#1
Promocja
Bestseller
AudiobookOstatni śniegRafał Pacześ
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:Agora
Format:MP3
27.94 zł
42.99 zł
Rafał Pacześ – autor głośnych „Grubych wiórów” – ponownie chwycił za pióro! Tym razem najsłynniejszy polski stand-uper opowiada o chłopaku z łódzkiej ulicy, przy okazji wpuszczając snop ostrego światła za kulisy przemysłu rozrywki. Przekonajmy się zatem, czy „Ostatni śnieg” – audiobook błyskotliwie ironiczny – to współczesna historia „od pucybuta do…” gwiazdora, a może do ofiary własnego talentu, albo raczej do oszusta, który sam już zapomniał, kim właściwie jest?
#2
Promocja
Bestseller
„Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei” – nie na darmo umierający Rudy prosił o przypomnienie mu tego fragmentu wiersza Słowackiego. Bo ten wiersz to... „Testament mój”. Audiobooka wysłuchasz na dowolnym urządzeniu!
#3
Promocja
Bestseller
AudiobookGrube wióryRafał Pacześ
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:Agora
Format:MP3
20.99 zł
34.99 zł
Jeden z najpopularniejszych polskich stand-uperów debiutuje jako powieściopisarz – książką brawurową, zabawną i bezwzględnie szczerą, która jest zdecydowanie czymś więcej niż beką z polskiej rzeczywistości. Rafał Pacześ podsuwa nam powieść o współczesnych mężczyznach, ich spatologizowanych rodzinach i pokręconych życiorysach. „Zapraszam Cię do świata «Grubych wiórów». Nie szukaj mnie w tej opowieści. Odnajdź w niej siebie. A kto pochodzi z idealnego domu, niech pierwszy rzuci kamieniem” – autor
#4
Promocja
Nowość
Posłuchaj, zanim obejrzysz film. Porywająca i wzruszająca opowieść o dwóch facetach z zupełnie różnych światów i o spotkaniu, które jednemu z nich ocaliło życie. Audiobook „Johnny” to historia wywrotowej przyjaźni, która nie miała prawa się wydarzyć, a zdarzyła się naprawdę. To pełna autentycznych emocji opowieść o życiu, które daje w kość, o wierze, która czyni cuda, i o przyjaźni, która zmienia życie.
#5
Promocja
Bestseller
Najoryginalniejsza audiobookowa premiera wiosny 2022! Tuż za miedzą żyją pogańskie zjawy i znachorki, na bagnach bez wieści giną urzędnicy, a nawiedzone karuzele mordują wysłanników ministerstwa… Audiobook „Opowieści ze wsi obok” genialnie czytany przez Macieja Stuhra to raz pełna humoru, raz mroczna, a zawsze ekscytująca podróż na Podlasie.
#6
Promocja
Bestseller
Powieść, audiobook dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell. Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego mężczyzny, życie Kyi Clark zamieniło się w piekło. Czy słusznie obciążono ją winą za domniemane morderstwo?
#7
Promocja
Nowość
AudiobookTai-panJames Clavell
Kategoria:Historyczna
Wydawca:Aleksandria
Format:MP3
21.95 zł
39.90 zł
Posłuchaj, zanim obejrzysz film. Wielka przygoda i sensacja, ryzykowna rywalizacja kupieckich potęg, genialnie zbudowane postacie, romantyczne uniesienia i przenikliwa mądrość Chinek oraz oryginalny humor na tle pasjonującej historii powstania Hongkongu. Do tego niesamowita zbieżność z tym, co współcześnie rozgrywa się na arenie międzynarodowej i w samych Chinach. Wszystko to składa się na kolejną część „Sagi Azjatyckiej”. „Tai-pan” – powieść, napisana przez mistrza bestselerów i znawcę Azji – fenomenalnie wprowadza nas w kulturę, mentalność i ducha Dalekiego Wschodu.
#8
Promocja
Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby opowiedzieć ją światu.
#9
Promocja
AudiobookDżumaAlbert Camus
Kategoria:Lektury szkolne
Wydawca:Aleksandria
Format:MP3
17.00 zł
21.25 zł
Metaforyczny obraz świata walczącego ze złem, którego symbolem jest tytułowa dżuma. Pełen tekst powieści noblisty zinterpretowany przez znanego polskiego aktora Adama Ferencego. Wyjątkowy audiobook, który zapadnie w pamięć wszystkim miłośnikom twórczości Alberta Camusa.
#10
Promocja
Magia. Honor. Odwaga. Humor… Oto oni – kultowi Kajko i Kokosz w słuchowisku na podstawie komiksu Janusza Christy. Na Trygława i Swaroga, będzie się działo!
#11
Promocja
Nowość
Pierwsza – po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla – powieść Olgi Tokarczuk. „Empuzjon”, tak jak „Czarodziejska góra” Tomasza Manna, przenosi nas w świat, gdzie czas płynie inaczej i inaczej wygląda życie. Kuracjusze dolnośląskiego uzdrowiska Görbersdorf, zażywając ozdrowieńczych kąpieli, niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy 2. dekady XX wieku, nie przeczuwając, że za chwilę ich życiem zawładnie wielka historia i skonfrontuje ich (nas) z prawdami o świecie, których albo nie zauważają, albo za wszelką cenę nie chcą dopuścić do siebie.
#12
AudiobookZiarno granatu
Wydawca:Agora
Format:MP3
47.49 zł
49.99 zł
Mitologia odczytana na nowo. Czy boginie, nimfy, kobiece bohaterki mitów muszą być zabijanymi, gwałconymi, maltretowanymi, upokarzanymi ofiarami wszechmocnych bogów? Widziane oczami polskich pisarek mityczne wydarzenia, filtrowane przez ich emocje i świadomość, stają się niespodziewanie bliskie współczesnym kobietom. Przekonajmy się, jak wiele łączy nas z Jokastą i Korą, Eurydyką i Kasandrą. Odkryjmy przejmującą aktualność antycznych mitów, by jak ich bohaterki, dostrzec i docenić wartość kobiecej siły i wrażliwości.
#13
AudiobookTestamentCezary Harasimowicz
Kategoria:Historyczna
Wydawca:Agora
Format:MP3
42.74 zł
44.99 zł
Wywrotowa historia walki o wolność naszą i waszą i zarazem gorzka gawęda o panach i niewolnikach w Polsce i w Ameryce. „«Testament» Cezarego Harasimowicza jest nie tylko wciągającą i nieco szwejkową z ducha opowieścią o wojskowych absurdach, przede wszystkim jest opowieścią o wolności. I o niewoli, która człowiekowi i społeczeństwu wrasta pod skórę tak głęboko, że wydaje się niemożliwe, by ją stamtąd wydrzeć. A także o tym, czy rzeczywistość zza oceanu sprzed ponad dwustu lat tak bardzo różni się od tej, którą oglądamy za oknem” – Radek Rak
#14
Promocja
Pełna humoru powieść obyczajowa z nutką subtelnej ironii. Aleksandra Tyl w audiobooku „Zgodne małżeństwo” maluje pełne nieoczekiwanych zawirowań życie pary z dwudziestoletnim stażem. Joanna i Jacek rozumieją się niemal bez słów. Bo i wielu słów nie potrzeba, gdy brakuje tematów do rozmów. Trochę brakuje też emocji w związku, ale kto by się tym przejmował, skoro pozornie wszystko gra. Tak przynajmniej wydaje się Joannie do czasu, gdy zaczyna nabierać pewności, że jej mąż wdał się w ognisty romans…
#15
Promocja
Powieść historyczna, która zapewniła Henrykowi Sienkiewiczowi uznanie współczesnych mu czytelników z całego świata, a także pamięć przyszłych pokoleń. Przetłumaczona na 60 języków, wielokrotnie przedstawiana na deskach teatrów, kilkakrotnie ekranizowana, teraz we wspaniałej interpretacji Wiktora Zborowskiego.
#16
Promocja
Książka, która podbiła serca czytelników na całym świecie i rozpoczęła modę na włoskie historie! Nieśpieszna, niemalże pachnąca świeżymi ziołami i toskańskim winem.
#17
Promocja
Debiut o porażającej sile rażenia. „Mireczek” Aleksandry Zbroi to realistyczna, poruszająca autentyzmem przeżyć i emocji powieść o próbie odnalezienia ojca, którego zabrał alkohol. „To nie jest książka o tym, że jak chcesz, to potrafisz. Jest za to o dziewczynce, która zapożycza się u samej siebie, by dotrwać dorosłości i uwolnić się od tych, którzy nie zdali egzaminu z rodzicielstwa” – Mikołaj Grynberg
#18
Ponadczasowa alegoryczna satyra pióra George’a Orwella – autora słynnej powieści „1984” – opowiadająca o ślepym marszu otumanionego społeczeństwa ku totalitaryzmowi. „Folwark zwierzęcy” (audiobook w formacie mp3) to jedna ze 100 najwybitniejszych powieści anglojęzycznych według tygodnika „Time”.
#19
Promocja
AudiobookLalkaBolesław Prus
Kategoria:Lektury szkolne
Wydawca:Aleksandria
Format:MP3
7.20 zł
9.00 zł
Arcydzieło literatury, nie tylko pozytywistycznej. Panorama polskiego społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku i zarazem poruszająca historia nieodwzajemnionej miłości.
#20
Promocja
Laila Shukri, autorka „Perskiej zazdrości”, przerywa milczenie i opowiada o swoim tajemniczym życiu. Kim była, zanim zaczęła pisać książki? Jak została żoną jednego z najbogatszych szejków? Jak dziś wygląda jej życie?