Wałęsa Krzysztof Brożek - ebook epub, mobi
#1
Bestseller
EbookWałęsaKrzysztof Brożek
Kategoria:Polityka
Wydawca:Czarna Owca
Format:MOBI + EPUB
49,99 zł
Biografia polskiego laureata Pokojowej Nagrody Nobla, prostego robotnika, przywódcy Solidarności, prezydenta III Rzeczypospolitej, polityka budzącego wielkie kontrowersje. Dziesięć lat pracy, ponad sto przeprowadzonych rozmów, stosy przejrzanych archiwalnych dokumentów i niepublikowanych wspomnień, liczne, wzajemnie wykluczające się tropy – wszystko po to, aby zrozumieć człowieka, który wciąż wymyka się ocenie.
Się żyje. Kora. Biografia Katarzyna Kubisiowska - ebook epub, mobi
#2
EbookSię żyje. Kora. BiografiaKatarzyna Kubisiowska
Kategoria:Muzyka
Wydawca:ZNAK
Format:MOBI + EPUB
55,99 zł
Ola. Olga. Kora. Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi charyzmatycznej liderki zespołu Maanam i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.
Lato '39. Jeszcze żyjemy Marcin Zaborski - ebook epub, mobi
#3
Promocja
Czym żyją Polacy w lipcu i sierpniu 1939 roku? Marcin Zaborski wraca do upalnego lata 1939 roku. Próbuje odtworzyć świat ostatnich miesięcy poprzedzających wojenny dramat. Przywołuje zapachy i smaki.
Dom Rothschildów. Tom 1 Niall Ferguson - ebook epub, mobi
#4
Promocja
Pierwszy tom biograficznego cyklu o słynnej rodzinie potężnych bankierów i nie mniej wpływowych potentatów przemysłowych, którzy trzęśli XIX- i XX-wiecznym światem, kształtując jego historię.
Księżna Daisy Iwona Kienzler - ebook epub, mobi
#5
Promocja
Piękna i charyzmatyczna, uważana za kwintesencję elegancji europejskich salonów. Pionierka postępowych idei społecznych i ekologicznych. Arystokratka, która odważyła się angażować w politykę, negocjując pokojowe rozwiązania z cesarzem Wilhelmem II. Nieszczęśliwa żona księcia Jana Henryka XV Hochberga, pana na Książu i Pszczynie. Daisy von Pless już za życia stała się legendą. Iwona Kienzler kreśli ze znawstwem portret tej niezwykłej kobiety, przenosząc nas w realia arystokratycznego świata przełomu XIX i XX wieku.
Służące do wszystkiego Joanna Kuciel-Frydryszak - ebook epub, mobi
#6
Promocja
Sprzątały, zmywały, prały. Gotowały, cerowały, szyły. Współczuły, przytulały, kochały. Ocierały łzy i nosy, bandażowały kolana i składały złamane serca. Bez nich zniknąłby niejeden dom. Joanna Kuciel-Frydryszak przedstawia losy kobiet z najniższego szczebla hierarchii służby domowej i na ich tle opowiada o potrzebie dominacji lepiej urodzonych.
Terry Pratchett: Życie z przypisami Rob Wilkins - ebook epub, mobi
#7
Promocja
Jedyna oficjalna biografia jednego z najznakomitszych współczesnych brytyjskich autorów. Głęboko poruszająca i zarazem bardzo osobista. Pełna zabawnych anegdot. Rob Wilkins, wykorzystując wspomnienia własne, rodziny, przyjaciół i kolegów pisarza, kreśli pełną panoramę życia Terry’ego Pratchetta’ego – od dzieciństwa po oszałamiającą pisarską karierę. „Ta biografia tka magię z powszedniości w taki właśnie sposób, w jaki robił to sam Pratchett” – „The Telegraph”
Historia Lego Jens Andersen - ebook epub, mobi
#8
Promocja
Biografia LEGO, bogato ilustrowana niepublikowanymi dotąd zdjęciami. Wspaniała propozycja zarówno dla fanów LEGO, którzy chcieliby poznać kulisy powstania swoich ulubionych klocków, jak i dla wszystkich tych, którzy chcieliby zgłębić i zrozumieć ten światowy fenomen.
Stulecie przeszkód Daniel Lis - ebook epub, mobi
#9
Promocja
Kapitalna propozycja zarówno dla fanów sportu, jak i pasjonatów historii. Ebook „Stulecie przeszkód. Polacy na igrzyskach” (formaty epub, kindle mobi) daje niespotykanie szeroki i świeży wgląd w dzieje polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków. Daniel Lis konfrontuje z sobą źródła, wyszukuje nieznane dokumenty i rzuca nowe światło na wydarzenia – wydawałoby się – już opowiedziane. „Na pierwszym planie walka Polaków o złoto, srebro lub brąz, a w tle – wielka historia i wielki teatr kolejnych olimpiad. […] Detektywistyczne rekonstrukcje, nowe, żywe wiadomości o wydarzeniach i charakterach. Czytam i zamieniam się w świadka” – Małgorzata Szejnert
Spod zamarzniętych powiek Dominik Szczepański - ebook epub, mobi
#10
Promocja
„Więcej ludzi poleciało w kosmos, niż stanęło na szczycie ośmiotysięcznika zimą”. Adam Bielecki jako pierwszy zdobył zimą Gaszerbrum I i Broad Peak. Teraz podejmuje inne wyzwanie – po raz pierwszy w sposób tak pełny opowiada o swojej drodze z górniczych Tych na szczyty najwyższych gór, oddając w ten sposób hołd polskim twórcom himalaizmu zimowego.
Elon Musk Walter Isaacson - ebook epub, mobi
#11
Promocja
Biografia autora bestsellerów „Steve Jobs”, „Leonardo da Vinci”, „Innowatorzy” i „Kod życia”. Ebook „Elon Musk” to zdumiewająco intymna historia najbardziej fascynującego i kontrowersyjnego innowatora naszych czasów – łamiącego zasady wizjonera, który wprowadził świat w erę pojazdów elektrycznych, prywatnej eksploracji kosmosu i sztucznej inteligencji. No i przejął Twittera.
Wiara. Autobiografia. Tom 1 Michał Witkowski - ebook epub, mobi
#12
Promocja
Nowość
Tylko Michał Witkowski, autor m.in. „Tanga” i „Zbrodniarza i dziewczyny”, mógł napisać taką autobiografię! „Nareszcie mogę mówić we własnym imieniu, własnym językiem, o rzeczach, które przeżyłem, a nie zmyśliłem, na temat, który mnie najbardziej interesuje, czyli o moim doświadczeniu tego, co nazywamy potocznie «życiem»! Co za ulga!”
Całe piękno świata Patrick Bringley - ebook epub, mobi
#13
Promocja
Ebook „Całe piękno świata” otwiera przed nami podwoje jednej z najwspanialszych galerii sztuki – Metropolitan Museum of Art. Patrick Bringley, jako starżnik ekspozycji, spędził w tym cudownym miejscu całą dekadę, szukając pocieszenia po rodzinnej traumie. Przeżyj wraz z nim fascynującą podróż po labiryntach ciągnącymi się pod salami wystawowymi i odkryj piękno sztuki z całego świata. Przyjrzyj się także życiu pracowników Metropolitan Museum of Art i ich pełnym przygód historiom.
Krakowianki Alicja Zioło - ebook epub, mobi
#14
Promocja
Opowieść o kobietach z Krakowa, które zmieniły bieg historii Polski. „Losy kobiet zbyt często były przemilczane lub kwitowane stwierdzeniem, że «wybitnych pań było niewiele». Ebook «Krakowianki» Alicji Zioło dobitnie pokazuje, że interesujących i zdolnych kobiecych postaci było mnóstwo. Przez pryzmat Krakowa autorka kreśli obraz przeszłości regionu, gdzie herstoria była ważnym wątkiem. Niesamowite losy bohaterek książki opowiadają również o przeszłości naszego społeczeństwa i polityce, która wpływała na każdy aspekt życia” – Sylwia Chutnik
Solo Krzysztof Wielicki - ebook epub, mobi
#16
Promocja
Kolejna książka słynnego polskiego himalaisty. „Solo” (ebook w formacie epub, kindle mobi) to zapis samotnych wejść Krzysztofa Wielickiego na najwyższe góry świata okraszony subtelnie podanymi refleksjami o kondycji człowieka, górach, partnerstwie i samotności. „Jak ten «Asteriks” to robi? I po kiego diabła? Trudno go nie podziwiać. Równie trudno nie lubić. Najtrudniej nie być go ciekawym. Co w nim siedzi? Co jest jego magicznym napojem? I jakim cudem przeżył, wyzywając na solo tyle najpotężniejszych szczytów? Odpowiedzi znajdziecie w tej książce. Nie oderwiecie się od niej” – Jacek Żakowski
Tylko one Sylwia Zientek - ebook epub, mobi
#17
Promocja
Wybitne i podziwiane, ale też nieodkryte i zapomniane. Artystki, bez których nie byłoby polskiej sztuki. Sylwia Zientek, autorka książek „Polki na Montparnassie” oraz „Lunia i Modigliani”, przedstawia losy 20 wybitnych polskich artystek, od oświecenia po wiek XX. Ebook „Tylko one” to opis barwnych życiorysów twórczyń i ich niebanalnego dorobku. Nieco zapomniane artystki, jak Anna Rajecka, nadal dobijające się do szerszej publiczności, jak Mela Muter, sąsiadują w książce z docenionymi już postaciami polskiej kultury, jak Magdalena Abakanowicz, Zofia Stryjeńska i Alina Szapocznikow.
Komin Pokutników Jan Długosz - ebook epub, mobi
#18
EbookKomin PokutnikówJan Długosz
Format:MOBI + EPUB
34,06 zł
Zbiór opowiadań wybitnego polskiego taternika. Świetna literatura i jednocześnie prawie reporterski zapis wspinaczek w Tatrach, Alpach i na Kakukazie.
Na jednej linie Wanda Rutkiewicz - ebook epub, mobi
#19
EbookNa jednej linieWanda Rutkiewicz
Format:MOBI + EPUB
29,02 zł
Autobiograficzna opowieść najsłynniejszej polskiej himalaistki o pasji, górach i ludziach, którzy nie zawsze wygrywają walkę z własnymi słabościami i górskim żywiołem.
Babel Aleksander Kaczorowski - ebook epub, mobi
#20
EbookBabelAleksander Kaczorowski
Kategoria:Literatura
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
47,90 zł
Biografia znakomitego pisarza, którego talent okazał się bezużyteczny w świecie komunizmu. Człowieka pełnego sprzeczności, który chciał być i zarazem nie być czekistą i intelektualistą, Żydem i budionnowcem. „Życie i pisarstwo Izaaka Babla to niebywale skomplikowana mozaika przypadku i konieczności, okrucieństwa i miłości, prywatności i wielkiej historii, która za nic ma jednostkowy los. Żeby coś takiego w pełni oddać – tworząc przy okazji wnikliwy portret epoki – potrzeba talentu i pióra Aleksandra Kaczorowskiego. Ta fascynująca książka jest tego bezspornym dowodem” – Tomasz Stawiszyński