Kamienie na szaniec Aleksander Kamiński - audiobook mp3
#1
Promocja
Bestseller
„Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei” – nie na darmo umierający Rudy prosił o przypomnienie mu tego fragmentu wiersza Słowackiego. Bo ten wiersz to... „Testament mój”.
Empuzjon Olga Tokarczuk - audiobook mp3
#2
Promocja
Pierwsza – po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla – powieść Olgi Tokarczuk. „Empuzjon”, tak jak „Czarodziejska góra” Tomasza Manna, przenosi nas w świat, gdzie czas płynie inaczej i inaczej wygląda życie. Kuracjusze dolnośląskiego uzdrowiska Görbersdorf, zażywając ozdrowieńczych kąpieli, niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy 2. dekady XX wieku, nie przeczuwając, że za chwilę ich życiem zawładnie wielka historia i skonfrontuje ich (nas) z prawdami o świecie, których albo nie zauważają, albo za wszelką cenę nie chcą dopuścić do siebie.
Żony Konstancina Ewelina Ślotała - audiobook mp3
#3
Promocja
Ewelina Ślotała odczarowuje mit życia ludzi z pierwszych stron gazet i list najbogatszych Polaków. Szczerze i bezlitośnie obnaża mechanizmy członków tej hermetycznej grupy, w której blichtr, gigantyczne pieniądze i pozycja kamuflują codzienność pełną uzależnień, przemocy, zdrad i ludzkich tragedii.
Ślepnąc od świateł Jakub Żulczyk - audiobook mp3
#5
Promocja
Historia przedstawiona przez Jakuba Żulczyka w audiobooku „Ślepnąc od świateł” poruszyła czytelników do głębi. Autor został nominowany za nią do Paszportów Polityki, a HBO wyprodukowało serial na podstawie powieści.
Światłość w sierpniu William Faulkner - audiobook mp3
#6
Promocja
Kanon literatury światowej. Audiobook „Światłość w sierpniu” wciąga, szokuje i nie daje o sobie zapomnieć. „To właśnie od Williama Faulknera zaczęłam swoją przygodę z powieścią, ten pisarz naznaczył mnie szczególnie głęboko. Dlatego dziś z podnieceniem i radością witam nowy wspaniały przekład jego sztandarowej powieści «Światłość w sierpniu» – książki bardzo aktualnej także teraz, kiedy kwestie tożsamości i inności niezmiennie splatają się z rasizmem. To dzięki tłumaczom możemy wchodzić do wielkiej rzeki literatury po raz kolejny, uczestnicząc w ponadczasowym doświadczeniu czytania” – Olga Tokarczuk
Ostatni śnieg Rafał Pacześ - audiobook mp3
#7
Promocja
Rafał Pacześ – autor głośnych „Grubych wiórów” – ponownie chwycił za pióro! Tym razem najsłynniejszy polski stand-uper opowiada o chłopaku z łódzkiej ulicy, przy okazji wpuszczając snop ostrego światła za kulisy przemysłu rozrywki. Przekonajmy się zatem, czy „Ostatni śnieg” – audiobook błyskotliwie ironiczny – to współczesna historia „od pucybuta do…” gwiazdora, a może do ofiary własnego talentu, albo raczej do oszusta, który sam już zapomniał, kim właściwie jest?
Księgi Jakubowe Olga Tokarczuk - audiobook mp3
#8
Promocja
Najbardziej wyczekiwany audiobook ostatnich lat! Mistrzowska proza noblistki Olgi Tokarczuk w interpretacji wybitnych aktorów. „Księgi Jakubowe” czytają Danuta Stenka, Wiktor Zborowski, Jan Peszek, Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Adam Ferency i Mariusz Bonaszewski.
Quo vadis Henryk Sienkiewicz - audiobook mp3
#9
Promocja
Powieść historyczna, która zapewniła Henrykowi Sienkiewiczowi uznanie współczesnych mu czytelników z całego świata, a także pamięć przyszłych pokoleń. Przetłumaczona na 60 języków, wielokrotnie przedstawiana na deskach teatrów, kilkakrotnie ekranizowana, teraz we wspaniałej interpretacji Wiktora Zborowskiego.
Zdzisław Beksiński: Opowiadania Zdzisław Beksiński - audiobook mp3
#10
Oniryzm, pastisze literatury sensacyjnej i antyutopijnej, surrealizm, zabawy formą, nawiązanie do estetyki filmu, widowiska telewizyjnego i popkultury, literatura konfesyjna i dygresyjna, humor i makabra – wszystko to znajdziemy w opowiadaniach słynnego artysty. Lektura Beksińskiego to pisarska podróż przez znane nurty i mody literackie XX wieku. To przygoda czytelnicza, która zachwyci fanów współczesnej, mocnej prozy.
Kochanki Konstancina Ewelina Ślotała - audiobook mp3
#11
Promocja
Ewelina Ślotała w swojej książce „Kochanki Konstancina” odkrywa prawdę o życiu bogatych samców i ich pięknych kochankach, które są gotowe zrobić wszystko, by zdobyć gniazdko na Wilanowie i stałe zlecenie przelewu na 50 tysięcy złotych. Posłuchaj audiobooka i przekonaj się czym różnią się kochanki od żon...
Noce i dnie. Tomy 1 i 2 Maria Dąbrowska - audiobook mp3
#12
Promocja
Tomy pierwszy i drugi jednej z najważniejszych powieści dwudziestolecia międzywojennego w wersji audio. Książka Marii Dąbrowskiej, która do tej pory zachwyca epickim rozmachem.
Nad Niemnem Eliza Orzeszkowa - audiobook mp3
#13
Promocja
„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – czy rzeczywiście jest to powieść nie do przebrnięcia? Nic z tych rzeczy! To pełnokrwista historia o miłości z patriotycznym zacięciem.
Grube wióry Rafał Pacześ - audiobook mp3
#14
Promocja
Jeden z najpopularniejszych polskich stand-uperów debiutuje jako powieściopisarz – książką brawurową, zabawną i bezwzględnie szczerą, która jest zdecydowanie czymś więcej niż beką z polskiej rzeczywistości. Rafał Pacześ podsuwa nam powieść o współczesnych mężczyznach, ich spatologizowanych rodzinach i pokręconych życiorysach. „Zapraszam Cię do świata «Grubych wiórów». Nie szukaj mnie w tej opowieści. Odnajdź w niej siebie. A kto pochodzi z idealnego domu, niech pierwszy rzuci kamieniem” – autor
Ostatnia arystokratka Evžen Boček - audiobook mp3
#15
Chcesz podejrzeć osobliwy świat arystokracji, w którym bohaterowie są jak kukiełki zmagające się z rolami przypisanymi im przez złośliwą historię? Chcesz spędzić miło czas, śmiejąc się do rozpuku? Doskonale, czekamy właśnie na Ciebie, by zacząć przedstawienie. Witamy w Czechach i u Czechów, którym niezmiennie dopisuje dobry humor. Dowodem na to jest „Ostatnia arystokratka” Evžena Bočka, jedna z najzabawniejszych książek XXI wieku.
Różnia i inne opowieści ze wsi obok Mirosław Miniszewski - audiobook mp3
#16
Promocja
Pamiętacie opowieści o miejscu, gdzie tuż za miedzą żyją pogańskie zjawy i znachorki, na bagnach bez wieści giną urzędnicy, a nawiedzone karuzele mordują wysłanników ministerstwa? Oto etap drugi ekscytującej wyprawy na Podlasie, gdzie licho nie śpi, zło mocuje się z dobrem, a na straży odwiecznych prawd stoją pierwotne duchy. Czarny humor, psychoanalityczna wnikliwość, filozoficzny sarkazm – wszystko to w audiobooku „Różnia i inne opowieści ze wsi obok” Mirosława Miniszewskiego – współczesnego outsidera z wyboru, w kapitalnej interpretacji Macieja Stuhra.
Przeszedłem po swoim trupie Bartek Fetysz - audiobook mp3
#17
Promocja
Nowość
Czy młody dziennikarz będzie w stanie przetrwać w hermetycznym świecie polskiego show-biznesu? Przekonaj się, jak wygląda walka o karierę i sukces w świecie pełnym zła, seksu, podłości i uzależnień. Audiobook „Przeszedłem po swoim trupie” to najodważniejsza książka o kulisach show-biznesu w Polsce. „…Wielu celebrytów, dziennikarzy i dziennikarek, «kołczów» i mentorów będzie to czytać w toalecie, żeby nie biegać do niej ze strachu za często. Ktoś to wreszcie zrobił. Opisał. Czekam na kolejną część” – Karolina Korwin-Piotrowska
Doppelgänger. Sobowtór Andrzej Gołda - audiobook mp3
#18
Promocja
Nowość
Posłuchaj, zanim obejrzysz film. Audiobook „Doppelgänger. Sobowtór” to szpiegowska powieść inspirowana historiami agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę wywiadowczą. Na srebrny ekran przeniósł ją Jan Holoubek, znakomity polski reżyser, który ma na swoim koncie takie hity jak „25 lat niewinności” czy serial „Wielka woda”.
Była arabską stewardesą Marcin Margielewski - audiobook mp3
#19
Promocja
Druga po znakomitym debiucie „Jak podrywają szejkowie” książka Marcina Margielewskiego. Wstrząsająca historia Polki pracującej w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych. O podobnych koszmarach nikt nie mówi. Ona zdecydowała się przerwać milczenie…
Czarodziejska góra Thomas Mann - audiobook mp3
#20
AudiobookCzarodziejska góraThomas Mann
Kategoria:Psychologiczna
Wydawca:Muza
Format:MP3
69,90 zł