#1
Promocja
Bestseller
Każdy ma jakąś historię do opowiedzenia. Czy Janice znajdzie odwagę, by podzielić się swoją? Ebook „Powierniczka opowieści” to najpiękniejsza i najbardziej podnosząca na duchu powieść, jaką przeczytasz w tym roku. „Zabawna, mądra, wzruszająca i pełna cudownych chwil” – Hazel Prior
#2
Promocja
Bestseller
Władcy polski schodzą z piedestałów. Zapomnijmy o ich dostojnym wizerunku z kanonu polskiej sztuki i krępującym gorsecie poprawności z podręczników – oto historie królów i książąt polskich od czasów najdawniejszych do ostatniego króla Stanisława Augusta w zupełnie nowej odsłonie.
#3
Promocja
Bestseller
Jarosław Kurski, autor słynnego „Wodza” i bestsellerowego „Kuriera wolności”, tym razem zabiera nas w wędrówkę po meandrach swojej własnej historii. Ebook „Dziady i dybuki” to „jedna z najbardziej poruszających książek, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Przejmująca, a zarazem tragiczna historia żydowskiej rodziny poszukującej drogi do polskości. Historia ludzi, którzy na taką właśnie (nieodwzajemnioną) miłość zostali skazani i taką zostali przebodzeni ojczyzną” – Jan Grabowski
#4
Promocja
Nowość
Aborcja, eutanazja, małżeństwa jednopłciowe, populizm, wojna to niektóre z tematów podjętych przez Karolinę Wigurę i Tomasza Terlikowskiego. Ebook ich autorstwa to zapis bezprecedensowego starcia dwóch światopoglądów: konserwatywno-katolickiego i liberalno-zsekularyzowanego, i zarazem próba podjęcia dialogu i szukania kompromisu.
#5
Promocja
Bestseller
Jakich cudów trzeba było, by Mikołaj Kopernik w ogóle mógł pojawić się na świecie? Dlaczego właśnie on, półsierota z Torunia, mógł, a nawet musiał zmienić nasze miejsce we wszechświecie? Dlaczego ta wielka rewolucja nie wybuchła w Paryżu, Rzymie czy Florencji, ale w Polsce na Warmii? Wojciech Orliński mierzy się z tymi pytaniami w rewolucyjnej biografii Mikołaja Kopernika.
#6
Przedsprzedaż
Promocja
Wyczekiwana na całym świecie autobiografia Harry’ego, księcia Sussex. Ebook „Ten drugi” przenosi nas z powrotem do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku: dwóch chłopców idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta William i Harry myślą i czują – i jak potoczy się ich życie. Teraz Harry w końcu opowiada swoją historię.
#7
Promocja
Bestseller
Jakub Kania mierzy się z wyjątkowo trudną, ściśle poufną sprawą wagi państwowej. Maciej Siembieda w „Kołysance” – piątym thrillerze w bestsellerowej serii – z mistrzowską precyzją splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami. Trzymające w napięciu wydarzenia postawią pod znakiem zapytania nie tylko dalszą karierę prokuratora Kani, ale przede wszystkim naszą przespaną noc…
#8
Promocja
Nowość
Trzecie spotkanie z detektywem Jakubem Sobieskim, bohaterem bestsellerowych kryminałów „O włos” i „Ze złości”. Żyrardów wziął w swoje posiadanie piekielnie niebezpieczny morderca. Kanibal, psychopata, szaleniec – pytania się mnożą, a czas ucieka. Sobieski działa niemal po omacku. Gdy zbliża się do odkrycia prawdy, ofiar zaczyna przybywać. Ebook „Do cna” to prawdziwa uczta dla fanów gatunku. Katarzyna Bonda po raz kolejny serwuje nam pełen strachu, szaleństwa i chorych fantazji kryminał, którego długo nie da się zapomnieć.
#9
Promocja
Bestseller
Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale ratownik medyczny styka się z nią codziennie. To Polska biedy, brudu, głupoty i nienawiści. Ebook „Polski SOR” to gorzki niczym piołun reportaż o codzienności ratownika medycznego.
#10
Promocja
Bestseller
Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka… jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna? Ebook „Sztuka obsługi waginy” to rozmowa seksuologa i psychoterapeuty z dziennikarką i psycholożką o najważniejszym fragmencie kobiecego ciała, który od wieków jest deprecjonowany – także przez same kobiety.
#11
Promocja
Bestseller
Informacje o pedofilach i drapieżcach seksualnych w sutannach spływały do Watykanu szerokim strumieniem, mimo to przestępcy mieli swobodny dostęp do papieża. Dlaczego Jan Paweł II nie reagował? Czego nie mógł, a czego wolał nie wiedzieć? Marcin Gutowski – laureat prestiżowych nagród dziennikarskich – przemierzył tysiące kilometrów, by na podstawie rozmów z ponad setką osób zrekonstruować sposób działania watykańskiego aparatu władzy podczas pontyfikatu Jana Pawła II.
#12
Promocja
Bestseller
Laureat Paszportu „Polityki” w dziedzinie literatury. Ebook pióra dwukrotnego laureata Nagrody Literackiej m. st. Warszawy – za biografię prezydenta stolicy „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” oraz za bestsellerową książkę „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”, która trafiła na listę 20 publikacji 2020 roku tygodnika „Polityka”. Grzegorz Piątek tym razem przenosi nas na Wybrzeże i opowiada o Gdyni – mieście w dwudziestoleciu międzywojennym stworzonym od podstaw. Sprawdźmy, ile jest w Gdyni Obiecanej z Ziemi Obiecanej.
#13
Promocja
Bestseller
Chcesz cieszyć się jakościowym, uważnym i świadomym seksem? Ten poradnik ci w tym pomoże! Dziennikarka Hanna Rydlewska rozmawia z Martą Niedźwiecką – certyfikowaną sex coach i psycholożką – o tym, jak seks w wersji slow przyczynia się do podnoszenia jakości życia. Bestsellerowy poradnik, ebook powraca do nas poszerzony o bieżące problemy związane ze zmianami na świecie. Jak zaburzenia psychiczne, stres, izolacja wymuszona pandemią wpływają na seksualność? Jak odkryć naturę własnego pożądania? Jak zdobyć się na akceptację wobec własnych pragnień i wyborów innych ludzi? Na te i inne pytania znajdziemy w nim odpowiedź.
#14
Promocja
Bestseller
Marcin Matych – psychoterapeuta i lekarz znany jako dr Nerwica – zaprasza nas do GRY O TROCHĘ LEPSZE ŻYCIE. To jego autorska, sprawdzona z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Poradnik pokazuje, czym jest i skąd się bierze nerwica, jak wykorzystać ją jako informację o tym, czego potrzebujemy, oraz jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował naszej codzienności. Ebook „Jak żyć z lękiem” to „książka pełna praktycznej wiedzy i życzliwości, którą każdy – lękowiec i nielękowiec – powinien przeczytać. Jako osoba zmagająca się z zaburzeniami lękowymi mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że dawno nie czułam się tak dobrze zrozumiana” – Agnieszka Jucewicz
#15
Promocja
Bestseller
Jo Nesbø – norweski pisarz, uznany za literacki fenomen, autor słynnego cyklu z Harrym Hole’em – proponuje fanom kryminałów kolejną powieść z policjantem, który ma coraz większe kłopoty sam ze sobą. Hole znalazł się na marginesie życia. Swoją porażkę topi w hektolitrach alkoholu. Gliną pozostaje się jednak do końca. Hole – już nie-policjant – podejmuje się rozwiązania dwóch spraw. Jeśli upora się z jedną, druga stanie się formalnością. Czas upływa bezlitośnie, cyniczna gra nabiera tempa, a Hole popełnia coraz więcej błędów…
#16
Promocja
Nowość
Powieść autora słynnego „Wyznaję”. W ebooku „Spaleni w ogniu” czeka na nas wszystko to, za co pokochaliśmy Jaume Cabré – wciągająca intryga, niepokojące i niejednoznaczne postaci oraz nieoczekiwane i zabawne literackie nawiązania. „Najnowsza książka Cabré jest napisana z ogromną swobodą i oparta na literackich skojarzeniach. W znakomity i niepowtarzalny sposób ukazuje kruchość ludzkiej świadomości” – Julià Guillamón, „La Vanguardia”
#17
Promocja
Nowość
Książka, która trafia w najczulszy punkt naszego istnienia. Ebook „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?” to rozmowy z osobami dotkniętymi depresją. Rozmówczynie i rozmówcy Małgorzaty Serafin i Marka Sekielskiego – wspaniali i wrażliwi ludzie – znaleźli w sobie odwagę, by podzielić się wspomnieniami z najtrudniejszych momentów swojego życia. Ich szczerze, bardzo intymnie wypowiedzi to SOS wysyłane do nas wszystkich, to przyczynek do refleksji nad naszymi międzyludzkimi relacjami i zarazem dowód na to, że z depresji da się wyjść.
#18
Tylko u nas!
Promocja
Światowa sensacja i popkulturowy fenomen – pisarski debiut Jennette McCurdy, jednej z najsłynniejszych dziecięcych aktorek, znanej m.in. z seriali „iCarly” i „Sam i Cat”. Ebook „Cieszę się, że moja mama umarła” to pełen emocji zapis zmagań dziecka, które wbrew własnej woli zostało wrzucone w środek piekielnej machiny show-biznesu. McCurdy opowiada w nim o wychodzeniu z zaburzeń odżywiania, uzależnień, toksycznej relacji z przemocową matką i o mozolnym odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem. O tej książce mówią nie tylko całe Stany Zjednoczone!
#19
Promocja
Bestseller
Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w ebooku „Babilon” odkrywają kryminalną historię instytucji Kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji. Pokazują Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydowaliby o jego kształcie. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.
#20
Promocja
Bestseller
„Zakochałem się w północy, zakochałem się w Arktyce”. Adam Wajrak z białowieskich ostępów zabiera nas wprost na daleką i tylko z pozoru nieprzyjazną północ. Ebook „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” to pierwsza część arktycznej trylogii.