#2
Promocja
Nowość
EbookAngela MerkelArkadiusz Stempin
Kategoria:Polityka
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
31,99 zł
39,99 zł
Czy Angela Merkel znalazła sposób na opanowanie nękającej świat fali popularności skrajnej prawicy? Z jakim dziedzictwem jesienią 2021 r. zostawi swoich następców w Niemczech i Brukseli? W rozszerzonym wydaniu bestsellerowej „Cesarzowej Europy” (ebook w formacie epub i kindle mobi) Arkadiusz Stempin pomaga wyobrazić sobie Europę po zakończeniu politycznej kariery przez kanclerz Niemiec. W nowych rozdziałach opisuje, jak w ostatnich latach Angela Merkel zmagała z kryzysem ukraińsko-rosyjskim, falą uchodźców 2015 r., skutkami brexitu, USA ery Trumpa, zaostrzającym się kryzysem klimatycznym i pandemią COVID-19.
#3
Promocja
Nowość
EbookSkazanaEwa Ornacka
Kategoria:Reportaże
Format:MOBI + EPUB
27,12 zł
33,90 zł
Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem „Skazane na potępienie”) powstał scenariusz serialu „Skazana” z Agatą Kuleszą w roli głównej.
#4
Promocja
EbookKobieta bez znaczeniaSonia Purnell
Kategoria:Kobiety
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
20,99 zł
34,99 zł
Virginia Hall – brytyjska agentka – cicha bohaterka francuskiego ruchu oporu. Mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa, z powodzeniem organizowała dywersję. Sonia Purnell odkrywa tajemnice jednej z najgroźniejszych agentek II wojny światowej – „kobiety bez znaczenia”. „Prawie nikt nie słyszał o Virginii Hall […]. Ta nieludzko odważna, inteligentna i piękna Amerykanka przez całą wojnę organizowała we Francji ruch oporu, walczyła z bronią w ręku, zdobywała informacje, które otworzyły aliantom drogę do Paryża i zwycięstwa nad faszyzmem. Nie ma dość pięknych i mocnych słów, którymi można by opisać historię tej wspaniałej kobiety. Poznajcie zatem Virginię Hall…” – Vincent V. Severski
#5
Nowość
Pierwsza polska biografia Bronisława Malinowskiego. Niewielu Polaków miało tak istotny udział w naukowym dorobku Zachodu, jak Bronisław Malinowski.
#6
Promocja
Wspomnienia wybitnego historyka mediewisty, działacza politycznego, jednego z grona najbardziej znanych opozycjonistów z czasów Polski socjalistycznej.
#7
Promocja
EbookZiemia obiecanaBarack Obama
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
32,50 zł
49,99 zł
„Ziemia obiecana” (e-book w formatach epub i mobi) Baracka Obamy to długo wyczekiwana autobiograficzna opowieść o prezydenturze. Szczera, otwarta, autorefleksyjna. Przedstawia przemianę młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. „Ziemia obiecana” opisuje zarówno polityczne dojrzewanie 44. prezydenta USA, jak i najważniejsze chwile pierwszej kadencji Baracka Obamy, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i poważnych zawirowań na całym świecie.
#8
Promocja
EbookDom GucciSara Gay Forden
Kategoria:Mężczyźni
Wydawca:Marginesy
Format:MOBI + EPUB
23,33 zł
35,90 zł
Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. Książka non-fiction uznana przez „Economist” za jeden z najlepszych tytułów roku. „Moda nigdy dotąd nie była tak dramatyczna – ani groźna. Saga o trzech pokoleniach Guccich rozpoczyna się od opisu morderstwa przypominającego egzekucję, a później zagłębia się w świat jednej z najpopularniejszych marek naszych czasów. Znawczyni mody Sara Forden opowiada o tym, jak kilku zachłannych, skłóconych członków rodu Guccich utraciło kontrolę nad imperium” – Teri Agins, redaktorka działu mody w „Wall Street Journal”
#9
Promocja
Nowość
Jak wyglądało życie prominentów „złotej dekady” Edwarda Gierka? Kim był „krwawy Maciej”? Jakie rodzinne sekrety skrywa historia życia pierwszego sekretarza KC PZPR? Iwona Kienzler – autorka wielu publikacji odsłaniających zakulisowe życie znanych postaci – przybliża w swojej kolejnej książce losy Edwarda Gierka i jego rodziny: Stanisławy Gierek, synów Adama i Jerzego, synowej Ariadny Gierek-Łapińskiej, oraz najbliższych współpracowników, m.in: Macieja Szczepańskiego, Piotra Jaroszewicza, Jerzego Ziętka.
#10
Promocja
EbookPolki na MontparnassieSylwia Zientek
Kategoria:Sztuka
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
31,99 zł
39,99 zł
W Paryżu, stolicy artystycznego świata, w dzielnicy Montparnasse, tworzyły nie tylko Olga Boznańska czy Tamara Łempicka. Żyło tam blisko dwieście Polek artystek. Malowały, kochały, przeżywały życiowe dramaty i uniesienia, nierzadko przymierały głodem. Sylwia Zientek dotarła do wielu dotąd niepublikowanych materiałów, na których oparła swoją opowieść o tych niezwykłych kobietach. „Utalentowane, odważne, ciekawe świata i ludzi, krok po kroku poszerzające granice swojej, a w konsekwencji także naszej wolności. «Polki na Montparnassie», czyli polskie artystki z kręgu École de Paris, sportretowane przez Sylwię Zientek bardzo barwnie i szczegółowo na tle życia społeczno-obyczajowego […], to książka przepełniona miłością do sztuki i życia w zgodzie z samą sobą” – Grażyna TORBICKA
#11
Nowość
Dopiero po 10 latach od tragicznych zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku pojawił się w Strefie Zero po raz pierwszy. Po 20 latach zdecydował się przerwać milczenie. Jan Szumański kierował pracami porządkującymi niebezpieczne zgliszcza i z bliska widział przerażające sceny, które już na zawsze wryły się w jego pamięć.
#12
Zmienione i wzbogacone wydanie kultowej książki o kultowej postaci PRL-u. Leopold Tyrmand – legenda polskiego jazzu, socjalistyczny playboy, wybitny pisarz. W tej książce o jego życiu i obrazoburczym stylu bycia opowiadają ci, których sportretował na kartach swoich słynnych książek. Ich głosy zbiera w całość mistrz biografistyki – Mariusz Urbanek.
#13
Promocja
EbookWojna lekarzy HitleraBartosz T. Wieliński
Kategoria:Historia
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
23,99 zł
39,99 zł
Opowieść o tych, którzy składali przysięgę Hipokratesa, lecz zamiast służyć człowiekowi, zaprzedali się… Hitlerowi. Bartosz T. Wieliński w swojej książce łączy sprawy tylko pozornie od siebie odległe i pokazuje, jak karierowiczostwo, żądza władzy oraz poczucie bezkarności stworzyły program mordowania niepełnosprawnych intelektualnie dzieci, eutanazji ludzi obciążonych chorobami dziedzicznymi, zabijania ciężko rannych żołnierzy, a następnie otworzyły drogę do eksperymentów medycznych na więźniach obozów koncentracyjnych. „Wojnę lekarzy Hitlera” (e-book w formatach epub i mobi) – książkę non-fictoin – czyta się jak wyjątkowo mroczny, świetnie napisany thriller.
#14
Promocja
Historie Amerykanek, które w czasach la belle époque zrobiły zawrotną karierę w Europie. Przed nami pełne anegdot opowieści o Alice Heine – księżnej Monako, Jennie Jerome – matce Winstona Churchilla, Mary Leiter – wicekrólowej Indii i wielu innych nietuzinkowych kobietach. Kazimierz Bem z wielkim znawstwem epoki oprowadza nas po kulisach życia amerykańskiej elity finansowej połączonej mariażem z arystokratycznymi rodami Starego Kontynentu.
#15
EbookTrylogia kopenhaskaTove Ditlevsen
Kategoria:Literatura
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
34,10 zł
35,90 zł
Tove Ditlevsen na wiele lat przed Eleną Ferrante stworzyła bezkompromisowo szczerą opowieść o awansie społecznym, porzuceniu własnych korzeni i miłości pełnej poświęceń. Jednak podczas gdy autorka „Genialnej przyjaciółki” potrzebowała do tego dwóch głównych bohaterek, duńskiej pisarce wystarczy tylko jedna – ona sama. „Trylogia kopenhaska” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to „historia o utracie kontroli nad własnym życiem. Czuję dreszcz zimnej rozkoszy. Pióro Tove Ditlevsen jest precyzyjne i zarazem nonszalanckie – tym mnie uwiodła” – Zyta Rudzka.
#16
EbookWojciech KossakArael Zurli
Kategoria:Sztuka
Format:MOBI + EPUB
46,96 zł
Napisana lekkim piórem, barwna, przetykana anegdotami biograficzna opowieść o wspaniałym malarzu scen batalistycznych, znanym portreciście, a także twórcy obrazów rodzajowych.
#17
EbookNarutowicz – NiewiadomskiMaciej J. Nowak
Kategoria:Polityka
Format:MOBI + EPUB
34,06 zł
Maciej J. Nowak na podstawie wspomnień i źródeł z epoki kreśli tło szokujących wydarzeń z końca 1922 roku. Jego książka udowadnia, jak bardzo historia polityczna wpływa na losy i decyzje jednostek.
#18
Promocja
EbookBecomingMichelle Obama
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
25,60 zł
31,99 zł
Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych i pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku. Wielka rzeczniczka kobiet. Jedna z najbardziej ikonicznych i ujmujących postaci naszych czasów – Michelle Obama opowiada o swoim życiu ze szczerością i humorem, w taki sposób, w jaki je przeżyła – we własnych słowach i na własnych warunkach.
#19
Barwna jak bestsellerowa powieść obyczajowa, sensacyjna jak skandynawski kryminał – opowieść o tym, jak nikomu nieznany mnich zmienił swoje niewielkie miasto w centrum wydawnicze, zaistniał jako najsławniejsza osoba w Europie i zapoczątkował reformację.
#20
Genialni pisarze, a może bezwstydni skandaliści? Agnieszka Woch przedstawia sylwetki sześciu wybitnych prozaików – od Przybyszewskiego do Gombrowicza. Lektura obowiązkowa dla miłośników interesujących biografii i polskiej literatury!