Zobacz inne numery(3)Dwutygodnik, który śledzi, co dzieje się w świecie polityki, kultury i show-biznesu. Zagląda za kulisy wydarzeń. Pisze o artystach, politykach, ludziach sukcesu, ich pasjach i namiętnościach.
Zobacz inne numery(95)Miesięcznik kulturalno-historyczny poświęcony Warszawie „wczoraj i dziś”, który narodził się z wielkiej pasji. Pozycja dla wszystkich, którym bliskie są wzruszenia i małe, miejskie tęsknoty.Prenumeruj
Zobacz inne numery(36)Kwartalnik kulturalno-filozoficzny, skierowany do szerokiego grona odbiorców. Przedstawia teksty polskiej i światowej humanistyki, klasyczną i najnowszą myśl dotyczącą kultury, sztuki i społeczeństwa.
Dlaczego Holendrzy mieli obsesję na punkcie sprzątania? Jak czytać seksualne aluzje w dawnej sztuce? Czy domek dla lalek może kosztować więcej niż kamienica?
Zobacz inne numery(15)Kwartalnik, którego wyróżnikiem jest interdyscyplinarność, zasadzająca się na wychwytywaniu, opisywaniu i interpretowaniu nowych zjawisk kulturowych, pojawiających się w różnych dziedzinach sztuki.
Książka przełomowa zarówno w twórczości samego Blanchota, jak i pisaniu o literaturze w ogóle – nawet po latach od pierwszej publikacji jest wyzwaniem rzuconym czytelnikowi i wezwaniem do wspólnej lek...
Antologia tekstów dotyczących francuskiego teatru średniowiecznego. Szkice w niej zawarte skupiają się na grze aktorskiej, organizacji przestrzeni oraz popularnych wówczas gatunkach. Pokazują średniow...
Rozprawa światowej sławy pisarza i teoretyka teatru. Przedstawia projekt społecznej i estetycznej odnowy sztuki scenicznej, który miał doprowadzić do odrodzenia kultury europejskiej.
Niezwykły spacer po największej i najpiękniejszej świątyni chrześcijaństwa oraz po Muzeach Watykańskich, które są dumą naszej cywilizacji, historii i sztuki.
Rozprawa jednego z wybitnych przedstawicieli angielskiego malarstwa XVIII w. Jej autor podejmuje próbę pokazania praw, którymi rządzi się natura, oraz tych, które kształtują gusty odbiorców sztuki.
Pierwsze polskie tłumaczenie pism wybitnego historyka i teoretyka sztuki. Na tom składają się jego najważniejsze teksty, poświęcone głównie sztuce włoskiego i niemieckiego renesansu.
Autobiografia intelektualna jednej z najbardziej tajemniczych postaci literatury polskiej 2. połowy XX w. Sztuka łączy się w niej z życiem, a refleksja z chłodnym oglądem emigracyjnej rzeczywistości.
Omówienie twórczości wybitnego humanisty i jednego z największych reżyserów teatralnych osadzone w kontekście dokonań takich mistrzów jak Wsiewołod Meyerhold czy Tadeusz Kantor.