#1
Promocja
Bestseller
Jarosław Kurski, autor słynnego „Wodza” i bestsellerowego „Kuriera wolności”, tym razem zabiera nas w wędrówkę po meandrach swojej własnej historii. Audiobook „Dziady i dybuki” w znakomitej interpretacji Andrzeja Seweryna to „jedna z najbardziej poruszających książek, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Przejmująca, a zarazem tragiczna historia żydowskiej rodziny poszukującej drogi do polskości. Historia ludzi, którzy na taką właśnie (nieodwzajemnioną) miłość zostali skazani i taką zostali przebodzeni ojczyzną” – Jan Grabowski
#2
Promocja
Bestseller
Jakub Kania mierzy się z wyjątkowo trudną, ściśle poufną sprawą wagi państwowej. Maciej Siembieda w „Kołysance” – piątym thrillerze w bestsellerowej serii – z mistrzowską precyzją splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami. Trzymające w napięciu wydarzenia postawią pod znakiem zapytania nie tylko dalszą karierę prokuratora Kani, ale przede wszystkim naszą przespaną noc…
#3
Promocja
Bestseller
Najoryginalniejsza audiobookowa premiera wiosny 2022! Tuż za miedzą żyją pogańskie zjawy i znachorki, na bagnach bez wieści giną urzędnicy, a nawiedzone karuzele mordują wysłanników ministerstwa… Audiobook „Opowieści ze wsi obok” genialnie czytany przez Macieja Stuhra to raz pełna humoru, raz mroczna, a zawsze ekscytująca podróż na Podlasie.
#4
Promocja
Nowość
Jo Nesbø – norweski pisarz, uznany za literacki fenomen, autor słynnego cyklu z Harrym Hole’em – proponuje fanom kryminałów kolejną powieść z policjantem, który ma coraz większe kłopoty sam ze sobą. Hole znalazł się na marginesie życia. Swoją porażkę topi w hektolitrach alkoholu. Gliną pozostaje się jednak do końca. Hole – już nie-policjant – podejmuje się rozwiązania dwóch spraw. Jeśli upora się z jedną, druga stanie się formalnością. Czas upływa bezlitośnie, cyniczna gra nabiera tempa, a Hole popełnia coraz więcej błędów…
#5
Promocja
Bestseller
„Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei” – nie na darmo umierający Rudy prosił o przypomnienie mu tego fragmentu wiersza Słowackiego. Bo ten wiersz to... „Testament mój”. Audiobooka wysłuchasz na dowolnym urządzeniu!
#6
Promocja
Bestseller
Jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Pomógł milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia! Nowe wydanie kultowej książki uzupełnione nigdy niepublikowanymi komentarzami autora. Z tym audiobookiem naucz się korzystać z potęgi podświadomości!
#7
Promocja
Bestseller
Zbór mitologicznych opowieści o greckich bogach, bóstwach i herosach pióra wielkiego znawcy tematu w świetnej interpretacji Wiktora Zborowskiego. „Mitologia” to jedna z najbardziej znanych książek Jana Parandowskiego i zarazem jeden z tytułów należących do niekwestionowanego kanonu lektur, nie tylko szkolnych.
#8
Promocja
Bestseller
AudiobookBabilonArtur NowakStanisław Obirek
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MP3
25.79 zł
42.99 zł
Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w audiobooku „Babilon” odkrywają kryminalną historię instytucji Kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji. Pokazują Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydowaliby o jego kształcie. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.
#9
Promocja
Bestseller
Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka… jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna? Audiobook „Sztuka obsługi waginy” to rozmowa Andrzeja Gryżewskiego seksuologa i psychoterapeuty z Jagną Kaczanowską dziennikarką i psycholożką o najważniejszym fragmencie kobiecego ciała, który od wieków jest deprecjonowany – także przez same kobiety.
#10
Promocja
Bestseller
Pierwsza książka Marii Peszek. Audiobook „Naku*wiam zen” to szczera do bólu opowieść o nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką. Zderza się w niej absurd i powaga, euforia i rozpacz. Jest też o przyzwoitości w sztuce i w życiu. I o wolności. „…Chcę zabrać was w podróż do źródła mojej siły, a przy okazji sama zrozumieć, skąd się wzięłam, taka, a nie inna. To opowieść o sensie rozmowy i szansie na szczęście w każdych okolicznościach. O afirmacji życia. Jest trochę jak kompas, dzięki któremu łatwiej nawigować przez niespokojny czas” – Maria Peszek
#11
Przedsprzedaż
Tylko u nas!
Pamiętacie opowieści o miejscu, gdzie tuż za miedzą żyją pogańskie zjawy i znachorki, na bagnach bez wieści giną urzędnicy, a nawiedzone karuzele mordują wysłanników ministerstwa? Oto etap drugi ekscytującej wyprawy na Podlasie, gdzie licho nie śpi, zło mocuje się z dobrem, a na straży odwiecznych prawd stoją pierwotne duchy. Czarny humor, psychoanalityczna wnikliwość, filozoficzny sarkazm – wszystko to w audiobooku „Różnia i inne opowieści ze wsi obok” Mirosława Miniszewskiego – współczesnego outsidera z wyboru, w kapitalnej interpretacji Macieja Stuhra.
#12
Promocja
Bestseller
W starym domu w Bejgole od dawna nic się nie działo. Nagle ktoś dwukrotnie włamał się do posiadłości i ukradł... stare drzwi. Czego szukał? Tę zagadkę spróbuje rozwiązać Adam – Szatan z siódmej klasy.
#13
Promocja
Bestseller
AudiobookBielmoMarcin Gutowski
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MP3
26.00 zł
39.99 zł
Informacje o pedofilach i drapieżcach seksualnych w sutannach spływały do Watykanu szerokim strumieniem, mimo to przestępcy mieli swobodny dostęp do papieża. Dlaczego Jan Paweł II nie reagował? Czego nie mógł, a czego wolał nie wiedzieć? Marcin Gutowski – laureat prestiżowych nagród dziennikarskich – przemierzył tysiące kilometrów, by na podstawie rozmów z ponad setką osób zrekonstruować sposób działania watykańskiego aparatu władzy podczas pontyfikatu Jana Pawła II.
#14
Promocja
Bestseller
AudiobookGomoraArtur NowakStanisław Obirek
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MP3
19.25 zł
34.99 zł
Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.
#15
Promocja
Bestseller
Marcin Matych – psychoterapeuta i lekarz znany jako dr Nerwica – zaprasza nas do GRY O TROCHĘ LEPSZE ŻYCIE. To jego autorska, sprawdzona z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Poradnik pokazuje, czym jest i skąd się bierze nerwica, jak wykorzystać ją jako informację o tym, czego potrzebujemy, oraz jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował naszej codzienności. Audiobook „Jak żyć z lękiem” to „książka pełna praktycznej wiedzy i życzliwości, którą każdy – lękowiec i nielękowiec – powinien przeczytać. Jako osoba zmagająca się z zaburzeniami lękowymi mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że dawno nie czułam się tak dobrze zrozumiana” – Agnieszka Jucewicz
#16
Promocja
Bestseller
Ewelina Ślotała odczarowuje mit życia ludzi z pierwszych stron gazet i list najbogatszych Polaków. Szczerze i bezlitośnie obnaża mechanizmy członków tej hermetycznej grupy, w której blichtr, gigantyczne pieniądze i pozycja kamuflują codzienność pełną uzależnień, przemocy, zdrad i ludzkich tragedii.
#17
Promocja
Bestseller
AudiobookKopernik. RewolucjeWojciech Orliński
Kategoria:Nauka
Wydawca:Agora
Format:MP3
30.54 zł
46.99 zł
Jakich cudów trzeba było, by Mikołaj Kopernik w ogóle mógł pojawić się na świecie? Dlaczego właśnie on, półsierota z Torunia, mógł, a nawet musiał zmienić nasze miejsce we wszechświecie? Dlaczego ta wielka rewolucja nie wybuchła w Paryżu, Rzymie czy Florencji, ale w Polsce na Warmii? Wojciech Orliński mierzy się z tymi pytaniami w rewolucyjnej biografii Mikołaja Kopernika.
#18
Promocja
Bestseller
AudiobookMitologiaJan Parandowski
Kategoria:Mitologie
Wydawca:Aleksandria
Format:MP3
23.92 zł
29.90 zł
Zbór mitologicznych opowieści o bogach, bóstwach i herosach pióra wielkiego znawcy tematu, audiobook, w świetnej interpretacji Wiktora Zborowskiego. „Mitologia” to jedna z najbardziej znanych książek Jana Parandowskiego i zarazem jeden z tytułów należących do niekwestionowanego kanonu lektur, nie tylko szkolnych.
#19
Promocja
Bestseller
AudiobookDżumaAlbert Camus
Kategoria:Lektury szkolne
Wydawca:Aleksandria
Format:MP3
17.00 zł
21.25 zł
Metaforyczny obraz świata walczącego ze złem, którego symbolem jest tytułowa dżuma. Pełen tekst powieści noblisty zinterpretowany przez znanego polskiego aktora Adama Ferencego. Wyjątkowy audiobook, który zapadnie w pamięć wszystkim miłośnikom twórczości Alberta Camusa.
#20
Promocja
Bestseller
Konkretnie i rzeczowo o asertywności. Książka Marii Król-Fijewskiej uczy, jak żyć po swojemu i wypowiadać bez lęku własne zdanie, jak odmawiać, nie wywołując konfliktów, i złościć się, nie raniąc innych, jak bronić własnych interesów, jak nie dać się wykorzystywać, poniżać ani lekceważyć.