#1
Promocja
Bestseller
Ebook laureata Pulitzera. Jeśli szukacie mistrzowskiej powieści oto ona! „[…] «Miasto w chmurach» jest przepiękną, odkupieńczą fabułą o władzy, jaką dzierżą księga, Ziemia i ludzkie serce. Anthony Doerr opowiada jak homerycki bard: z ogniem, pasją i wielkim talentem, udowadniając raz jeszcze najpiękniejszą prawdę ludzkości – to dzięki książkom stajemy się braćmi i siostrami, niezależnie od wszystkiego, co nas dzieli” – Joanna Bator
#2
Bestseller
Strzygonie, zmory, południce, demony... Słowiańskie fantazje czy rzeczywistość czająca się w mroku? Tylko stara Słaboniowa zna prawdę...
#3
Bestseller
Kontynuacja czwartego tomu monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Antoni Gołubiew we wspaniałej fabule, pełnej historycznych wydarzeń i autentycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
#4
Bestseller
Kolejny tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść Antoniego Gołubiewa przenosi nas w czasy Mieszka I i pierwsze lata panowania Bolesława Chrobrego. Henryk odszedł od bram poznańskich, przestraszył się. Ale Bolesław czuje i wie, że wróci. Gotować się zatem trzeba na nieodległą przyszłość…
#5
Bestseller
EbookBolesław Chrobry. Tom 1Antoni Gołubiew
Kategoria:Historyczna
Format:MOBI + EPUB
39.90 zł
Pierwsza część 4-tomowego, monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i pierwszych lat panowania Bolesława Chrobrego. Antoni Gołubiew we wspaniałej fabule, pełnej historycznych wydarzeń i autentycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
#6
Promocja
Bestseller
Książka Reese’s Witherspoon Book Club, która momentalnie stała się bestsellerem „New York Timesa”! „«Papierowy Pałac» (ebook) zatapia nas głęboko w żywym, letnim krajobrazie, w losach rodziny i prywatnej, wieloletniej historii miłosnej, która trzyma w napięciu od początku do końca” – Meg Wolitzer, pisarka
#7
Bestseller
Kontynuacja 3. tomu monumentalnego dzieła Antoniego Gołubiewa o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. Potężna i niezwyciężona armia Henryka II prze na wschód, już stoi nad Odrą. Bolesław jeden tylko rozkaz wydaje – nie przepuścić…
#8
Bestseller
Trzecia część 4-tomowego, monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i pierwszych lat panowania Bolesława Chrobrego. Antoni Gołubiew we wspaniałej fabule, pełnej historycznych wydarzeń i autentycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
#9
EbookBolesław Chrobry. Tom 2Antoni Gołubiew
Kategoria:Historyczna
Format:MOBI + EPUB
39.90 zł
Druga część 4-tomowego, monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i pierwszych lat panowania Bolesława Chrobrego. Antoni Gołubiew we wspaniałej fabule, pełnej historycznych wydarzeń i autentycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
#10
Promocja
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Porywająca i wzruszająca opowieść o dwóch facetach z zupełnie różnych światów i o spotkaniu, które jednemu z nich ocaliło życie. Ebook „Johnny” to historia wywrotowej przyjaźni, która nie miała prawa się wydarzyć, a zdarzyła się naprawdę. To pełna autentycznych emocji opowieść o życiu, które daje w kość, o wierze, która czyni cuda, i o przyjaźni, która zmienia życie.
#11
Promocja
Powieść dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell. Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego mężczyzny, życie Kyi Clark zamieniło się w piekło. Czy słusznie obciążono ją winą za domniemane morderstwo? „Delia Owens przedstawia odludne mokradła z perspektywy porzuconego dziecka. […] Jej powieść to kryminał na kanwie morderstwa, ponadczasowa gawęda i celebracja przyrody w jednym” – „New York Times Book Review”
#12
Promocja
EbookZiarno granatu
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
23.99 zł
39.99 zł
Mitologia odczytana na nowo. Czy boginie, nimfy, kobiece bohaterki mitów muszą być zabijanymi, gwałconymi, maltretowanymi, upokarzanymi ofiarami wszechmocnych bogów? Widziane oczami polskich pisarek mityczne wydarzenia, filtrowane przez ich emocje i świadomość, stają się niespodziewanie bliskie współczesnym kobietom. Przekonajmy się, jak wiele łączy nas z Jokastą i Korą, Eurydyką i Kasandrą. Odkryjmy przejmującą aktualność antycznych mitów, by jak ich bohaterki, dostrzec i docenić wartość kobiecej siły i wrażliwości.
#13
Promocja
„Rodzinna saga w najlepszym wydaniu! Wielkie namiętności, rodzinne spory i niespełnione miłości, a do tego burzliwa historia, która za nic nie chce być słodka jak pachnące cynamonem sycylijskie cannolo. Idealna książka na lato!” – Bartek Kieżun
#14
Promocja
EbookPachinkoMin Jin Lee
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:Czarna Owca
Format:MOBI + EPUB
26.00 zł
39.99 zł
Finalistka National Book Award. Jedna z dziesięciu najlepszych książek roku 2017 według „The New York Times”. Powieść wyróżniona m.in. przez „USA Today”, „Washington Post” i „Boston Globe”. Propozycja małżeństwa, nowe życie w Japonii… Sunja zyskuje szansę, by wyrwać się z biedy, ale cenę za awans społeczny dziewczyny będą płacić także jej potomkowie. Ebook „Pachinko” to głęboko poruszająca, napisana z wdziękiem saga o wzlotach i upadkach koreańskiej rodziny na przestrzeni pokoleń, poczynając od początku XX wieku.
#15
EbookNiespokojni ludzieFredrik Backman
Wydawca:Marginesy
Format:MOBI + EPUB
34.32 zł
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Najbardziej awanturnicza powieść Fredrika Backmana. Książka obsypana samymi superlatywami. „Niespokojni ludzie” (ebook w formacie epub, kindle mobi) to fabuła prowokująca, rozdzierająca serce i niemożliwie zabawna. To idealna mieszanka tragizmu i komizmu, wiarygodności i absurdu, z której wyłania się pytanie – dlaczego ludzie bywają tacy niespokojni i co jest dzisiaj z nimi nie tak? Zadziorny i humorystyczny styl Backmana sprawił, że tę historię pokochały miliony czytelników na świecie.
#16
Promocja
Finalistka Nagrody Literackiej NIKE 2022! Edward Pasewicz misternie utkał swoją opowieść o splątanych losach Polaków, Żydów, Niemców i Sowietów, by pokazać jak bardzo skomplikowane bywa poszukiwanie własnej tożsamości.
#17
Promocja
Nowość
EbookMalibu płonieTaylor Jenkins Reid
Kategoria:Obyczajowa
Format:MOBI + EPUB
25.94 zł
39.90 zł
Fantastyczny powrót do lat 80. w powieści autorki bestsellerów „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” oraz „Daisy Jones & The Six”. Czwórka sławnego rodzeństwa urządza spektakularną imprezę z okazji końca lata. W ciągu dwudziestu czterech godzin ich życie zmieni się na zawsze!
#18
Promocja
Oszałamiający debiut, który stał się światowym bestsellerem. Zdobywczyni tytułu Międzynarodowej Książki Roku podczas Australian Book Industry Awards w 2021 roku. Historia młodej, czarnej opiekunki do dzieci, jej pracodawczyni o nazbyt dobrych intencjach oraz zaskakującego spotkania, które może zniszczyć kruchy zamek zbudowany na uśmiechach i miłych gestach. Ebook „Ten dziwny wiek” Kiley Reid to otwierająca oczy powieść o przynależności, kolorze skóry i przywilejach.
#19
Promocja
Nowość
Najnowsza książka jednej z najważniejszych współczesnych pisarek. Nominowana do The Costa Novel Award, The Women’s Prize for Fiction i RSL Ondaatje Prize. Zachwycająca opowieść o tożsamości, przynależności i magicznej mocy natury, która pomaga oswoić traumę.
#20
Promocja
EbookTestamentCezary Harasimowicz
Kategoria:Historyczna
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
22.74 zł
34.99 zł
Wywrotowa historia walki o wolność naszą i waszą i zarazem gorzka gawęda o panach i niewolnikach w Polsce i w Ameryce. „«Testament» Cezarego Harasimowicza jest nie tylko wciągającą i nieco szwejkową z ducha opowieścią o wojskowych absurdach, przede wszystkim jest opowieścią o wolności. I o niewoli, która człowiekowi i społeczeństwu wrasta pod skórę tak głęboko, że wydaje się niemożliwe, by ją stamtąd wydrzeć. A także o tym, czy rzeczywistość zza oceanu sprzed ponad dwustu lat tak bardzo różni się od tej, którą oglądamy za oknem” – Radek Rak