Nie mylić z miłością Katarzyna Nosowska - audiobook mp3
#1
Promocja
Bestseller
Trzecia książka Katarzyny Nosowskiej – najbardziej osobista, z niezwykle intymnymi tekstami. W audiobooku „Nie mylić z miłością” kultowa wokalistka pisze o szczęściu, radości i byciu kompletnym. O motylach w brzuchu, fantazjach i stabilizacji. O pierwszych pocałunkach, ciekawości siebie, zawodach i rozczarowaniach. O odpuszczaniu, dystansie i o tym, że czasem warto się zatrzymać. Bo miłość można jeść dużymi kęsami, ale najlepiej smakuje dawkowana łyżeczką.
Polska na podsłuchu Michał Kokot - audiobook mp3
#2
Promocja
Bestseller
Podległe rządowi służby mają miliony billingów rozmów Polaków. I władzę, która pozwala zrobić z nimi wszystko. Dziennikarskie śledztwo Michała Kokota obnaża szokującą skalę nielegalnej inwigilacji Pegasusem, która rządowi Prawa i Sprawiedliwości posłużyła do jednego celu: bezwzględnej gry politycznej.
Odrzania Zbigniew Rokita - audiobook mp3
#3
Promocja
Bestseller
Włóczęgowski poemat reporterski autora słynnego „Kajś”. „Zbigniew Rokita jest prawdziwym odkrywcą Odrzanii – krainy, o której miałem nikłą wiedzę, mimo że wielokrotnie w niej byłem. Ta książka to fascynująca podróż w czasie i przestrzeni po ziemiach przyłączonych do Polski po 1945 roku. Pomysł, język, humor i w końcu absolutna miłość autora do Odrzanii sprawiły, że ja – rodowity Wiślanin – nie mogłem się oderwać od lektury. Niezwykle ważna książka, która może pomóc zrozumieć współczesną Polskę” – Jan Holoubek
Sztuka obsługi penisa Przemysław Pilarski - audiobook mp3
#4
Promocja
Bestseller
Penis to nie rekordzista ani zawodnik na pigułkowym dopingu. Penis to część męskiego ciała taka jak wątroba, o którą trzeba dbać, by cieszyć się jej zdrowiem. Jak przezwyciężać tabu i jak rozwiązywać problemy związane z seksualnością – o tym rozmawiają Andrzej Gryżewski i Przemysł Pilarski. I trafiają w samo sedno.
Sztuka obsługi waginy Jagna Kaczanowska - audiobook mp3
#5
Promocja
Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka… jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna? Audiobook „Sztuka obsługi waginy” to rozmowa Andrzeja Gryżewskiego seksuologa i psychoterapeuty z Jagną Kaczanowską dziennikarką i psycholożką o najważniejszym fragmencie kobiecego ciała, który od wieków jest deprecjonowany – także przez same kobiety.
Prezydent Aleksander Kwaśniewski - audiobook pdf, mp3
#6
Pierwszy wywiad rzeka z Aleksandrem Kwaśniewskim. Gdy wygrał wybory prezydenckie w 1995 roku, Polska przecierała oczy ze zdumienia. Drugą kadencję kończył jako jeden z najbardziej cenionych polityków w kraju. Współtworzył Konstytucję oraz wprowadził Polskę do NATO i UE. Dziś jest bardziej dyplomatą niż politykiem, co pozwala mu spojrzeć z dystansem i głębią nie tylko na własną drogę, ale też na zmiany, przez które przeszły zarówno Polska, jak i cały świat.
Nadając sens Sam Harris - audiobook mp3
#7
Promocja
Książka obejmuje kilkanaście najlepszych rozmów z podcastu Making Sense Sama Harrisa, z gośćmi takimi jak Daniel Kahneman, Timothy Snyder, Nick Bostrom czy Glenn Loury. Zakres tematów jest bardzo szeroki: od natury świadomości i wolnej woli, przez politykę i ekstremizm, aż po etykę w życiu codziennym. Nadając sens tym zjawiskom, rozmówcy pokazują, jak można się odnaleźć w nowoczesnym świecie.
Dziady i dybuki Jarosław Kurski - audiobook mp3
#8
Promocja
Jarosław Kurski, autor słynnego „Wodza” i bestsellerowego „Kuriera wolności”, tym razem zabiera nas w wędrówkę po meandrach swojej własnej historii. Audiobook „Dziady i dybuki” w znakomitej interpretacji Andrzeja Seweryna to „jedna z najbardziej poruszających książek, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Przejmująca, a zarazem tragiczna historia żydowskiej rodziny poszukującej drogi do polskości. Historia ludzi, którzy na taką właśnie (nieodwzajemnioną) miłość zostali skazani i taką zostali przebodzeni ojczyzną” – Jan Grabowski
Goniąc czarne jednorożce Marek Zmysłowski - audiobook mp3
#9
Promocja
Milioner, self-made-biznesmen Marek Zmysłowski zbudował Amazona Afryki i stał się jedną z najbardziej znanych postaci afrykańskiej branży IT. Pewnego dnia okazało się jednak, że jest też poszukiwanym przez Interpol zbiegiem. Jak do tego doszło? „Jeśli myślisz, że rzeczywistość jest nudniejsza od fikcji, powinieneś sięgnąć po tę książkę. Jest żelaznym dowodem na to, jak nieobliczalne bywa życie!” – Robert Ziębiński, magazyn „Playboy”
Bralczyk o sobie Karolina Oponowicz - audiobook mp3
#10
Profesor Jerzy Bralczyk w szczerej (o ile to w ogóle możliwe – zastrzega), błyskotliwej i pełnej humoru rozmowie z Pawłem Goźlińskim i Karoliną Oponowicz opowiada o tym, jak to się bywało cudownym dzieckiem, pełnym kompleksów nastolatkiem, samotnym ojcem w Szwecji, tropicielem absurdów propagandy, gwiazdą uniwersytetów i mediów, redaktorem konstytucji, ale też niepewnym siebie synem, bratem, ojcem, dziadkiem i mężem. Takiego Bralczyka jeszcze nie znacie!
A ja żem jej powiedziała... Katarzyna Nosowska - audiobook mp3
#11
Promocja
Książka – petarda! Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona – Katarzyna Nosowska. Śmieszna gęba, która mówi mądrze o życiu. Prosto i zwięźle, bez owijania w bawełnę. O show-biznesie, celebrytach, snobizmach, fobiach i modach. Ciepło i serdecznie. Tylko kilka zdań – Kaśka zabije cię miłością!
Być tak naprawdę Marianna Gierszewska - audiobook mp3
#12
Promocja
Audiobook o drodze do wolności, swobody, samoświadomości, a także o walce z własnymi demonami. O wspomnieniach i emocjach. O bólu, prawdzie i sile, ale też o radości, szczęściu i szczerym zachwycie życiem. „Kładąc swoją dłoń na twoim policzku, mówię: DASZ RADĘ. Weź więc głęboki wdech – być może swój pierwszy – i zobacz, jak można NAPRAWDĘ…”
Rosja. Mocarstwo absurdu i nonsensu Marcin Strzyżewski - audiobook mp3
#13
Promocja
Marcin Strzyżewski zabiera nas w podróż po kraju opartym w tej samej mierze na autorytarnej władzy Władimira Putina co na zabobonach i absurdach. Do mocarstwa, które potyka się o własne nogi, w którym w przydomowych ogródkach uprawia się ziemniaki na tony i gdzie pralki działają bez wody. Jak to możliwe? Takie rzeczy tylko w Rosji…
Ptak Dodo, czyli co mówią do nas politycy Michał Rusinek - audiobook mp3
#14
Promocja
Nowość
„Dziady” i dziadersi. Odmieniane przez wszystkie przypadki lex Czarnek, Polski Ład, wojna. Informacja czy propaganda? Michał Rusinek, znawca współczesnej polszczyzny i autor takich znakomitych publikacji jak „Pypcie na języku”, „Mroczny Eros” czy „Dobra zmiana”, rozbraja język polityków.
Powrót z Bambuko Katarzyna Nosowska - audiobook mp3
#15
Promocja
Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.
Kajś Zbigniew Rokita - audiobook mp3
#16
Promocja
Rodowód niechciany, wypierana tożsamość, która nie pozwalała o sobie zapomnieć albo domagała się odkrycia i ponownego zdefiniowania. „Autor tej ważnej książki wyznaje, że długo przepraszał się ze swoją śląskością. Teraz pomaga nam zrozumieć dramat krainy leżącej na pograniczu kultur i historii – dlaczego Śląsk ciągle jest «kajś», a nie w centrum polskiej świadomości” – Małgorzata Szejnert
Babilon Artur Nowak - audiobook mp3
#17
Promocja
Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w audiobooku „Babilon” odkrywają kryminalną historię instytucji Kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji. Pokazują Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydowaliby o jego kształcie. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.
Sodoma Frédéric Martel - audiobook mp3
#18
Promocja
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Z jakich powodów ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w rozmowie z kościelnymi hierarchami szuka francuski socjolog F. Martel. Jego książka to efekt śledztwa w 30 krajach.
Prywatne armie świata Zbigniew Parafianowicz - audiobook mp3
#19
Zbigniew Parafianowicz – dziennikarz „Dziennika. Gazety Prawnej” zajmujący się sprawami międzynarodowymi – wyruszył na Bliski Wschód i na Ukrainę, by przekonać się, jak wyglądają konflikty z udziałem najemników. Jego książka „Prywatne armie świata” (audiobook w formacie mp3) to reportażowa opowieść o tym, jak prywatne armie – bezideowe i brutalne – zmieniają świat na gorsze.
Chamstwo Kacper Pobłocki - audiobook mp3
#20
Promocja
„«Chamstwo» jest gruntownym, rewelatorskim studium pańszczyźnianego świata. Proponuje inną opowieść o naszych narodowych mitologiach, o polskich «przeklętych problemach», gdyż oddaje głos tym, których nazywano Wielkimi Niemowami, bo mieli uszy wyłącznie «ku słuchaniu» – pańszczyźnianym chłopom. Kacper Pobłocki wywołuje klisze, często drastyczne, które przez stulecia pozostawały w ciemni oficjalnej historii. «Chamstwo» jest dziełem otwierającym nowy dyskurs o «pańskości» i «chłopskości», o społecznych rodowodach i tożsamości kulturowej Polaków oraz o tym, komu wciąż «słoma wyłazi z butów»” – prof. Roch Sulima