Mam do pana kilka pytań Rebecca Makkai - ebook epub, mobi
#1
Promocja
Nowość
Nowe, zaskakujące oblicze autorki bestsellerowej powieści „Wierzyliśmy jak nikt”. Tym razem Rebecca Makkai wciąga czytelników w kryminalną intrygę, przy okazji snując ważną opowieść o sytuacji kobiet, o ich prawach, ciałach i o ich sile.
Rodzina Netanjahu Joshua Cohen - ebook epub, mobi
#2
Promocja
Nowość
Uczelniana komedia, traktat o polityce asymilacji, kąśliwa krytyka nacjonalizmu. A może po prostu najważniejsza powieść o żydowskiej tożsamości? Nagrodzona Pulitzerem „Rodzina Netanjahu” to klucz do zrozumienia problemów ze współczesnym Izraelem. „Bez dwóch zdań Cohen jest geniuszem. […] «Rodzinę Netanjahu» z jej ekscentrycznym narratorem, portretem żydowsko-amerykańskiego życia i klimatem ostrej akademickiej satyry czyta się w zachwycie jak skrzyżowanie powieści Philipa Rotha i Vladimira Nabokova. To wartka, bezczelna, całkowicie wciągająca proza” – Leo Robson, „Guardian”
Wielka ucieczka Robert Harris - ebook epub, mobi
#3
Promocja
Nowość
Opowieść o religii, zemście i władzy oraz o cenie, jaką płacą ci, którzy ją sprawują. Robert Harris, autor takich bestsellerów jak „Vaterland”, „Monachium”, „Autor widmo” czy „Konklawe”, tym razem proponuje nam fabułę osnutą wokół jednego z najsłynniejszych pościgów w dziejach Wielkiej Brytanii. Ebook „Wielka ucieczka” to zapierająca dech w piersiach powieść o poszukiwaniach dwóch Anglików zamieszanych w zabójstwo króla Karola I Stewarta i o ich nieprzejednanym wrogu, który nie cofnie się przed niczym, dopóki nie schwyta zbiegów.
Ten się śmieje, kto ma zęby Zyta Rudzka - ebook epub, mobi
#4
Promocja
Kolejna książka wielokrotnie nagradzanej autorki, laureatki m.in. Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W zachwycającej niekonwencjonalną formą powieści „Ten się śmieje, kto ma zęby” Zyta Rudzka po raz kolejny śmiało eksperymentuje z językiem i urzeka oryginalnym, bezkompromisowym stylem.
Zbroja światła Ken Follett - ebook epub, mobi
#5
Promocja
Nowość
Ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta – rozpoczętego przez kultowe „Filary Ziemi” – i zarazem pomost między nimi a trylogią „Stulecie”. Razem tworzą oszałamiającą serię, która opisuje tysiąc lat rozwoju zachodniej cywilizacji. Mieszkańcy Kingsbridge będą musieli zmierzyć się z zagrożeniami, jakie niesie rewolucja przemysłowa. I zastanowić się, jak ją wykorzystać do własnych celów. Ebook „Zbroja światła” to wielka historia widziana oczami zwykłych ludzi. To emocje, które ścierają się z beznamiętnymi trybami przeznaczenia. To proza Kena Folletta w najlepszym wydaniu.
Światło, którego nie widać Anthony Doerr - ebook epub, mobi
#6
Nagroda Pulitzera 2015. Znakomite połączenie wątków sensacyjnych i historycznych. Ebook „Światło, którego nie widać” Anthony’ego Doerra to przejmujące studium człowieka uwikłanego w totalitaryzm. Powieść kultowa.
Toń Ishbel Szatrawska - ebook epub, mobi
#7
Promocja
Nowość
Nowa książka Ishbel Szatrawskiej! Nominowana do Paszportu Polityki za dramat „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina…” autorka tym razem zachwyca powieścią – o rodzinnych tajemnicach, sekretach tożsamości, więziach rodzinnych i równie silnym przywiązaniu do ziemi.
Madame Antoni Libera - ebook epub, mobi
#8
EbookMadameAntoni Libera
Wydawca:ZNAK
Format:MOBI + EPUB
42,99 zł
Powieść uhonorowana Główną Nagrodą w pierwszej edycji konkursu Wydawnictwa Znak, wyróżniona Nagrodą im. Andrzeja Kijowskiego (1999) i wybrana spośród 123 utworów zgłoszonych z całego świata do finałowej siódemki IMPAC Dublin Literary Award (2002). Przełożona dotychczas na 21 języków. „Rzecz olśniewająca pomysłowością, precyzyjna i tak silnie pobudzająca, że zamiast ją omawiać, chce się ją po prostu podziwiać... «Madame» ma w sobie wszystko: poezję, politykę i miłość” – „San Francisco Chronicle”
Doppelgänger. Sobowtór Andrzej Gołda - ebook epub, mobi
#9
Promocja
Nowość
Ebook „Doppelgänger. Sobowtór” to szpiegowska powieść inspirowana historiami agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę wywiadowczą. Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Na srebrny ekran przeniósł ją Jan Holoubek, znakomity polski reżyser, który ma na swoim koncie takie hity jak „25 lat niewinności” czy serial „Wielka woda”.
Babetta Nina Wähä - ebook epub, mobi
#10
Promocja
Po świetnie przyjętym „Testamencie” Nina Wähä powraca do nas z kolejną znakomitą powieścią. Ebook „Babetta” to studium kobiecej przyjaźni i zazdrości oraz hołd złożony kinematografii – to fabuła o przemyśle filmowym, #metoo oraz władzy wciąż spoczywającej w rękach mężczyzn. „Ekscytacja, niepokój i radość z podglądania. Ta opowieść przewija się przed oczami jak oscarowy film. Bardzo łatwo zapomnieć, że ten świat istnieje tylko na papierze. Chciałoby się tam być!” – Paulina Holtz
Dewajtis Maria Rodziewiczówna - ebook epub, mobi
#11
Promocja
Historia zaściankowo-dworska, której akcja toczy się na ziemiach XIX-wiecznej Żmudzi. Tytułowy „Dewajtis” to prastary dąb – symbol wiecznego trwania. O jego uratowanie walczy główny bohater, który pracuje „na cudzym” w majątku. Niespodziewanie po jego stronie staje młoda i ładna właścicielka...
Mr Loverman Bernardine Evaristo - ebook epub, mobi
#12
Promocja
Nowość
Barry Walker ma 74 lata i wciąż tkwi w dość niewygodnym dla niego układzie. Jest mężem, ojcem i dziadkiem, ale w sekrecie, od kiedy był nastolatkiem, spotyka się ze swoim najlepszym przyjacielem Morrisem. Wreszcie jednak pojawia się okazja na zakończenie tej podwójnej – niekiedy burzliwej, niekiedy zaprawionej humorem – gry o szczęście. Bernardine Evaristo, autorka znakomitej powieści „Dziewczyna, kobieta, inna”, po raz kolejny przełamuje kulturowe mity i pokazuje, że nigdy nie jest za późno na życie w zgodzie ze sobą.
Porządek dnia Éric Vuillard - ebook epub, mobi
#13
Promocja
Uhonorowana Nagrodą Goncourtów i wydana w niemal 40 krajach powieść o tym, jak rodziło się zło. Żyjemy, prowadzimy interesy, podejmujemy słuszne w naszym mniemaniu decyzje. I nagle odkrywamy, że znajdujemy się w samym środku piekła, które sami pomogliśmy rozpętać. Jak to się dzieje?! To pytanie stawia przed nami „Porządek dnia”, uznany za powieść nadzwyczajną, niebywale mocną i pełną gniewu.
Zły Leopold Tyrmand - ebook epub, mobi
#14
Promocja
Książka legenda. Podejrzane spelunki, warszawski półświatek, nieudolna milicja i on – mściciel bez twarzy, którego nie powstydziłby się nawet Hollywood.
Stramerowie Mikołaj Łoziński - ebook epub, mobi
#15
Promocja
Nowość
Mikołaj Łoziński, laureat Paszportu „Polityki”, powraca z kontynuacją bestsellerowego „Stramera”. Sugestywna i wielogłosowa fabuła przenosi nas w czasy wojennej zawieruchy i przedstawia losy rodziny, którą porywa prąd wielkiej historii. Świat Stramerów to świat zwykłych ludzi, Żydów i Polaków, chcących przetrwać za wszelką cenę w obliczu toczącej się wokół wojny.
Najważniejsze to przeżyć Ałbena Grabowska - ebook epub, mobi
#16
Promocja
Nowość
Wojna się skończyła. Do zrujnowanej Warszawy wracają ludzie, których życie też legło w gruzach. Ale przeżyli. I to jest najważniejsze… „Najważniejsze to przeżyć” to najbardziej poruszająca po „Stuleciu Winnych” powieść Ałbeny Grabowskiej. Opowieść o sile rodziny, miłości i życia.
Pasażer Cormac McCarthy - ebook epub, mobi
#17
Promocja
Po latach milczenia wybitny amerykański prozaik, laureat Nagrody Pulitzera i autor kultowej Drogi powraca z mistrzowską dylogią. Pasażer i Stella Maris są jak dwie strony lustra, a prawda jednej powieści zdaje się zaprzeczać prawdziwości drugiej.
Carrie Soto powraca Taylor Jenkins Reid - ebook epub, mobi
#18
Promocja
Nowość
Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny... Przechodząc na emeryturę, tenisistka Carrie Soto była najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii swojej dyscypliny. Jak jednak pogodzić się z faktem, że kilka lat później na korcie pojawia się ktoś jeszcze bardziej utalentowany? Taylor Jenkins Reid powraca z kolejną niesamowicie wciągającą historią!
Przechodząc przez próg, zagwiżdżę Wiktoria Bieżuńska - ebook epub, mobi
#19
Promocja
Ebook „Przechodząc przez próg, zagwiżdżę” to jedna z tych współczesnych powieści, które wyprowadzają nas ze strefy komfortu i na długo pozostają w pamięci. „I nagle wyrósł wokół mnie świat upiornie zmysłowy, pachnący przetrawionymi piwem, smakujący zależałym ptasim mleczkiem, gryzący jak wełniany sweter, którego jednak nie chciałam zdjąć. Kiedy dotarłam do ostatniej strony, och, jak żałowałam. Dla mnie odkrycie na miarę Marieke Lucas Rijneveld” – Aleksandra Zbroja
Drugie imię Jon Fosse - ebook epub, mobi
#20
Promocja
Nowość
Pierwszy tom prozatorskiego opus magnum jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy norweskich. Ebook „Drugie imię” opowiada o sprawach najważniejszych – o naturze sztuki, Bogu, przemijaniu, nałogach, miłości i śmierci. W tej porywającej rytmem, hipnotycznej prozie Jon Fosse stawia fundamentalne pytania: co czyni nas tym, kim jesteśmy? Dlaczego prowadzimy takie, a nie inne życie?