#1
Promocja
Bestseller
Ebook „Shuggie Bain” to najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich – w tym do National Book Award oraz Nagrody Bookera, którą zdobyła – łamiąca serce powieść o uzależnieniu, seksualności i miłości, przywołująca na myśl dzieła Édouarda Louisa, Alana Hollinghursta czy Hanyi Yanagihary.
#2
Promocja
Bestseller
Powieść dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell. Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego mężczyzny, życie Kyi Clark zamieniło się w piekło. Czy słusznie obciążono ją winą za domniemane morderstwo? „Delia Owens przedstawia odludne mokradła z perspektywy porzuconego dziecka. […] Jej powieść to kryminał na kanwie morderstwa, ponadczasowa gawęda i celebracja przyrody w jednym” – „New York Times Book Review”
#4
Nowość
EbookSedno rzeczyNatsume Sōseki
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:XAUDIO
Format:MOBI + EPUB
28,41 zł
29,90 zł
Jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej. Dotyka delikatnej materii relacji międzyludzkich. Ukazując wielość odcieni przyjaźni, miłości, relacji rodzinnych, jego autor – Natsume Sōseki, ulubiony pisarz Harukiego Murakamiego, zwraca uwagę, z jednej strony, na naturalną niechęć człowieka do pozostawania w samotności, z drugiej – na trud tkwienia w związku, szczególnie takim, który wymagałby ofiarności któregoś z partnerów.
#5
Promocja
EbookNic tu po wasKevin Wilson
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
20,90 zł
34,99 zł
Ebook „Nic tu po was” to zachwycająca opowieść o tym, co to znaczy być rodziną. „Geniusz tej powieści polega na tym, że Kevin Wilson odwraca twoją uwagę za sprawą dziwacznych bohaterów i oszałamiająco śmiesznych zdań, żeby uderzyć, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Śmiejesz się tak bardzo, że nawet nie zauważasz, że sama właśnie stanęłaś w płomieniach” – Taffy Brodesser-Akner, autorka „Pana i pani Fleishman”
#6
Promocja
Mistrzyni ciętego humoru, słownej szermierki i jechania po bandzie! Ebook Joanny Mokosy-Rykalskiej, autorki popularnego bloga „Matka siedzi z tyłu”, to opowieści cudownie absurdalne, jak dzień z życia każdego rodzica.
#7
Promocja
Nowość
Czwarta część serii „Pierwsze Starcie” (ebooki w formacie epub i kindle mobi) pióra Vladimira Wolffa. Po katastrofalnej w skutkach inwazji najeźdźców z innego wymiaru cywilizacja na Ziemi nieuchronnie zmierza ku upadkowi. Jedynym ratunkiem wydaje się przeniesienie ocalałych resztek ludzkości do rajskiej Arkadii…
#8
Promocja
EbookSaturninJakub Małecki
Wydawca:Sine Qua Non
Format:MOBI + EPUB
38,00 zł
39,99 zł
Intymna, skomponowana na wiele głosów powieść, w której marzenia potrafią łamać kości, muzyka jest silniejsza niż wojna, a mama daje w nagrodę półtora kilograma słońca. Zmarli otrzymują tu głos, a prawdziwe postaci z życia autora doświadczają rzeczy, których nie dane im było zakosztować poza tą książką. Tak oszałamiającą literaturę pisze tylko Jakub Małecki!
#9
Promocja
Najlepsza słowacka powieść ostatnich lat, uhonorowana Europejską Nagrodą Literacką w 2009 roku i Nagrodą Czytelników dziennika „SME”. W 2014 roku została potrójną zwyciężczynią Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” – dla autora, tłumacza oraz nagrodę publiczności im. Natalii Gorbaniewskiej.
#10
Strzygonie, zmory, południce, demony... Słowiańskie fantazje czy rzeczywistość czająca się w mroku? Tylko stara Słaboniowa zna prawdę...
#11
EbookJestem kotemNatsume Sōseki
Wydawca:XAUDIO
Format:MOBI + EPUB
24,90 zł
#12
Promocja
Świeży i zarazem oryginalny portret Belle Epoque – jej bohaterów i łajdaków, pisarzy, artystów i myślicieli – a przede wszystkim życia człowieka, który wyprzedzał swój czas. Kolejna znakomita książka laureata Nagrody Bookera, autora słynnego „Poczucia kresu”.
#13
EbookPotopSławomir Leśniewski
Kategoria:Historyczna
Format:MOBI + EPUB
29,90 zł
Tęsknisz za zamachami stanu, krwawymi weselami i knowaniami rodem z Westeros? Brakuje ci Lannisterów, Starków i Targaryenów? Poznaj prawdziwą „Grę o tron”, która rozegrała się na polskich ziemiach niemal 400 lat temu i zaangażowała pół Europy! Świetne świadectwo historyczne i pasjonująca powieść w jednym!
#14
Promocja
Erudycyjna i eseistyczna, gęsta od metafor i materii skumulowanego czasu proza dla smakoszy dobrego wina i kunsztownego stylu. „Wielu jest winiarzy na świecie, lecz tylko niektórzy wytwarzają naprawdę dobre wina. Wielu ludzi pisze książki, lecz niewiele z nich zasługuje na przeczytanie. Krzysztof Fedorowicz od lat wytwarza świetne wina, a teraz napisał wybitną książkę. Takie rzeczy się niemal nie zdarzają” – Robert Makłowicz
#15
Promocja
Nowość
„Rdza”, „Dżozef”, „Horyzont”, „Saturnin”, „Dygot” – do tych głośnych tytułów Jakuba Małeckiego dołącza „Święto ognia” (ebook w formacie epub i kindle mobi). Powieść, która jeszcze przed premierą zyskała same pochlebne recenzje. Książka niesamowicie emocjonalna – opowiada o niezwykłej relacji ojca i córki, o sile marzeń i cenie, jaką trzeba zapłacić za realizację pragnień niemożliwych do spełnienia.
#16
Promocja
EbookLatoAli Smith
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
35,99 zł
39,99 zł
Czterokrotna finalistka Nagrody Bookera, uznana za najwybitniejszą współczesną szkocką pisarkę i jej finalna powieść z czterotomowego cyklu „Pory Roku” (ebooki w formatach epub i kindle mobi). „Lato” to niezwykle znacząca proza literacka mierząca się z nową rzeczywistością Wielkiej Brytanii i reszty Europy.
#17
Promocja
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Bestseller wszech czasów. Kultowa powieść. Mądra i komiczna, zaprawiona nutką czarnego humoru. Uroczo staroświecka i zaskakująco współczesna. „Smażone zielone pomidory” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to pełna pasji, miłości i dramatów historia niepokornej zaklinaczki pszczół Idgie, słodkiej i delikatnej Ruth, kawiarni Whistle Stop i mieszkańców kolejowego miasteczka, którzy potrafili znaleźć wspólny język mimo biedy i różnic, przemocy i przeciwności losu. A także pewnej mrożącej krew w żyłach tajemnicy…
#18
Promocja
EbookJesieńAli Smith
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
35,99 zł
39,99 zł
Czterokrotna finalistka Nagrody Bookera, uznawana za najwybitniejszą współczesną szkocką pisarkę i jej pierwsza powieść z czterotomowego cyklu „Pory Roku”! Niezwykle wymowne literackie zwierciadło, w którym przegląda się Wielka Brytania doby Brexitu.
#19
Promocja
EbookMireczekAleksandra Zbroja
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
19,49 zł
29,99 zł
Debiut o porażającej sile rażenia. „Mireczek” (e-book w formatach epub i mobi) Aleksandry Zbroi to realistyczna, poruszająca autentyzmem przeżyć i emocji powieść o próbie odnalezienia ojca, którego zabrał alkohol. „To nie jest książka o tym, że jak chcesz, to potrafisz. Jest za to o dziewczynce, która zapożycza się u samej siebie, by dotrwać dorosłości i uwolnić się od tych, którzy nie zdali egzaminu z rodzicielstwa” – Mikołaj Grynberg
#20
EbookHotel Varsovie. Tom 1Sylwia Zientek
Kategoria:Saga
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
39,99 zł
Pierwszy tom obszernej, wielopokoleniowej sagi o warszawskich hotelarzach. Rodzinne tajemnice, skrywane pasje, niepohamowane żądze, pikantne skandale, a w tle zmieniająca się przez wieki stolica. Niezwykle barwna i wciągająca historia.