#1
Promocja
Nowość
EbookGomoraArtur Nowak
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
26,24 zł
34,99 zł
Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.
#2
Promocja
Bestseller
EbookKaputtCurzio Malaparte
Kategoria:Reportaże
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
35,99 zł
39,99 zł
Jedna z najważniejszych książek o II wojnie światowej i zarazem absolutna klasyka światowego reportażu. „Kaputt” (e-book w formatach epub i mobi) Curzio Malapartego to książka o wyjątkowej sile rażenia – skrupulatnie opisująca okrucieństwo II wojny światowej i w panoramiczny sposób obrazująca chylącą się ku upadkowi, stającą się „stosem gruzów i odpadków” Europę. Reportaż Malapartego znalazł czytelników na całym świecie i był wielokrotnie wznawiany.
#3
Promocja
Bestseller
EbookPańszczyznaKamil Janicki
Kategoria:Eseje
Format:MOBI + EPUB
27,93 zł
39,90 zł
Wsi spokojna, wsi wesoła / który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki / Może wspomnieć zaraz wszytki? – jak ten sielankowy obraz, zakodowany w naszej narodowej świadomości, ma się do prawdy historycznej? Kamil Janicki w „Pańszczyźnie” (ebook w formacie epub i kindle mobi) rozprawia się z jednym z naszych mitów narodowych.
#4
Bestseller
EbookPamięć WłochWojciech Karpiński
Kategoria:Eseje
Wydawca:Próby
Format:MOBI + EPUB
24,90 zł
Wyjątkowa wędrówka po słonecznej Italii, w towarzystwie znawcy sztuki i kultury, dla którego odwiedziny galerii i muzeów to odruch zupełnie naturalny. Bogactwo doznań, myśli, spostrzeżeń i refleksji.
#5
Bestseller
„Czarownicy” Elżbiety Dzikowskiej otwierają nową serię wydawniczą pt. „Podróże z Mistrzami”, w której będą prezentowane ponadczasowe opowieści podróżne znakomitych autorów „Kontynentów”. W pierwszym tomie ruszymy razem z Mistrzynią tropem znachorów, czarowników i tego, co ukryte przed „szkiełkiem i okiem”.
#6
Promocja
Bestseller
Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły historię największej katastrofy nuklearnej XX w. Adam Higginbotham, bazując na wywiadach, odtajnionych aktach i niepublikowanych dotąd wspomnieniach, przedstawia nieznane fakty z czarnobylskiej tragedii. Wątek społeczny przeplata się z naukowym, opowieści o zwykłych ludziach rozgrywają się na tle wyścigu technologicznego, wstrząsające wydarzenia ożywają na nowo relacjonowane przez naocznych świadków.
#7
Promocja
EbookDom w butelceAgnieszka Jucewicz
Kategoria:Wywiady
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
27,99 zł
34,99 zł
„Historie opowiedziane w tej książce pozwalają zrozumieć, jak traumatyczne doświadczenia dzieciństwa determinują całe nasze dorosłe życie. Brak bezpiecznej więzi, chaos, wstyd i bezradność to codzienność dzieci alkoholików. Takie dzieciństwo często nigdy nie przemija. Skrzywdzone dziecko w nas na wiele destrukcyjnych sposobów przez całe życie dopomina się o dostrzeżenie i akceptację. Opowieści bohaterów pozwalają to zrozumieć, ale też pokazują ich drogę do odzyskania siebie. Są inspiracją i nadzieją. To wielka siła tej książki” – Monika Sajkowska, prezeska zarządu fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
#9
Promocja
Nowość
Artur Nowak i Marek Sekielski w tej szczerej do bólu książce rozmawiają o własnym „trwaniu w życiu” – uzależnieniach, które doprowadziły ich na skraj przepaści, gdzie już nic się nie liczy: ani rodzina, ani praca, ani przyszłość.
#10
Promocja
EbookChamstwoKacper Pobłocki
Kategoria:Eseje
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
35,91 zł
39,90 zł
„«Chamstwo» jest gruntownym, rewelatorskim studium pańszczyźnianego świata. Proponuje inną opowieść o naszych narodowych mitologiach, o polskich «przeklętych problemach», gdyż oddaje głos tym, których nazywano Wielkimi Niemowami, bo mieli uszy wyłącznie «ku słuchaniu» – pańszczyźnianym chłopom. Kacper Pobłocki wywołuje klisze, często drastyczne, które przez stulecia pozostawały w ciemni oficjalnej historii. «Chamstwo» jest dziełem otwierającym nowy dyskurs o «pańskości» i «chłopskości», o społecznych rodowodach i tożsamości kulturowej Polaków oraz o tym, komu wciąż «słoma wyłazi z butów»” – prof. Roch Sulima
#11
Promocja
EbookSodomaFrédéric Martel
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
25,60 zł
31,99 zł
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Z jakich powodów ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w rozmowie z kościelnymi hierarchami szuka francuski socjolog F. Martel. Jego książka to efekt śledztwa w 30 krajach.
#12
Promocja
Reportaż o ogromnej sile rażenia. Mitchell Zuckoff odtwarza 11 września 2001 roku minuta po minucie, z precyzją i empatią, w skali intymnej i monumentalnej. Przenosi nas do samolotów, do płonących wież i do wozów strażackich pędzących w ich stronę. Ebook „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” (formaty do pobrania epub i kindle mobi) to misterna układanka z ludzkich historii, eksponująca siły, które łączą nas w ekstremalnych okolicznościach.
#13
Promocja
Nowość
EbookAngela MerkelArkadiusz Stempin
Kategoria:Polityka
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
31,99 zł
39,99 zł
Czy Angela Merkel znalazła sposób na opanowanie nękającej świat fali popularności skrajnej prawicy? Z jakim dziedzictwem jesienią 2021 r. zostawi swoich następców w Niemczech i Brukseli? W rozszerzonym wydaniu bestsellerowej „Cesarzowej Europy” (ebook w formacie epub i kindle mobi) Arkadiusz Stempin pomaga wyobrazić sobie Europę po zakończeniu politycznej kariery przez kanclerz Niemiec. W nowych rozdziałach opisuje, jak w ostatnich latach Angela Merkel zmagała z kryzysem ukraińsko-rosyjskim, falą uchodźców 2015 r., skutkami brexitu, USA ery Trumpa, zaostrzającym się kryzysem klimatycznym i pandemią COVID-19.
#14
Jak wielkiego nieszczęścia potrzeba, żeby świat w nie uwierzył? Wstrząsająca opowieść Wojciecha Tochmana o konsekwencjach wojny w Bośni i Hercegowinie. O rozpaczy, uporze i wartości ludzkiego życia. Książka znalazła się w finale Nagrody NIKE 2003 oraz prestiżowej nagrody Prix RFI Témoin du Monde. Wydana m.in. w Londynie i Nowym Jorku, była rekomendowana czytelnikom przez English Pen.
#15
Promocja
EbookNomadlandJessica Bruder
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
32,31 zł
35,90 zł
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. „Workamperzy, wędrowni robotnicy, rozproszone plemię. Krzywdzeni i poniżani, wyrzuceni poza nawias społeczeństwa, a mimo to dumni i pełni nadziei, że kiedyś przestaną być obywatelami «Ameryki, o której wszyscy zapomnieli”». Reportaż Bruder (e-book w formatach epub i kindle mobi) to nie tylko opowieść o współczesnych nomadach, ale też o niewolniczej pracy, Amazonie, końcu ery emerytur, nierównościach i nowej walce klas. Przejmująca i niezbędna” – Grzegorz Wysocki, „Gazeta Wyborcza”
#16
Promocja
Penis to nie rekordzista ani zawodnik na pigułkowym dopingu. Penis to część męskiego ciała taka jak wątroba, o którą trzeba dbać, by cieszyć się jej zdrowiem. Jak przezwyciężać tabu i jak rozwiązywać problemy związane z seksualnością – o tym rozmawiają Andrzej Gryżewski i Przemysł Pilarski. I trafiają w samo sedno.
#17
Promocja
EbookZapach trawyIza Klementowska
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
26,24 zł
34,99 zł
Iza Klementowska prowadzi nas przez trzy kontynenty – od festiwalu w Monterey, na którym ponad pół wieku temu obudziło się „lato miłości”, po wyspy Goa, przez lata wymarzoną przystań hipisów, zatrzymując się na długo w Polsce, żeby odpowiedzieć na pytanie, jak ruch hipisowski wpłynął na życie dzieci kwiatów, a przede wszystkim na życie ich dzieci i wnuków.
#18
Promocja
Nowość
EbookSkazanaEwa Ornacka
Kategoria:Reportaże
Format:MOBI + EPUB
27,12 zł
33,90 zł
Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem „Skazane na potępienie”) powstał scenariusz serialu „Skazana” z Agatą Kuleszą w roli głównej.
#19
Promocja
Nowość
EbookCzas wilkaHarald Jähner
Kategoria:Reportaże
Format:MOBI + EPUB
25,94 zł
39,90 zł
Pierwsze lata powojenne to dla jednych „dziki kontynent”, dla innych „wielka trwoga”, dla Niemców „wilczy czas” – czas, w którym cały naród musiał dokonać przewartościowania swych postaw i stworzyć fundamenty demokratycznego państwa.
#20
Promocja
EbookWojenkaMagdalena Grzebałkowska
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB + PDF
23,79 zł
39,99 zł
„Wojna? Nikt nam tutaj szyj nie sprawdza i nie każe mówić pacierza na dobranoc. Do szkoły chodzić nie trzeba i nikt nie pilnuje, kiedy kładziemy się spać. Podoba mi się tutaj…” Magdalena Grzebałkowska w swojej kolejnej reportażowej książce „Wojenka” (e-book w formatach pdf, epub i kindle mobi) przedstawia poruszający obraz wojennej zawieruchy widzianej oczami jej najmłodszych uczestników.