Polska na wojnie Zbigniew Parafianowicz - ebook epub, mobi
#1
Promocja
Nowość
Przyjrzyjmy się bliżej temu, co działo się za kulisami oficjalnej polityki w Polsce po wybuchu wojny na Ukrainie – od Pałacu Prezydenckiego, przez polskie służby specjalne, po wojsko. Odkryjmy, jak wielkie konflikty i małostkowe spory wpłynęły na relacje między Andrzejem Dudą a Wołodymyrem Zełenskim, a także jak ich konsekwencje zaważyły na losach Polski.
Nie mylić z miłością Katarzyna Nosowska - ebook epub, mobi
#2
Promocja
Bestseller
Trzecia książka Katarzyny Nosowskiej – najbardziej osobista, z niezwykle intymnymi tekstami. W ebooku „Nie mylić z miłością” kultowa wokalistka pisze o szczęściu, radości i byciu kompletnym. O motylach w brzuchu, fantazjach i stabilizacji. O pierwszych pocałunkach, ciekawości siebie, zawodach i rozczarowaniach. O odpuszczaniu, dystansie i o tym, że czasem warto się zatrzymać. Bo miłość można jeść dużymi kęsami, ale najlepiej smakuje dawkowana łyżeczką.
Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz Matthew Perry - ebook epub, mobi
#3
Promocja
Bestseller
Niezachwianie szczera, poruszająca i zabawna. „Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz” to jest książka, na którą wszyscy czekali! Matthew Perry, gwiazda serialu „Przyjaciele”, przenosi nas na scenę najbardziej znanego sitcomu wszech czasów, jednocześnie opowiadając o swoich prywatnych zmaganiach z uzależnieniem.
Przegryw Aleksandra Herzyk - ebook epub, mobi
#4
Promocja
Czy można przegrać życie? Ebook „Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności” to pierwszy polski reportaż o internetowej społeczności inceli i przegrywów, który opisuje historie mężczyzn uważających się za na tyle nieatrakcyjnych, by mieć szanse na znalezienie partnerki. Autorki spędziły dwa lata na rozmowach z chłopakami żyjącymi w „mimowolnym celibacie”, poznając ich poglądy i bardzo osobiste, zwykle smutne historie.
Sztuka obsługi penisa Andrzej Gryżewski - ebook epub, mobi
#5
Promocja
Penis to nie rekordzista ani zawodnik na pigułkowym dopingu. Penis to część męskiego ciała taka jak wątroba, o którą trzeba dbać, by cieszyć się jej zdrowiem. Jak przezwyciężać tabu i jak rozwiązywać problemy związane z seksualnością – o tym rozmawiają Andrzej Gryżewski i Przemysł Pilarski. I trafiają w samo sedno.
Sztuka obsługi waginy Jagna Kaczanowska - ebook epub, mobi
#6
Promocja
Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka… jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna? Ebook „Sztuka obsługi waginy” to rozmowa seksuologa i psychoterapeuty z dziennikarką i psycholożką o najważniejszym fragmencie kobiecego ciała, który od wieków jest deprecjonowany – także przez same kobiety.
Książka o klimacie Greta Thunberg - ebook pdf, epub, mobi
#7
Promocja
Utrzymanie ciągłości życia na Ziemi wydaje się zadaniem niewykonalnym. Konieczne działania muszą zostać podjęte na skalę i w tempie, jakich do tej pory świat nie doświadczył. Trzeba się zmierzyć nie tylko z wpływami przemysłu wydobywczego i polityką rządów, ale także ze zmieniającymi się warunkami klimatycznymi. Wystąpienia Grety Thunberg wstrząsają światem. Jej „Książka o klimacie” daje niezbędne narzędzia wszystkim, którzy chcą go ratować.
Odrzania Zbigniew Rokita - ebook epub, mobi
#8
Promocja
Nowość
Włóczęgowski poemat reporterski autora słynnego „Kajś”. „Zbigniew Rokita jest prawdziwym odkrywcą Odrzanii – krainy, o której miałem nikłą wiedzę, mimo że wielokrotnie w niej byłem. Ta książka to fascynująca podróż w czasie i przestrzeni po ziemiach przyłączonych do Polski po 1945 roku. Pomysł, język, humor i w końcu absolutna miłość autora do Odrzanii sprawiły, że ja – rodowity Wiślanin – nie mogłem się oderwać od lektury. Niezwykle ważna książka, która może pomóc zrozumieć współczesną Polskę” – Jan Holoubek
Dziady i dybuki Jarosław Kurski - ebook epub, mobi
#9
Promocja
Jarosław Kurski, autor słynnego „Wodza” i bestsellerowego „Kuriera wolności”, tym razem zabiera nas w wędrówkę po meandrach swojej własnej historii. Ebook „Dziady i dybuki” to „jedna z najbardziej poruszających książek, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Przejmująca, a zarazem tragiczna historia żydowskiej rodziny poszukującej drogi do polskości. Historia ludzi, którzy na taką właśnie (nieodwzajemnioną) miłość zostali skazani i taką zostali przebodzeni ojczyzną” – Jan Grabowski
Polski SOR Yanek Świtała - ebook epub, mobi
#10
Promocja
Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale ratownik medyczny styka się z nią codziennie. To Polska biedy, brudu, głupoty i nienawiści. Ebook „Polski SOR” to gorzki niczym piołun reportaż o codzienności ratownika medycznego.
Nie nasz papież Mirosław Wlekły - ebook epub, mobi
#11
Promocja
Nowość
Pierwsza polska książka, która analizuje pontyfikat Karola Wojtyły z szerszej, międzynarodowej perspektywy. Ebook „Nie nasz papież. Pontyfikat zagraniczny Jana Pawła II” to publikacja wyważona, znakomicie udokumentowana, która ma szansę zapoczątkować merytoryczną debatę na temat roli Kościoła w czasach, gdy na jego czele stanął Polak za główny cel stawiający sobie obalenie komunizmu.
Welewetka Stasia Budzisz - ebook epub, mobi
#12
Promocja
Nowość
Stasia Budzisz, reporterka specjalizująca się w krajach byłego bloku radzieckiego, tym razem kieruje swoje spojrzenie na Kaszuby. Z zachowanych zdjęć, rodzinnych wspomnień i legend oraz rozmów ze świadkami burzliwych dziejów regionu buduje intrygujące połączenie reportażu historycznego i rodzinnej sagi. Ebook „Welewetka” to opowieść o losie kaszubskiej mniejszości, cały czas będącej w rozdarciu, traktowanej podejrzliwie, wciąż poszukującej własnej tożsamości.
Nigdy nie byłaś Żydówką Anna Bikont - ebook epub, mobi
#13
Promocja
Intymne reporterskie studium charakterów, życia w ukryciu, ratowania się lub bycia ratowaną. Ciężaru, który niesie się przez całe życie: bólu, tęsknoty, niemożliwości zapomnienia, ale również ukrytej siły, by stawić czoło przyszłości, nawet gdy nieustannie pada na nią cień Zagłady.
Polska na podsłuchu Michał Kokot - ebook epub, mobi
#14
Promocja
Podległe rządowi służby mają miliony billingów rozmów Polaków. I władzę, która pozwala zrobić z nimi wszystko. Dziennikarskie śledztwo Michała Kokota obnaża szokującą skalę nielegalnej inwigilacji Pegasusem, która rządowi Prawa i Sprawiedliwości posłużyła do jednego celu: bezwzględnej gry politycznej.
Bralczyk o sobie Karolina Oponowicz - ebook epub, mobi
#15
Promocja
Profesor Jerzy Bralczyk w szczerej (o ile to w ogóle możliwe – zastrzega), błyskotliwej i pełnej humoru rozmowie z Pawłem Goźlińskim i Karoliną Oponowicz opowiada o tym, jak to się bywało cudownym dzieckiem, pełnym kompleksów nastolatkiem, samotnym ojcem w Szwecji, tropicielem absurdów propagandy, gwiazdą uniwersytetów i mediów, redaktorem konstytucji, ale też niepewnym siebie synem, bratem, ojcem, dziadkiem i mężem. Takiego Bralczyka jeszcze nie znacie!
Słowacja Łukasz Grzesiczak - ebook epub, mobi
#16
Promocja
Łukasz Grzesiczak odsłania przed nami sąsiedzki kraj, który tylko z pozoru wydaje nam się znany. W swojej reporterskiej książce udowadnia, że Słowacja to niedoceniane państwo o ciekawej historii. Rozmawia z jego mieszkańcami o polityce, języku, pieniądzach i ich kompleksach. Pokazuje ciekawe zaułki Bratysławy i podpowiada, jak najlepiej poznać naszych południowych sąsiadów.
Strefa niepamięci Piotr Pytlakowski - ebook epub, mobi
#17
Promocja
W lutym 2021 roku Piotr Pytlakowski wyrusza na wyprawę po wschodnim Mazowszu i Podlasiu, miastach i miasteczkach „szkalu śmierci”, gdzie w 1941 roku doszło do rzezi mieszkańców, tych żydowskich przez tych polskich. Jak dzisiaj wygląda życie w miejscach mordu i grabieży. Jak cudze stało się nasze? Jak działają mechanizmy pamięci, które pozwoliły wyprzeć w niepamięć żydowską przeszłość? Jeden z najwybitniejszych polskich reporterów nie szuka i nie udziela łatwych ani pocieszających odpowiedzi. Za to przywraca zbiorowej pamięci historie, które nigdy nie powinny zostać zapomniane.
Babilon Artur Nowak - ebook epub, mobi
#18
Promocja
Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w ebooku „Babilon” odkrywają kryminalną historię instytucji Kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji. Pokazują Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydowaliby o jego kształcie. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.
Czas krwawego księżyca David Grann - ebook epub, mobi
#19
Promocja
Arcydzieło literatury faktu. Nowe wydanie reportażu „Czas krwawego księżyca”, na podstawie którego Martin Scorsese nakręcił film z gwiazdorską obsadą (Leonardo DiCaprio i Robert De Niro). Dziennikarz magazynu „The New Yorker” i autor bestsellera „Zaginione miasto Z” na tropie jednej z najbardziej wstrząsających zbrodni w amerykańskiej historii. Znakomicie napisany i udokumentowany zapis pełnego zwrotów śledztwa, które ujawniło wiele wstydliwie skrywanych, wyjątkowo ponurych tajemnic.
Zapaść Marek Szymaniak - ebook epub, mobi
#20
Promocja
„Szymaniak – autor książki «Urobieni. Reportaże o pracy» – wreszcie daje głos Polsce mniejszych miast: piętnasto-, trzydziesto-, czterdziestotysięcznych. Bez takich książek politycy i warszawscy publicyści byliby jak dzieci we mgle” – Grzegorz Sroczyński, Gazeta.pl