#1
Tylko u nas!
Promocja
EbookBabilonArtur NowakStanisław Obirek
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
28.90 zł
36.99 zł
Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w ebooku „Babilon” odkrywają kryminalną historię instytucji Kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji. Pokazują Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydowaliby o jego kształcie. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.
#2
Promocja
Zbiór opowieści o homo sovieticus – o jego nadziejach i rozczarowaniach, frustracji wynikłej ze zderzenia z nową, nieznaną mu rzeczywistością. Uznany we Francji za najlepszą książkę 2013 roku.
#3
EbookDrzazgaMirosław Tryczyk
Kategoria:Reportaże
Format:MOBI + EPUB
34.99 zł
Dziadkowie brali udział w zbrodniach. Rodzice milczeli. Wnuki muszą o tym opowiedzieć, by ich dzieci tego nie powtórzyły.
#4
Promocja
EbookDemony RosjiWitold Jurasz
Kategoria:Reportaże
Format:MOBI + EPUB
31.36 zł
36.90 zł
Demony Rosji – jakie są i czy rzeczywiście powinniśmy być zaskoczeni ich gwałtownym atakiem? Witold Jurasz, autor popularnego podcastu Raport międzynarodowy, jako dyplomata w polskiej ambasadzie w Moskwie widział Rosję z bliska. W swojej książce opisuje zmiany, jakie zachodziły w Rosjanach po dojściu Putina do władzy, i stawia pytanie, czy przybierającego na sile zła nie dało się dostrzec, czy raczej woleliśmy je bagatelizować.
#5
Promocja
Znakomity reportaż o przestrzeni kontrastów, gdzie sąsiadują ze sobą centra ubóstwa i zamożne zamknięte osiedla, bezdomni i celebryci, apokaliptyczne pogorzeliska i bajeczne plaże, przeludnienie i samotność. Dzięki siedmiu lekcjom Baldwina możemy choć trochę zrozumieć Los Angeles, które każdego dnia wymyśla siebie na nowo. „Oto fascynująca, pełna zaskakujących faktów i anegdot, poparta gruntowną dokumentacją i drobiazgowo opracowana kronika Los Angeles” – „Booklist”
#6
Promocja
„Rich Cohen spędził mnóstwo czasu z The Rolling Stones i cholernie mu tego zazdroszczę. Jego książka to nie tylko fascynująca opowieść o fenomenie jednego z najważniejszych zespołów wszech czasów. Autor wiarygodnie opisał też wpływ Afroamerykanów na światową popkulturę. Muddy Waters słyszał na żywo Roberta Johnsona, a The Rolling Stones zaczerpnęli swoją nazwę od piosenki Watersa Rollin’ Stone, a później zdarzyło im się razem jamować. Cohen znakomicie pokazuje, jak istotnym łącznikiem pomiędzy społeczeństwami Afryki, Ameryki i Europy jest blues” – Hirek Wrona
#7
Promocja
Pogranicze – splecione ludzkie życia, marzenia, uczucia i historie. Zbiór reportaży o polsko-niemieckich związkach, „który powinien być lekturą szkolną zarówno w Polsce, jak i w Niemczech”.
#8
Promocja
Nowość
EbookGOPRJerzy PorębskiWojciech Fusek
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
27.74 zł
36.99 zł
Pierwsza książka, która pokazuje fascynującą historię GOPR-u przez pryzmat osobistych doświadczeń ratowników i spektakularnych akcji ratunkowych. Wojciech Fusek i Jerzy Porębski swoją opowieść z górskich szlaków wzbogacili o anegdoty osadzone na tle historycznym, co daje poczucie obcowania z ratowniczą bracią twarzą w twarz. „GOPR. Na każde wezwanie” to ebook, który wzbudzi gorące emocje zarówno w środowisku ratowników, jak wśród wszystkich tych, którzy kochają góry, szlaki i wspinaczkę.
#9
Promocja
Arcydzieło true crime o najgłośniejszej masakrze w amerykańskiej szkole. Dave Cullen był jednym z pierwszych dziennikarzy na miejscu zdarzenia. Dokumentował ebook „Columbine” aż dziesięć lat, demaskując wszystkie narosłe wokół tej sprawy mity i przyglądając się losom zmagającej się z dramatem lokalnej społeczności. Korzystając z obszernego materiału dowodowego, stworzył wielokrotnie nagradzany klasyk współczesnego reportażu. „Columbine” to historia drogi do morderstwa, ale też krzepiąca opowieść o gojeniu się ran.
#10
Promocja
Dziewięć mocnych opowieści o samotności w obliczu cierpienia. Wojciech Tochman, jeden z najlepszych polskich reporterów, zwięzłym i precyzyjnym językiem opisuje ludzkie dramaty, ludzką samotność, ale i podłość, obłudę, nienawiść. Wśród wielbicieli reportażu – książka kultowa.
#11
Promocja
EbookPodhaleAleksander Gurgul
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
22.69 zł
34.90 zł
„Aleksander Gurgul wpadł na Podhale niczym halny i zabrał ze sobą wszystko, co najciekawsze, ale i okrutne. Pozbierał ludzką chciwość, zazdrość, zawiść, wcisnął się w szczeliny patodeweloperki, odrzuconej miłości, hasał po szlakach turystycznych, których z mapą nie znajdziecie. A halny to żywioł, zostawia ludzi w dygocie” – Marcin Kącki
#12
Promocja
Nowość
EbookDubajAnna Dudzińska
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Marginesy
Format:MOBI + EPUB
35.12 zł
43.90 zł
„«Dubaj» jest jak baśń z tysiąca i jednej nocy. O dobrym, choć surowym władcy, który otworzył swój skarbiec przed poddanymi. O wieżowcach, które wyrosły w krótkim czasie w miejscu palmowych chatek. […] Tyle że to nie bajka, ale świetny reportaż, który pokazuje także ciemne strony Zjednoczonych Emiratów Arabskich – cenzurę, kapryśność panujących, nierówności społeczne, system współczesnego niewolnictwa. Książka Dudzińskiej to lektura obowiązkowa nie tylko dla ludzi podróżujących do Dubaju, którzy zwykle oglądają miasto z okien hoteli, ale dla każdego człowieka ciekawego świata” – Magdalena Grzebałkowska
#13
Promocja
EbookSPATiFAleksandra Szarłat
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
36.34 zł
55.90 zł
„…Historia SPATiF-u jest opowieścią o czasie i ludziach do tego czasu należących. Artyści i pretendenci, kolorowe ptaki i alkoholowe ćmy. Tyrmand, Komeda, Jędrusik, okazjonalne kelnerki, przyszłe żony. Ci ludzie potrafili ze sobą rozmawiać […] To miejsce dawało artystom namiastkę wolności, a wolność idzie w parze z radością i zabawą. Za drzwiami szarzyzna PRL-u, w klubie świat mieniący się całą paletą barw. «Polsko, nie bądź nudna» – wołał Kisiel. W SPATiF-ie zawsze było ciekawiej – tak jak w pasjonującej książce Aleksandry Szarłat” – Łukasz Maciejewski
#14
Promocja
Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie? Kiedy narodził się nowy rosyjski nacjonalizm? Jak Rosja wstaje z kolan? Wreszcie: kim jest Władimir Putin? Barbara Włodarczyk – doświadczona reporterka, wieloletnia korespondentka polskiej telewizji w Moskwie, autorka bestsellera „Nie ma jednej Rosji” – nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję, ani na salony oligarchów. Wie, z kim rozmawiać, kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń, aby oddać to, co myślą, czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.
#15
EbookCena nieważkościDariusz KortkoMarcin Pietraszewski
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
29.99 zł
„Radziecki program kosmiczny Interkosmos, żelazna kurtyna, generał Hermaszewski i szaleńczy wyścig mocarstw” – fascynujący reportaż, który odsłania okoliczności polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku. Kapitalna opowieść o tym, że żadnego bohaterstwa nie da się zaplanować. Może się ono jedynie przytrafić.
#16
Promocja
Penis to nie rekordzista ani zawodnik na pigułkowym dopingu. Penis to część męskiego ciała taka jak wątroba, o którą trzeba dbać, by cieszyć się jej zdrowiem. Jak przezwyciężać tabu i jak rozwiązywać problemy związane z seksualnością – o tym rozmawiają Andrzej Gryżewski i Przemysł Pilarski. I trafiają w samo sedno.
#17
Promocja
EbookChamstwoKacper Pobłocki
Kategoria:Eseje
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
35.91 zł
39.90 zł
„«Chamstwo» jest gruntownym, rewelatorskim studium pańszczyźnianego świata. Proponuje inną opowieść o naszych narodowych mitologiach, o polskich «przeklętych problemach», gdyż oddaje głos tym, których nazywano Wielkimi Niemowami, bo mieli uszy wyłącznie «ku słuchaniu» – pańszczyźnianym chłopom. Kacper Pobłocki wywołuje klisze, często drastyczne, które przez stulecia pozostawały w ciemni oficjalnej historii. «Chamstwo» jest dziełem otwierającym nowy dyskurs o «pańskości» i «chłopskości», o społecznych rodowodach i tożsamości kulturowej Polaków oraz o tym, komu wciąż «słoma wyłazi z butów»” – prof. Roch Sulima
#18
Promocja
„Historie opowiedziane w tej książce pozwalają zrozumieć, jak traumatyczne doświadczenia dzieciństwa determinują całe nasze dorosłe życie. Brak bezpiecznej więzi, chaos, wstyd i bezradność to codzienność dzieci alkoholików. Takie dzieciństwo często nigdy nie przemija. Skrzywdzone dziecko w nas na wiele destrukcyjnych sposobów przez całe życie dopomina się o dostrzeżenie i akceptację. Opowieści bohaterów pozwalają to zrozumieć, ale też pokazują ich drogę do odzyskania siebie. Są inspiracją i nadzieją. To wielka siła tej książki” – Monika Sajkowska, prezeska zarządu fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
#19
Promocja
„Wstrząsający reportaż o rozpadzie współczesnej Ameryki. Nicholas D. Kristof i Sheryl WuDunn przemierzyli Stany Zjednoczone i stworzyli opowieść o kraju widzianym oczami tych, których głosów na co dzień nie słychać. Opisują losy ludzi, których nazwać można obywatelami drugiej czy nawet trzeciej kategorii. Odsłaniając ich problemy, odkrywają, jak to możliwe, że najbogatszy kraj na świecie jest jednocześnie tak złym miejscem do życia dla milionów jego obywateli. Posiłkując się potężnym zasobem danych, raportów i badań, w ebooku «Biedni w bogatym kraju» pokazują ogromne nierówności i rozwarstwienie, które toczą Amerykę niczym rak” – Marek Szymaniak
#20
Promocja
„Jak się starzeć bez godności” najpierw podcast, teraz ebook! Dwie doskonałe reporterki Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka z humorem i dystansem opowiadają o starzeniu się bez owijania w bawełnę. „Dwie znane pisarki biorą się za bary z numerem PESEL i wszystkim tym, co się z tym wiąże. Z pogonią za młodością i wiążącymi się z tym kontuzjami kończyn, ducha i portfela. W czasach głaskania każdego, żeby się nie wzniecił za bardzo i nie obraził, to jest bardzo niepoprawna politycznie opowieść, pełna zapomnianej ironii i bezwzględnego poczucia humoru” – Karolina Korwin-Piotrowska