Chłopki Joanna Kuciel-Frydryszak - ebook epub, mobi
#1
Promocja
Bestseller
Autorka „Służących do wszystkiego” wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. „Nie zrozumie nikt współczesnej Polski, społecznych napięć i historii własnej rodziny bez zrozumienia tego, co Joanna Kuciel-Frydryszak opisała w «Chłopkach». Tej mieszaniny krzywdy od kołyski i heroizmu aż po grób. Wstrząsający obraz męki codziennego życia, poniewierki, biedy, upokorzenia naszych babek i prababek. Na zegarze historii to przecież było wczoraj, dlatego siedzi w nas tyle demonów i buntu…” – Joanna Kos-Krauze
Oppenheimer Martin J. Sherwin - ebook epub, mobi
#2
Promocja
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Nagrodzona Pulitzerem, wybitna biografia ojca bomby atomowej. Ebook dogłębnie przedstawia życie i czasy Roberta Oppenheimera, ujawniając wiele zdumiewających i bezprecedensowych szczegółów, intryg i napięć. To portret genialnego i ambitnego, a zarazem złożonego i pełnego wad człowieka, który na zawsze zmienił świat.
Wielkie łowy Kaczyńskiego Tomasz Piątek - ebook epub, mobi
#3
Promocja
Jarosław Kaczyński dysponuje Sejmem, rządem, setkami spółek państwowych i miliardami złotych. Jak do tego doszedł? Co robi z całą tą władzą i bogactwem? Kto się tuczy na rządach Kaczyńskiego, a kto traci? Na te pytania odpowiada Tomasz Piątek w ebooku „Wielkie łowy Kaczyńskiego. 1995-2023”. To kontynuacja bestsellera „Kaczyński i jego pajęczyna”.
Życie, bierz mnie Jarek Szubrycht - ebook epub, mobi
#4
Promocja
Pierwsza kompletna biografia Andrzeja Zauchy – genialnego artysty owianego legendą. „Nie szukałem sensacji, ale prawdy. Nie piszę o tragicznej, głośnej śmierci Zauchy, lecz o jego barwnym życiu, na przekór peerelowskiej szarzyźnie. O tym, skąd wziął się ten muzyczny diament, jakie wydarzenia go szlifowały i dlaczego nigdy nie zaświecił pełnym blaskiem” – Jarek Szubrycht
Służące do wszystkiego Joanna Kuciel-Frydryszak - ebook epub, mobi
#5
Promocja
Sprzątały, zmywały, prały. Gotowały, cerowały, szyły. Współczuły, przytulały, kochały. Ocierały łzy i nosy, bandażowały kolana i składały złamane serca. Bez nich zniknąłby niejeden dom. Joanna Kuciel-Frydryszak przedstawia losy kobiet z najniższego szczebla hierarchii służby domowej i na ich tle opowiada o potrzebie dominacji lepiej urodzonych.
Nienacki Jarosław Molenda - ebook epub, mobi
#6
Promocja
Pisarz lekkiego pióra, skandalista, wyrafinowany cynik, obrazoburca – kim rzeczywiście był Zbigniew Nienacki? „Powieści Nienackiego zapewniły mu spektakularny sukces, trafiły do kanonu polskiej literatury młodzieżowej, a ich popularność spotęgowały kolejne ekranizacje. Jednak autor nie był postacią tak pozytywną jak Pan Samochodzik i miał się czego wstydzić. Dowodzi tego w swej odkrywczej książce Jarosław Molenda, który z detektywistyczną dociekliwością bada wszystkie dostępne źródła i podąża życiowym szlakiem pisarza” – Tomasz Zapert
Pamiątkowe rupiecie Joanna Szczęsna - ebook epub, mobi
#8
Promocja
Niezwykli bohaterowie zasługują na niezwykłe biografie, zwłaszcza jeśli są noblistami. Życiorys Wisławy Szymborskiej nawet podany „na sucho” byłby nadzwyczajnie wciągającą opowieścią. Ale ebook „Pamiątkowe rupiecie” daje znacznie więcej. Ta pierwsza, pełna biografia poetki jest soczystą, pisaną z brawurą, lekkością i poczuciem humoru podróżą przez przygody Szymborskiej z historią, literaturą, mężczyznami i dokuczliwą sławą. Pracując nad najnowszą wersją książki, autorki korzystały z korespondencji Wisławy Szymborskiej, w tym z niepublikowanych listów z archiwum poetki.
Zły Tyrmand Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#9
Promocja
Zmienione i wzbogacone wydanie kultowej książki o kultowej postaci PRL-u. Leopold Tyrmand – legenda polskiego jazzu, socjalistyczny playboy, wybitny pisarz. W tej książce o jego życiu i obrazoburczym stylu bycia opowiadają ci, których sportretował na kartach swoich słynnych książek. Ich głosy zbiera w całość mistrz biografistyki – Mariusz Urbanek.
Genialni Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#10
Promocja
Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam: lwowscy uczeni – wielcy, ale mało już znani. Ich sylwetki, osiągnięcia i losy, nierzadko tragiczne, kreśli jeden z najwybitniejszych polskich biografów.
Historia Lego Jens Andersen - ebook epub, mobi
#11
Promocja
Biografia LEGO, bogato ilustrowana niepublikowanymi dotąd zdjęciami. Wspaniała propozycja zarówno dla fanów LEGO, którzy chcieliby poznać kulisy powstania swoich ulubionych klocków, jak i dla wszystkich tych, którzy chcieliby zgłębić i zrozumieć ten światowy fenomen.
Tuwim Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#12
Promocja
Opowieść o jednym z najbłyskotliwszych polskich literatów – człowieku pełnym sprzeczności: wrażliwym poecie i obrazoburcy, Żydzie oskarżanym o antysemityzm, piłsudczyku nawróconym na komunizm.
Broniewski Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#13
Promocja
Pierwsza kompletna, oparta na materiałach źródłowych biografia Władysława Broniewskiego, ukazująca skomplikowane losy znanego polskiego poety.
Brzechwa Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#14
Promocja
Biografia genialnego bajkopisarza, który przez całe życie... chciał być kimś innym – poważnym poetą lirycznym, a nie wziętym adwokatem i „dostarczycielem literackiej galanterii dla dzieci”.
Kisielewscy Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#15
Promocja
Podróż w czasie po życiu Jana Augusta, Zygmunta, Stefana, Wacka i innych osób z rodziny Kisielewskich z historią Polski w tle. Centralną postacią książki jest „Kisiel” – enfant terrible PRL-u.
Waldorff Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#16
Promocja
Biografia Jerzego Waldorffa – legendarnej postaci PRL-u, niestrudzonego popularyzatora kultury muzycznej oraz człowieka, który ocalił przed zagładą cmentarz Powązkowski.
Wieniawa Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#17
Promocja
Biografia niezwykle barwnej osobowości międzywojnia – Pierwszego Ułana II RP, znakomitego dowódcy i dyplomaty – pióra Mariusza Urbanka, autora tak świetnych książek jak „Genialni” czy „Kisielewscy”.
Profesor Weigl i karmiciele wszy Mariusz Urbanek - ebook epub, mobi
#18
Promocja
Jego szczepionka uratowała od śmierci miliony ludzi. W czasie II wojny światowej dał polisę na życie kolejnym paru tysiącom. Mariusz Urbanek, autor słynnych „Genialnych”, przedstawia losy Rudolfa Weigla – człowieka, który pokonał tyfus plamisty, a mimo to stracił szansę na Nobla: pierwszy raz, bo chciał być Polakiem, a nie Niemcem, drugi, bo znaleźli się Polacy, którzy uznali, że jako Polak się nie sprawdził.
Tesla W. Bernard Carlson - ebook epub, mobi
#19
Promocja
Naukowiec, geniusz, wizjoner. Ekscentryk, wielki rywal Edisona. Współtwórca współczesnego świata. W. Bernard Carlson przygląda się Tesli nie tylko pod kątem jego osobowości, ale także czasów, w których żył ten niedościgniony wynalazca.
Kaczyński i jego pajęczyna Tomasz Piątek - ebook epub, mobi
#20
Promocja
Tomasz Piątek nie ustaje w pracy śledczej. W swojej kolejnej książce znajduje odpowiedzi na wiele pytań dotyczących człowieka, który od siedmiu lat rządzi Polską.