#1
Promocja
„Ziemia obiecana” (audiobook w formacie mp3) Baracka Obamy to długo wyczekiwana autobiograficzna opowieść o prezydenturze. Szczera, otwarta, autorefleksyjna. Przedstawia przemianę młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. „Ziemia obiecana” opisuje zarówno polityczne dojrzewanie 44. prezydenta USA, jak i najważniejsze chwile pierwszej kadencji Baracka Obamy, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i poważnych zawirowań na całym świecie.
#2
Promocja
AudiobookBEATABeata Kozidrak
Kategoria:Muzyka
Wydawca:Agora
Format:MP3
29,60 zł
39,99 zł
Ekspresyjna wokalistka, liderka Bajmu, autorka tekstów kultowych piosenek, gwiazda. Taką znamy ją wszyscy. Teraz Beata Kozidrak odsłania zupełnie nową twarz – pisarki, autorki autobiograficznej książki „BEATA. Gorąca krew” (audiobook w formacie mp3).
#3
Promocja
AudiobookPolki na MontparnassieSylwia Zientek
Kategoria:Sztuka
Wydawca:Agora
Format:MP3
26,00 zł
39,99 zł
W Paryżu, stolicy artystycznego świata, w dzielnicy Montparnasse, tworzyły nie tylko Olga Boznańska czy Tamara Łempicka. Żyło tam blisko dwieście Polek artystek. Malowały, kochały, przeżywały życiowe dramaty i uniesienia, nierzadko przymierały głodem. Sylwia Zientek dotarła do wielu dotąd niepublikowanych materiałów, na których oparła swoją opowieść o tych niezwykłych kobietach. „Utalentowane, odważne, ciekawe świata i ludzi, krok po kroku poszerzające granice swojej, a w konsekwencji także naszej wolności. «Polki na Montparnassie», czyli polskie artystki z kręgu École de Paris, sportretowane przez Sylwię Zientek bardzo barwnie i szczegółowo na tle życia społeczno-obyczajowego […], to książka przepełniona miłością do sztuki i życia w zgodzie z samą sobą” – Grażyna TORBICKA
#4
AudiobookUnorthodoxDeborah Feldman
Wydawca:Poradnia K
Format:MP3
34,99 zł
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Nowy Jork – chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami, poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności. Opowiada o cenie wolności i groźbie fundamentalizmu. Na podstawie jej historii powstał jeden z największych serialowych hitów NETFLIXA ostatnich miesięcy.
#5
Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego! Bohater kultury pop, gość z krainy próżności, l’enfant terrible polskiego show biznesu opowiada o swojej drodze do oszałamiającego sukcesu. Oto bezczelna, irytująca, bulwersująca, czyli najlepsza autobiografia celebryty.
#6
Promocja
AudiobookBecomingMichelle Obama
Wydawca:Agora
Format:MP3
25,60 zł
31,99 zł
Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych i pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku. Wielka rzeczniczka kobiet. Jedna z najbardziej ikonicznych i ujmujących postaci naszych czasów – Michelle Obama opowiada o swoim życiu ze szczerością i humorem, w taki sposób, w jaki je przeżyła – we własnych słowach i na własnych warunkach.
#8
Promocja
AudiobookŻony nazistówJames Wyllie
Wydawca:Agora
Format:MP3
27,99 zł
34,99 zł
Margarete Himmler, Magda Goebbels, Carin i Emmy Göring, Ilse Hess, Lina Heydrich i Gerda Bormann – dlaczego wybrały życie u boku zbrodniarzy? „Wspaniała książka. Autorowi udało się napisać o nich wszystkich tak, jak gdyby to byli zwyczajni ludzie. Wielka sztuka przemycić dwie dekady historii i opisać je jak porywającą fikcję” – Magdalena Parys
#9
Promocja
Książka, która podbiła serca czytelników na całym świecie i rozpoczęła modę na włoskie historie! Nieśpieszna, niemalże pachnąca świeżymi ziołami i toskańskim winem.
#10
Katarzyna Droga zabiera czytelnika we wspaniałą podróż w szalone lata dwudzieste, w świat szarmanckich mężczyzn i kobiet równie pięknych, co bezwzględnych.
#11
Promocja
Polak i Argentyńczyk. Czasem Indianin. Partyzant. Laureat Pulitzera – kim naprawdę był Tony Halik? Z tajemnicą słynnego podróżnika mierzy się jeden z najlepszych reporterów młodej generacji – Mirosław Wlekły. Aby wyjaśnić, na czym polega fenomen Halika, udaje się w podróż tropem przygód autora programu „Pieprz i wanilia”.
#12
Promocja
AudiobookPrzeżyćÉlisabeth Revol
Wydawca:Agora
Format:MP3
23,99 zł
29,99 zł
Niezwykle emocjonalny zapis dramatu francuskiej himalaistki ocalałej z wyprawy na Nanga Parbat dzięki akcji ratowniczej m.in. Adama Bieleckiego, Jarosława Botory, Denisa Urubki i Piotra Tomali. Élisabeth Revol po raz pierwszy tak szczegółowo wspomina przebieg wydarzeń ze stycznia 2018 r. i okoliczności rozstania z Tomaszem Mackiewiczem.
#13
Promocja
Fascynująca autobiografia Stanisława Grzesiuka, która udowadnia, jak wiele znaczą w życiu takie wartości jak honor, godność i siła charakteru. Audiobook w świetnej interpretacji Arkadiusza Bazaka.
#14
Promocja
Barwna, z gawędziarskim talentem napisana autobiografia jednego z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów. „Kocham Ciebie i podziwiam, przyjacielu, zwłaszcza gdy stajesz na krześle i potężnym głosem próbujesz wyśpiewać arię Cavaradossiego z opery „Tosca”. Z lekka podchmieleni pękamy ze śmiechu. Tyko nie wiem, czy do końca słusznie. Bo ja w tej maskaradzie dostrzegam też rozpacz artysty, któremu na co dzień wypełniona po brzegi widownia każe śpiewać «Szła dzieweczka do laseczka». Tobie, najlepszemu w historii polskiego teatru Jaśkowi z «Wesela» Wyspiańskiego…” – Jan Nowicki
#15
Czy piękni dwudziestoletni byli szczęśliwi, czy dane im było zakochiwać się i rozwijać talenty? Odpowiedź, którą dał na to pytanie Marek Hłasko w swym głośnym dzienniku, nie jest wcale jednoznaczna...
#16
Promocja
Jej ciętych ripost bali się rozmówcy. Ona bała się tylko myszy. Maria Czubaszek bawiła swoim ironicznym dowcipem kilka pokoleń Polaków, ale bardzo mało osób wiedziało, jaka była naprawdę. Oto portret jednej z najbardziej oryginalnych damy show-biznesu w znakomitej interpretacji Wojciecha Malajkata. „Genialne. Pięknie to Violetta Ozminkowski napisała i ja tu niczego nie dam zmienić. Po prostu nie ma mowy” – Wojciech Karolak
#17
Promocja
Opowieść o tych, którzy składali przysięgę Hipokratesa, lecz zamiast służyć człowiekowi, zaprzedali się… Hitlerowi. Bartosz T. Wieliński w swojej książce łączy sprawy tylko pozornie od siebie odległe i pokazuje, jak karierowiczostwo, żądza władzy oraz poczucie bezkarności stworzyły program mordowania niepełnosprawnych intelektualnie dzieci, eutanazji ludzi obciążonych chorobami dziedzicznymi, zabijania ciężko rannych żołnierzy, a następnie otworzyły drogę do eksperymentów medycznych na więźniach obozów koncentracyjnych. „Wojnę lekarzy Hitlera” (audiobook w formacie mp3) – książkę non-fictoin – czyta się jak wyjątkowo mroczny, świetnie napisany thriller.
#18
Człowiek tajemnica. Listów nie pisał. Dzienników nie prowadził. Mruk. Miły. Uśmiechnięty. Osobny – tak o nim mówili. Większość tego, co wiemy o Krzysztofie Komedzie, pochodzi ze wspomnień jego żony. Często sprzecznych z tym, co pamiętają inni.
#19
Firmę Nike znamy wszyscy, ale czy wiemy, kto jest jej twórcą i kto stoi za jej wielkim sukcesem? Phil Knight opowiada o swojej drodze do biznesowego establishmentu. O zamiłowaniu do sportu i wielkiej pasji, będącej niewyczerpanym źródłem inspiracji. Bez zadęcia, ujmująco szczerze i z humorem. Znakomita szkoła przedsiębiorczości!
#20
AudiobookKurtykaBernadette McDonald
Wydawca:Agora
Format:MP3
31,99 zł
Zwyciężczyni konkursu literatury górskiej Banff Mountain Book 2017 oraz National Outdoor Book Awards 2017. Pierwsza biografia WOJTKA KURTYKI, laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych, którego przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV uznano za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku.