#1
Bestseller
EbookFajka van GoghaWojciech Karpiński
Kategoria:Sztuka
Wydawca:Próby
Format:MOBI + EPUB
19.90 zł
Barwna sylwetka jednego z najwybitniejszych twórców współczesności! Fascynująca opowieść o mitach narosłych wokół życia i dzieła Vincenta van Gogha, oparta na listach i wspomnieniach jego przyjaciół.
#2
Kolejna autorska porcja smakowitych historii dotyczących klasyków literatury dziecięcej i młodzieżowej. Poprzednie tomy z tego cyklu Sławomira Kopra – „Sekretne życie autorów lektur szkolnych” i „Nieznane losy autorów lektur szkolnych” – znalazły się na listach bestsellerów.
#3
Po sukcesie „Sekretnego życia autorów lektur szkolnych” czas na kolejną porcję smakowitych historii z prywatnego świata literatury. Sławomir Koper odsłania następne tajemnice z życia znanych pisarzy i pisarek, o których raczej nie usłyszymy w szkole.
#4
Promocja
Życie autorów lektur szkolnych niejednokrotnie okazuje się ciekawsze niż ich książki, a na pewno dalekie od ich portretów przedstawianych podczas lekcji. Sławomir Koper przedstawia skandale i sekrety z życia znanych pisarzy i pisarek, o których raczej nie usłyszycie w szkole.
#5
Opowieść o ojcu i synu – Jacku i Rafale – dwóch wielkich osobowościach przejawiających niemal takie same słabości i trudne do opanowania skłonności do druzgoczących romansów i ucieczek w samotność. Autorki ebooka „Klan Malczewskich” skupiają się na podobieństwach i różnicach między bohaterami książki oraz tych momentach ich biografii, które wydają się najistotniejsze dla pełniejszego wglądu w twórczość genialnych polskich malarzy.
#6
Promocja
EbookAntoni PatekBeniamin Czapla
Kategoria:Mężczyźni
Format:MOBI + EPUB
31.95 zł
42.60 zł
Biografia człowieka, który stał się legendą, choć dla wielu jego nazwisko jest dzisiaj jedynie elementem znaku towarowego międzynarodowego koncernu Patek Philippe. Portret Antoniego Patka wzbogacony jest o szerokie tło. Beniamin Czapla kreśli szczegółowy obraz genewskiego środowiska emigracyjnego oraz wprowadza nas w dzieje produkcji zegarków, omawiając zarówno rewolucyjność rozwiązań technologicznych stosowanych w firmie Patka, jak i aspekt artystyczny konkretnych projektów.
#7
Promocja
„Rich Cohen spędził mnóstwo czasu z The Rolling Stones i cholernie mu tego zazdroszczę. Jego książka to nie tylko fascynująca opowieść o fenomenie jednego z najważniejszych zespołów wszech czasów. Autor wiarygodnie opisał też wpływ Afroamerykanów na światową popkulturę. Muddy Waters słyszał na żywo Roberta Johnsona, a The Rolling Stones zaczerpnęli swoją nazwę od piosenki Watersa Rollin’ Stone, a później zdarzyło im się razem jamować. Cohen znakomicie pokazuje, jak istotnym łącznikiem pomiędzy społeczeństwami Afryki, Ameryki i Europy jest blues” – Hirek Wrona
#8
Promocja
EbookPolki na MontparnassieSylwia Zientek
Kategoria:Sztuka
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
22.50 zł
44.99 zł
W Paryżu, stolicy artystycznego świata, w dzielnicy Montparnasse, tworzyły nie tylko Olga Boznańska czy Tamara Łempicka. Żyło tam blisko dwieście Polek artystek. Malowały, kochały, przeżywały życiowe dramaty i uniesienia, nierzadko przymierały głodem. Sylwia Zientek dotarła do wielu dotąd niepublikowanych materiałów, na których oparła swoją opowieść o tych niezwykłych kobietach. „Utalentowane, odważne, ciekawe świata i ludzi, krok po kroku poszerzające granice swojej, a w konsekwencji także naszej wolności. «Polki na Montparnassie», czyli polskie artystki z kręgu École de Paris, sportretowane przez Sylwię Zientek bardzo barwnie i szczegółowo na tle życia społeczno-obyczajowego […], to książka przepełniona miłością do sztuki i życia w zgodzie z samą sobą” – Grażyna TORBICKA
#9
Promocja
EbookBerbekaDariusz KortkoJerzy Porębski
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
27.99 zł
34.99 zł
Historia słynnego himalaisty, przewodnika górskiego, ratownika TOPR, artysty malarza – człowieka o wielu talentach i zainteresowaniach, ale jednej wielkiej pasji, którą były góry. Dariusz Kortko i Jerzy Porębski opowiadają o zdobywcy pięciu ośmiotysięczników, pierwszym człowieku, który zimą przekroczył wysokość 8000 m w Karakorum, zimowym zdobywcy Manaslu (wejście bez tlenu), Cho Oyu i Broad Peaku – o lodowym wojowniku, który zaznał radości zwycięstwa i goryczy porażki i z uporem szedł naprzeciw swemu przeznaczeniu.
#10
Promocja
EbookDom GucciSara Gay Forden
Kategoria:Mężczyźni
Wydawca:Marginesy
Format:MOBI + EPUB
26.92 zł
35.90 zł
Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. Książka non-fiction uznana przez „Economist” za jeden z najlepszych tytułów roku. „Moda nigdy dotąd nie była tak dramatyczna – ani groźna. Saga o trzech pokoleniach Guccich rozpoczyna się od opisu morderstwa przypominającego egzekucję, a później zagłębia się w świat jednej z najpopularniejszych marek naszych czasów. Znawczyni mody Sara Forden opowiada o tym, jak kilku zachłannych, skłóconych członków rodu Guccich utraciło kontrolę nad imperium” – Teri Agins, redaktorka działu mody w „Wall Street Journal”
#11
Promocja
Oparty na imponującym materiale dokumentalnym portret legendarnego himalaisty. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski opowiadają o wielkiej determinacji Kukuczki, o jego marzeniach, sukcesach i pełnym sprzeczności charakterze, o górach i ryzyku, którego granice bywają granicami człowieczeństwa.
#12
Promocja
EbookWygnaniecArtur Domosławski
Kategoria:Nauka
Format:MOBI + EPUB
33.67 zł
44.90 zł
Biografia Zygmunta Baumana – jednego z najważniejszych socjologów i myślicieli XX wieku. A w niej o miłości i zatracaniu zdolności kochania, o losie i historii, o doświadczeniu i pamięci, o społeczeństwie i odpowiedzialności – o krytyku niesprawiedliwego ładu, który – mimo pesymizmu na krótką metę – wierzył, że na dłuższą mamy szanse.
#13
Promocja
Nowość
„Nigdy nie chodziłam na terapię, bo lubię żyć z własnymi demonami. Lubię sama rozwiązywać pewne sprawy i myślę, że ta książka to właśnie taki potężny autowywiad”. Laureatka Bookera, której powieść „Dziewczyna, kobieta, inna” także w Polsce odbiła się szerokim echem, w ebooku „Manifest” szczerze opowiada o sobie, pisarstwie, nierównościach kulturowych...
#14
Promocja
EbookBitwa braciRobert Lacey
Kategoria:Polityka
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
20.00 zł
39.99 zł
Jak współcześnie wygląda braterstwo błękitnej krwi? Czy między Williamem i Harrym panuje wojna czy pokój? Dlaczego drogi słynnych braci rozchodzą się coraz bardziej? O Williamie i Harrym – synach księżnej Diany i księcia Karola – i oczywiście o kulisach życia w królewskiej rodzinie pisze Robert Lacey – wybitny znawca tematu, kronikarz współczesnych losów royalsów oraz historyczny konsultant kultowego serialu „The Crown”.
#15
Przedsprzedaż
Promocja
Mniej obcy to pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce – Marcin Prokop.
#16
Promocja
Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Najbardziej sensacyjna biografia 2016 roku.
#17
Promocja
EbookElżbieta IIMarek Rybarczyk
Kategoria:Polityka
Wydawca:Muza
Format:MOBI + EPUB
31.13 zł
47.90 zł
Kiedy w 1952 roku jako młodziutka kobieta wstępowała na tron, dała umęczonym wojną Brytyjczykom iskierkę nadziei, że znów będą wielkim narodem. I rzeczywiście tak się stało. Tak narodził się mit Elżbiety II, dla której zawsze liczyła się przede wszystkim jej „Firma”, a życiową dewizą stały się słowa: „Nigdy się nie poddawaj!”. Ebook Marka Rybarczyka to próba nakreślenia rysopisu psychologicznego i politycznego niezłomnej królowej, zmierzająca do ukazania choćby niektórych cech charakteru Elżbiety II na tle dziejów jej monarchii.
#18
Zbiór wspomnień obozowych napisany w 1945 roku przez byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych opartych zarówno na przeżyciach autorów, jak i ich współwięźniów. „Tuż po wojnie, w 1946 roku, ta książka była wstrząsem. Ale także dzisiaj jest wstrząsająca i znowu bardzo potrzebna, bo pamięć przeszłości oddala się, a rolę dokumentów zaczynają odgrywać kiczowate powieści z Auschwitz w tytule – dlatego tak ważne jest wznowienie «Byliśmy w Oświęcimiu»” – Justyna Sobolewska
#19
Przedsprzedaż
Promocja
EbookKopernik. RewolucjeWojciech Orliński
Kategoria:Nauka
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
31.99 zł
39.99 zł
Jakich cudów trzeba było, by Mikołaj Kopernik w ogóle mógł pojawić się na świecie? Dlaczego właśnie on, półsierota z Torunia, mógł, a nawet musiał zmienić nasze miejsce we wszechświecie? Dlaczego ta wielka rewolucja nie wybuchła w Paryżu, Rzymie czy Florencji, ale w Polsce na Warmii? Wojciech Orliński mierzy się z tymi pytaniami w rewolucyjnej biografii Mikołaja Kopernika.
#20
Promocja
EbookWitkacy i kobietyMałgorzata Czyńska
Kategoria:Sztuka
Wydawca:Marginesy
Format:MOBI + EPUB
28.54 zł
43.90 zł
Nie był monogamistą, nie był wierny, nie obiecywał miłości po grobową deskę. Nie rozumiał słowa „zdrada”. Braterstwo dusz cenił na równi z rozkoszami cielesnymi. W nowym, uzupełnionym wydaniu ebooka „Witkacy i kobiety” Małgorzata Czyńska odsłania kulisy biografii i twórczości słynnego polskiego artysty – pomaga czytać między wierszami i dostrzec historię uwiecznioną na jego niezwykłych, niegdyś kontrowersyjnych obrazach.