#1
Promocja
Bestseller
Audiobook „Pandrioszka” to znacznie więcej niż wnikliwy, miejscami do bólu przejmujący reportaż z Czeczenii. Krystyna Kurczab-Redlich z fotograficzną dokładnością pokazała życie przeciętnego Rosjanina, oddając nie tylko wygląd, ale i ducha miejsc, które zwiedziła jako korespondentka zagraniczna. Sprawdźmy zatem, co tak naprawdę skrywa najgłębsza, rzadko pokazywana Polakom warstwa lalki pandrioszki.
#2
Tylko u nas!
Promocja
AudiobookBabilonArtur NowakStanisław Obirek
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MP3
30.09 zł
42.99 zł
Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w audiobooku „Babilon” odkrywają kryminalną historię instytucji Kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji. Pokazują Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydowaliby o jego kształcie. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.
#3
Promocja
Zbiór przejmujących reportaży o życiu Rosjan, a także Czeczenów. Ciekawy i niejednoznaczny obraz postkomunistycznej Rosji stworzony dzięki długoletnim obserwacjom Krystyny Kurczab-Redlich – korespondentki, która w latach 1990-2004 mieszkała w Rosji.
#4
Promocja
AudiobookGomoraArtur NowakStanisław Obirek
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MP3
19.25 zł
34.99 zł
Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.
#5
Nowość
AudiobookDemony RosjiWitold Jurasz
Kategoria:Reportaże
Wydawca:XAUDIO
Format:MP3
37.91 zł
39.90 zł
Demony Rosji – jakie są i czy rzeczywiście powinniśmy być zaskoczeni ich gwałtownym atakiem? Witold Jurasz, autor popularnego podcastu Raport międzynarodowy, jako dyplomata w polskiej ambasadzie w Moskwie widział Rosję z bliska. W swojej książce opisuje zmiany, jakie zachodziły w Rosjanach po dojściu Putina do władzy, i stawia pytanie, czy przybierającego na sile zła nie dało się dostrzec, czy raczej woleliśmy je bagatelizować.
#6
Promocja
Milioner, self-made-biznesmen Marek Zmysłowski zbudował Amazona Afryki i stał się jedną z najbardziej znanych postaci afrykańskiej branży IT. Pewnego dnia okazało się jednak, że jest też poszukiwanym przez Interpol zbiegiem. Jak do tego doszło? „Jeśli myślisz, że rzeczywistość jest nudniejsza od fikcji, powinieneś sięgnąć po tę książkę. Jest żelaznym dowodem na to, jak nieobliczalne bywa życie!” – Robert Ziębiński, magazyn „Playboy”
#7
Promocja
AudiobookChamstwoKacper Pobłocki
Kategoria:Eseje
Wydawca:Czarne
Format:MP3
40.40 zł
44.90 zł
„«Chamstwo» jest gruntownym, rewelatorskim studium pańszczyźnianego świata. Proponuje inną opowieść o naszych narodowych mitologiach, o polskich «przeklętych problemach», gdyż oddaje głos tym, których nazywano Wielkimi Niemowami, bo mieli uszy wyłącznie «ku słuchaniu» – pańszczyźnianym chłopom. Kacper Pobłocki wywołuje klisze, często drastyczne, które przez stulecia pozostawały w ciemni oficjalnej historii. «Chamstwo» jest dziełem otwierającym nowy dyskurs o «pańskości» i «chłopskości», o społecznych rodowodach i tożsamości kulturowej Polaków oraz o tym, komu wciąż «słoma wyłazi z butów»” – prof. Roch Sulima
#8
Promocja
„Jak się starzeć bez godności” najpierw podcast, teraz audiobook! Dwie doskonałe reporterki Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka z humorem i dystansem opowiadają o starzeniu się bez owijania w bawełnę. „Dwie znane pisarki biorą się za bary z numerem PESEL i wszystkim tym, co się z tym wiąże. Z pogonią za młodością i wiążącymi się z tym kontuzjami kończyn, ducha i portfela. W czasach głaskania każdego, żeby się nie wzniecił za bardzo i nie obraził, to jest bardzo niepoprawna politycznie opowieść, pełna zapomnianej ironii i bezwzględnego poczucia humoru” – Karolina Korwin-Piotrowska
#9
Promocja
Błyskotliwy reportaż, z którego wyłania się zaskakujący portret Włochów. Jak naród, który zrodził renesans, mógł stworzyć mafię? Dlaczego język włoski zna dwanaście określeń na wieszak, ale ani jednego na kaca? Dlaczego gnocchi podaje się w Rzymie głównie w czwartki? Audiobook „Włosi” to zabawna i wnikliwa lektura dla każdego, kto stara się zrozumieć współczesną Italię i unikalny charakter jej mieszkańców.
#10
Promocja
AudiobookSodomaFrédéric Martel
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MP3
20.35 zł
36.99 zł
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Z jakich powodów ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w rozmowie z kościelnymi hierarchami szuka francuski socjolog F. Martel. Jego książka to efekt śledztwa w 30 krajach.
#11
Promocja
AudiobookKajśZbigniew Rokita
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Czarne
Format:MP3
35.91 zł
39.90 zł
Rodowód niechciany, wypierana tożsamość, która nie pozwalała o sobie zapomnieć albo domagała się odkrycia i ponownego zdefiniowania. „Autor tej ważnej książki wyznaje, że długo przepraszał się ze swoją śląskością. Teraz pomaga nam zrozumieć dramat krainy leżącej na pograniczu kultur i historii – dlaczego Śląsk ciągle jest «kajś», a nie w centrum polskiej świadomości” – Małgorzata Szejnert
#12
Promocja
Szczera do bólu opowieść o tym, co w polskim Kościele boli i szokuje. Marcin Adamiec mówi o tym w swojej książce „Zniknięty ksiądz” (audiobook w formacie mp3) bez zacietrzewienia, ze smutkiem, czasem z humorem, ale zawsze ze zrozumieniem dla ludzkich słabości. „W domu księdza seniora pełno jest rozgoryczonych księży. […] Nie tak sobie wyobrażali kapłaństwo, kiedy szli do seminarium. Autor widział wiele. To wiele nasunęło mu kluczowe pytanie: «Po co zostałem księdzem? By każdego dnia stawać się gorszym człowiekiem?». Zrzucił sutannę i napisał książkę, od której nie można się oderwać” – Marcin Wójcik, reporter „Dużego Formatu”
#13
Promocja
Nowość
Pierwsza książka, która pokazuje fascynującą historię GOPR-u przez pryzmat osobistych doświadczeń ratowników i spektakularnych akcji ratunkowych. Wojciech Fusek i Jerzy Porębski swoją opowieść z górskich szlaków wzbogacili o anegdoty osadzone na tle historycznym, co daje poczucie obcowania z ratowniczą bracią twarzą w twarz. „GOPR. Na każde wezwanie” to audiobook, który wzbudzi gorące emocje zarówno w środowisku ratowników, jak wśród wszystkich tych, którzy kochają góry, szlaki i wspinaczkę.
#14
Promocja
Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej i światowej literatury XX wieku. Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – „powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata”.
#15
Promocja
Skrywana przez dziesiątki lat, odarta z heroizmu, opowieść szeregowego czerwonoarmisty, który wraz z tysiącami sobie podobnych, został wepchnięty w chaos wojny, pomiędzy ogień niemieckich karabinów maszynowych a strzelające w plecy oddziały NKWD. Dramatyczna prawda o frontowym życiu, strachu i śmierci, ale także o gwałtach, grabieżach i bestialstwie Niezwyciężonej Armii Stalina.
#16
Szwedzka sztuka kochania – odważnie, bez masek i moralizowania. W audiobooku Katarzyny Tubylewicz wysłuchamy głosów i historii ludzi znanych i opiniotwórczych, którzy opowiedzą o tym, o czym nigdy wcześniej publicznie nie mówili, oraz ludzi zupełnie nieznanych, ale fascynujących i świadomych swoich wyborów. Posłuchamy o wszelkich rodzajach związków – monogamii i poliamorii, tantrze, związkach tęczowych i queerowych rodzinach. W „Szwedzkiej sztuce kochania” będzie też o wierności i zdradzie, o związkach otwartych i skrajnej wolności seksualnej, a także o miłości po miłości.
#17
Promocja
Tajemnice PRL-owskich służb to bardzo chodliwy towar. Łakomy kąsek dla światowych agentur. Dla nich każdy brud się przyda. Do szantażu, do werbunku, do eliminacji. Wątki homoseksualne, korupcyjne kwity, haki – wszystko znajdzie kupca. A Polska to doskonały rynek takich papierów.
#18
Promocja
Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.
#19
Promocja
Książka dla wszystkich górofilów, a także dla tych, którzy zamierzają odkrywać czar górskiej przygody. Znajdziemy w niej wspaniałą historię domu gdzieś na końcu świata z własnym duchem i tożsamością i opowieści o tym, co wszyscy kochamy w górach – o pasji, braterstwie i pokorze. I punkcie, gdzie krzyżują się szlaki górskie i ludzkie.