#1
Promocja
Nowość
EbookGomoraArtur Nowak
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
26,24 zł
34,99 zł
Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.
#2
Promocja
Nowość
Kolejne spotkanie z kultową bohaterką thrillerów. Joanna Chyłka ma coraz większe kłopoty – nie dość że odebrano jej prawo do wykonywania zawodu, to jeszcze zaginął Kordian Oryński. Chyłka robi wszystko, by wpaść na jego trop. Sprawa wydaje się jednak przegrana. Czyżby los zakpił z niezłomnej dotąd prawniczki i postawił ją w sytuacji bez wyjścia? Ebook Egzekucja Remigiusza Mroza - podobnie jak wcześniejsze części bestsellerowego cyklu - to istny rollercoaster wydarzeń i emocji.
#3
Promocja
Bestseller
Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy? Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną do siebie.
#4
Bestseller
Ernest Doroszewski ma świetną pracę i piękny dom w malowniczej Pszczynie. Przed nim najważniejszy dzień w życiu - narodziny dziecka. Gdy w drodze do szpitala dochodzi do usterki, pomoc w nagłej sytuacji oferuje nieznajomy mężczyzna. Marta, żona Ernesta wsiada do samochodu, aby jak najszybciej dotrzeć do szpitala. To ostatni moment, kiedy Ernest widzi swoją żonę…
#6
Bestseller
EbookMiędzy grupamiTomasz Besta
Kategoria:Psychologia
Wydawca:Smak Słowa
Format:MOBI + EPUB
31,90 zł
Niezastąpiony poradnik. Zawiera użyteczne informacje, które niczym drogowskazy pomagają sprawnie się poruszać w otaczającym nas świecie. Spotykamy w nim ludzi, którzy różnią się od nas pod względem płci, pochodzenia, kultury, języka, poglądów politycznych, tożsamości seksualnej i wielu, wielu innych rzeczy.
#7
Promocja
Bestseller
EbookPańszczyznaKamil Janicki
Kategoria:Eseje
Format:MOBI + EPUB
27,93 zł
39,90 zł
Wsi spokojna, wsi wesoła / który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki / Może wspomnieć zaraz wszytki? – jak ten sielankowy obraz, zakodowany w naszej narodowej świadomości, ma się do prawdy historycznej? Kamil Janicki w „Pańszczyźnie” (ebook w formacie epub i kindle mobi) rozprawia się z jednym z naszych mitów narodowych.
#8
Promocja
Bestseller
EbookKaputtCurzio Malaparte
Kategoria:Reportaże
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
35,99 zł
39,99 zł
Jedna z najważniejszych książek o II wojnie światowej i zarazem absolutna klasyka światowego reportażu. „Kaputt” (e-book w formatach epub i mobi) Curzio Malapartego to książka o wyjątkowej sile rażenia – skrupulatnie opisująca okrucieństwo II wojny światowej i w panoramiczny sposób obrazująca chylącą się ku upadkowi, stającą się „stosem gruzów i odpadków” Europę. Reportaż Malapartego znalazł czytelników na całym świecie i był wielokrotnie wznawiany.
#9
Promocja
Bestseller
Ebook „Shuggie Bain” to najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich – w tym do National Book Award oraz Nagrody Bookera, którą zdobyła – łamiąca serce powieść o uzależnieniu, seksualności i miłości, przywołująca na myśl dzieła Édouarda Louisa, Alana Hollinghursta czy Hanyi Yanagihary.
#10
Bestseller
EbookPamięć WłochWojciech Karpiński
Kategoria:Eseje
Wydawca:Próby
Format:MOBI + EPUB
24,90 zł
Wyjątkowa wędrówka po słonecznej Italii, w towarzystwie znawcy sztuki i kultury, dla którego odwiedziny galerii i muzeów to odruch zupełnie naturalny. Bogactwo doznań, myśli, spostrzeżeń i refleksji.
#11
Bestseller
„Czarownicy” Elżbiety Dzikowskiej otwierają nową serię wydawniczą pt. „Podróże z Mistrzami”, w której będą prezentowane ponadczasowe opowieści podróżne znakomitych autorów „Kontynentów”. W pierwszym tomie ruszymy razem z Mistrzynią tropem znachorów, czarowników i tego, co ukryte przed „szkiełkiem i okiem”.
#12
Promocja
Nowość
Gdy budzi się zazdrość, zasypia sumienie… Uczta dla fanów literatury kryminalnej! Sprzeczne uczucia i gwałtowne namiętności – bohaterowie zbioru opowiadań Jo Nesbø wpadają w pułapkę emocji, a sam Mistrz Słowa – uznany za literacki fenomen na skalę światową – w brawurowy sposób odsłania motywy ich zbrodni.
#13
Promocja
Bestseller
Powieść dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell. Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego mężczyzny, życie Kyi Clark zamieniło się w piekło. Czy słusznie obciążono ją winą za domniemane morderstwo? „Delia Owens przedstawia odludne mokradła z perspektywy porzuconego dziecka. […] Jej powieść to kryminał na kanwie morderstwa, ponadczasowa gawęda i celebracja przyrody w jednym” – „New York Times Book Review”
#14
Nowość
Bestseller
Los rodziny Bies został przypieczętowany. Bum! Doszło do morderstwa Maximiliana de Gousse’a, popularnego w kręgach magicznych czarownika. Czy za tę zbrodnię odpowiedzialne są czary babki Agrei, jego byłej żony? A może to inna, przedwieczna moc zbudziła się ze snu i próbuje namieszać w świecie żywych? Co za licho szpieguje nieświadomych niczego członków wiedźmowego rodu?
#15
Promocja
Bestseller
EbookBilly SummersStephen King
Kategoria:Thriller
Format:MOBI + EPUB
32,40 zł
36,00 zł
Uczta dla wielbicieli pióra Stephena Kinga. Ebook „Billy Summers” (dostępne formaty epub i kindle mobi) to powieść, w której wojenna trauma i cyniczne zło łączą się z przywiązaniem do małego amerykańskiego miasteczka i jego mieszkańców. To fabuła o twardzielu, który – chcąc, nie chcąc – znalazł się na ostatecznej drodze ku odkupieniu.
#17
Promocja
Bestseller
Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły historię największej katastrofy nuklearnej XX w. Adam Higginbotham, bazując na wywiadach, odtajnionych aktach i niepublikowanych dotąd wspomnieniach, przedstawia nieznane fakty z czarnobylskiej tragedii. Wątek społeczny przeplata się z naukowym, opowieści o zwykłych ludziach rozgrywają się na tle wyścigu technologicznego, wstrząsające wydarzenia ożywają na nowo relacjonowane przez naocznych świadków.
#18
Promocja
Bestseller
EbookLudowa historia PolskiAdam Leszczyński
Kategoria:Polska
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
40,50 zł
44,99 zł
Opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane albo z niej wyparte. Książka Adama Leszczyńskiego przedstawia historię 90 proc. Polaków – ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit – od początku Polski aż do czasów współczesnych.
#20
Promocja
Bestseller
EbookDługi zewAnn Cleeves
Format:MOBI + EPUB
23,93 zł
31,90 zł
Pierwsza powieść w kolejnym kryminalnym cyklu autorki kultowej „Serii Szetlandzkiej”. „Gęsta sieć podejrzeń powoli oplata małą społeczność, ujawniając skrzętnie skrywane grzechy. Ann Cleeves po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią w snuciu kryminalnych intryg” – Hanna Greń