#1
Promocja
Nowość
AudiobookGomoraArtur Nowak
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MP3
22,74 zł
34,99 zł
Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.
#2
Promocja
Bestseller
AudiobookSodomaFrédéric Martel
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MP3
20,35 zł
36,99 zł
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Z jakich powodów ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w rozmowie z kościelnymi hierarchami szuka francuski socjolog F. Martel. Jego książka to efekt śledztwa w 30 krajach.
#3
Tylko u nas!
Promocja
AudiobookPoza antenąKamil Baleja
Kategoria:Radio
Format:MP3
25,90 zł
34,99 zł
Poza anteną. Gdy gaśnie czerwona lampka – „zdradzam właśnie tajemnicę, którą chciałem zabrać do grobu”. Brzmi intrygująco? Zapnij pasy, bo to dopiero początek! Oto świat mediów bez retuszu. Przed nami wybuchowa mieszanka humoru znanego z porannych audycji i refleksji nad trudną drogą na szczyt.
#4
Promocja
Bestseller
AudiobookChamstwoKacper Pobłocki
Kategoria:Eseje
Wydawca:Czarne
Format:MP3
31,43 zł
44,90 zł
„«Chamstwo» jest gruntownym, rewelatorskim studium pańszczyźnianego świata. Proponuje inną opowieść o naszych narodowych mitologiach, o polskich «przeklętych problemach», gdyż oddaje głos tym, których nazywano Wielkimi Niemowami, bo mieli uszy wyłącznie «ku słuchaniu» – pańszczyźnianym chłopom. Kacper Pobłocki wywołuje klisze, często drastyczne, które przez stulecia pozostawały w ciemni oficjalnej historii. «Chamstwo» jest dziełem otwierającym nowy dyskurs o «pańskości» i «chłopskości», o społecznych rodowodach i tożsamości kulturowej Polaków oraz o tym, komu wciąż «słoma wyłazi z butów»” – prof. Roch Sulima
#5
Promocja
Nowość
AudiobookSkazanaEwa Ornacka
Kategoria:Reportaże
Format:MP3
30,32 zł
37,91 zł
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet. Na motywach książki Ewy Ornackiej – wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem „Skazane na potępienie” – powstał scenariusz serialu „Skazana” ze znakomitą rolą Agaty Kuleszy.
#6
Promocja
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. „Workamperzy, wędrowni robotnicy, rozproszone plemię. Krzywdzeni i poniżani, wyrzuceni poza nawias społeczeństwa, a mimo to dumni i pełni nadziei, że kiedyś przestaną być obywatelami «Ameryki, o której wszyscy zapomnieli”». Reportaż Bruder (audiobook w formacie mp3) to nie tylko opowieść o współczesnych nomadach, ale też o niewolniczej pracy, Amazonie, końcu ery emerytur, nierównościach i nowej walce klas. Przejmująca i niezbędna” – Grzegorz Wysocki, „Gazeta Wyborcza”
#7
Promocja
Kurtyzany, ladacznice, dziwki, call-girls, sexworkerki, zimne uwodzicielki, które wiedzą, jak owinąć sobie mężczyznę wokół palca. Ile jest w tym prawdy i co się za nią kryje? Pora przyjrzeć się zza kulis, jak obecnie wygląda życie w najstarszym zawodzie.
#8
Promocja
Tomasz Stawiszyński – filozof i publicysta, autor bestsellerowej książki „Potyczki z Freudem” oraz cenionych audycji radiowych, w których łączy filozofię z codziennością – w kilkudziesięciu wnikliwych esejach przygląda się najbardziej aktualnym problemom współczesności. Klarownie i zajmująco pisze o tym, co na pierwszy rzut oka niewidoczne, ćwicząc siebie i nas w myśleniu i rozumieniu świata. „Wreszcie moja ulubiona audycja radiowa w jednym miejscu…” – Olga Tokarczuk
#9
Promocja
„Wojna? Nikt nam tutaj szyj nie sprawdza i nie każe mówić pacierza na dobranoc. Do szkoły chodzić nie trzeba i nikt nie pilnuje, kiedy kładziemy się spać. Podoba mi się tutaj…”. Magdalena Grzebałkowska w swojej kolejnej reportażowej książce „Wojenka” (audiobook w formacie mp3) przedstawia poruszający obraz wojennej zawieruchy widzianej oczami jej najmłodszych uczestników.
#10
Promocja
Od Stalowej Woli po Słupsk – Dawid Krawczyk podąża śladem trzech kampanii wyborczych, by odkryć, jak wygląda prawdziwa rozpolitykowana Polska. Jego reportaż przedstawia historię, która dzieje się na naszych oczach. „Jeżeli książką o najbardziej absurdalnym poczuciu humoru od lat jest reportaż polityczny, to prawdopodobnie jej akcja rozgrywa się w Polsce” – Malcolm XD
#11
Promocja
Nowość
AudiobookDom w butelceAgnieszka Jucewicz
Kategoria:Wywiady
Wydawca:Agora
Format:MP3
24,05 zł
36,99 zł
„Historie opowiedziane w tej książce pozwalają zrozumieć, jak traumatyczne doświadczenia dzieciństwa determinują całe nasze dorosłe życie. Brak bezpiecznej więzi, chaos, wstyd i bezradność to codzienność dzieci alkoholików. Takie dzieciństwo często nigdy nie przemija. Skrzywdzone dziecko w nas na wiele destrukcyjnych sposobów przez całe życie dopomina się o dostrzeżenie i akceptację. Opowieści bohaterów pozwalają to zrozumieć, ale też pokazują ich drogę do odzyskania siebie. Są inspiracją i nadzieją. To wielka siła tej książki” – Monika Sajkowska, prezeska zarządu fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
#12
AudiobookTajemnice zbrodniEwa Ornacka
Kategoria:Reportaże
Wydawca:XAUDIO
Format:MP3
31,90 zł
Wstrząsające zabójstwa, dramatyczne przesłuchania, sprawiedliwość wymierzona po latach. Zapis emocji, do których profesjonaliści rzadko się przyznają, i śledztw, które na lata burzyły ich spokój.
#13
Promocja
Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu przestępstwa można stworzyć profil osobowościowy podejrzanego? Czy istnieją jakiekolwiek prawidłowości w działaniu sprawców? Jan Gołębiowski – najbardziej znany profiler kryminalny w Polsce – pokazuje tajemnice swojej pracy.
#14
Promocja
AudiobookGadPaweł Kapusta
Kategoria:Reportaże
Format:MP3
31,24 zł
32,89 zł
Wstrząsający reportaż o więziennym życiu z perspektywy strażników. Ludzi, którzy dzień w dzień, przez lata wyjątkowo trudnej służby, pilnują sprawców najokrutniejszych przestępstw. Kto powie, że książka Kapusty jest brudna, będzie miał rację. Ktoś doda, że jest wulgarna, momentami wręcz obrzydliwa i szokująca – też się nie pomyli. Najważniejsze, że jest prawdziwa. A prawda w niej zawarta ścina z nóg.
#16
Promocja
Okrutne zbrodnie i błahe wykroczenia. Niewyobrażalne tragedie i bezgraniczna głupota. Chęć niesienia pomocy i wywołane rutyną zobojętnienie. Poświęcenie i bezduszność. Dobrzy i źli ludzie, chory, lecz mimo to jakoś funkcjonujący system. To wszystko i dużo więcej, w książce będącej zapisem autentycznych doświadczeń funkcjonariusza prewencji. Policjanta. Psa.
#17
Promocja
Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.
#18
Promocja
Okultyzm, apokaliptyczne wizje końca świata, demony i opętania… Reportaż, który podejmuje temat niemieckiej traumy po 1945 roku. Wsłuchując się uważnie w głosy chorych na duszy i ciele, w historie opowiadane przez duchy i czarownice, Monica Black w swojej książce „Niemcy opętane” (audiobook w formacie mp3) przedziera się przez barierę przemilczeń i grobową ciszę do jądra Niemiec po II wojnie światowej.
#19
Promocja
Książka – petarda! Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona – Katarzyna Nosowska. Śmieszna gęba, która mówi mądrze o życiu. Prosto i zwięźle, bez owijania w bawełnę. O show-biznesie, celebrytach, snobizmach, fobiach i modach. Ciepło i serdecznie. Tylko kilka zdań – Kaśka zabije cię miłością!
#20
Promocja
Penis to nie rekordzista ani zawodnik na pigułkowym dopingu. Penis to część męskiego ciała taka jak wątroba, o którą trzeba dbać, by cieszyć się jej zdrowiem. Jak przezwyciężać tabu i jak rozwiązywać problemy związane z seksualnością – o tym rozmawiają Andrzej Gryżewski i Przemysł Pilarski. I trafiają w samo sedno.