych postaci Sierpnia ’80 i „Solidarności”, kobiety, która całe swoje życie poświęciła walce z systemem komunistycznym.
Fascynująca relacja z wydarzeń, które rozgrywały się w 1989 r. w krajach Europy Środkowej. Autor opowiada w niej o nadziei na wolność i dramatycznej walce o cud – upadek komunizmu.
Eseistyczno-wspomnieniowy rozrachunek ze środowiskiem polskiej prawicy – opowieść o destrukcji idei solidarnościowej i porzuceniu własnej tożsamości w kontekście wydarzeń początku XXI w.
Zbiór opowiadań Bronisława Wildsteina. Chyba najbardziej gorzki portret pokolenia, które w ostatnich trzech dekadach walczyło o niepodległą Polskę – jak trafnie zauważył krytyk Włodzimierz Bolecki.
Pierwsza na rynku tak szeroka i wnikliwa analiza politycznej drogi Jarosława Kaczyńskiego. Relacja z kolejnych ideowych wyborów, porażek i zwycięstw autora projektu IV RP.
Próba interpretacji przyczyn rozpadu wielkiego obozu solidarnościowego – po zwycięstwie odniesionym w wyborach 4 czerwca 1989 r. i przegranej jego kandydatów w wyborach prezydenckich 1995 r.
Polityczny portret Lecha Wałęsy napisany przez przez jego byłego rzecznika. Wzbogacone wydanie książki, która dwa lata po transformacji ustrojowej zelektryzowała opinię publiczną.
Trzymająca w napięciu powieść, która powstała na podstawie niepublikowanych dotąd więziennych wspomnień Władysława Frasyniuka – legendy dolnośląskiej „Solidarności” – z lat 1982–84.
Pierwsza krytyczna biografia najsłynniejszego elektryka świata. Ukazuje blaski i cienie życia człowieka, który zmienił bieg historii. Rzetelność, bogactwo faktów, pełen publicystycznej swady język.