#1
Promocja
Bestseller
Powieść Michaeli Klevisovej – królowej czeskiej literatury detektywistycznej, dwukrotnej zdobywczyni nagrody Jiřiego Marka za najlepszą fabułę kryminalną. „Literacka uczta! Nie tylko dla miłośników kryminału” – Marta Guzowska, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru
#2
Promocja
Bestseller
Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy dokonano morderstwa? Kto się dopuścił tego czynu i jaki był jego motyw? Odpowiedź na te pytania nie będzie łatwa. Gdy policyjne śledztwo nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy – panna Marple Ojcowskiego Parku Narodowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie!
#3
Bestseller
EbookHistorie niedocenioneLudwik Stomma
Kategoria:Historia
Format:MOBI + EPUB
29.79 zł
Książka, w której Ludwik Stomma – wybitny antropolog i publicysta – wskazuje fakty historyczne, niedocenione jego zdaniem przez człowieka współczesności.
#4
Promocja
Bestseller
Ebook laureata Pulitzera. Jeśli szukacie mistrzowskiej powieści oto ona! „[…] «Miasto w chmurach» jest przepiękną, odkupieńczą fabułą o władzy, jaką dzierżą księga, Ziemia i ludzkie serce. Anthony Doerr opowiada jak homerycki bard: z ogniem, pasją i wielkim talentem, udowadniając raz jeszcze najpiękniejszą prawdę ludzkości – to dzięki książkom stajemy się braćmi i siostrami, niezależnie od wszystkiego, co nas dzieli” – Joanna Bator
#5
Promocja
Bestseller
Ebook, który ma taką moc jak wyciągnięcie pomocnej dłoni. W „Co ci się przydarzyło?” słynna amerykańska prezenterka Oprah Winfrey dzieli się historiami z własnej przeszłości i podejmuje próbę zrozumienia wrażliwości wynikającej z konieczności przezwyciężenia traumy w młodym wieku. Wraz z dr. Bruce’em Perrym – znanym na całym świecie psychiatrą dziecięcym i neurobiologiem – Winfrey łączy moc opowiadania historii z nauką i doświadczeniem klinicznym, aby lepiej zrozumieć i przepracować skutki wyjątkowo trudnych przeżyć.
#6
Promocja
Bestseller
Mieczysław Gorzka – autor serii kryminalnej „Wściekłe Psy” – zabiera nas w mroczny świat kłamstw i szaleństw, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje. Ebook „Krwawnica” to wciągający thriller, w którym strach ma różne oblicza. Nawet te najmniej ludzkie…
#7
Bestseller
Strzygonie, zmory, południce, demony... Słowiańskie fantazje czy rzeczywistość czająca się w mroku? Tylko stara Słaboniowa zna prawdę...
#8
Promocja
Nowość
EbookBaśniowa opowieśćStephen King
Kategoria:Fantasy
Wydawca:Albatros
Format:MOBI + EPUB
37.50 zł
49.99 zł
Nowa książka Stephena Kinga! I jego pierwsza powieść fantasy od czasu cyklu „Mroczna Wieża”! Ebook „Baśniowa opowieść” to historia o zwyczajnym chłopcu, któremu pisane są bohaterskie czyny.
#9
Bestseller
Czy wiesz, że maszyny liczące znano już w starożytności, a pierwszy program komputerowy napisała córka Byrona – Ada Lovelace? Oto krótka historia informatyki. Ta popularnonaukowa opowieść chyba nikogo nie znudzi!
#10
Bestseller
EbookFajka van GoghaWojciech Karpiński
Kategoria:Sztuka
Wydawca:Próby
Format:MOBI + EPUB
19.90 zł
Barwna sylwetka jednego z najwybitniejszych twórców współczesności! Fascynująca opowieść o mitach narosłych wokół życia i dzieła Vincenta van Gogha, oparta na listach i wspomnieniach jego przyjaciół.
#11
Przedsprzedaż
Promocja
Szokujące zabójstwo, brutalna korporacyjna gra i jeden z najgłośniejszych procesów sądowych ostatnich lat. W 16. tomie bestsellerowej serii Remigiusza Mroza Joanna Chyłka i Kordian Oryński staną w obronie kobiety uznanej przez media za dzieciobójczynię. Zmierzą się jednak nie tylko z pochopnie rzuconym oskarżeniem, lecz także z biurokratyczną machiną, która ma unicestwić ich prawniczy duet.
#12
Bestseller
Kontynuacja czwartego tomu monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Antoni Gołubiew we wspaniałej fabule, pełnej historycznych wydarzeń i autentycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
#13
Bestseller
„Elżbieta i Essex” to wspaniały, dramatyczny i jakże romantyczny zapis uczuć, myśli i czynów dwojga kochanków Elżbiety I Tudor i hrabiego Essex. To biografia napisana z kunsztem, wiedzą i głęboką znajomością realiów i historycznych symboli – nic w tym dziwnego, wszak to książka, która wyszła spod pióra Lyttona Stracheya – członka elitarnej Bloomsbury group.
#14
Bestseller
Kolejny tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść Antoniego Gołubiewa przenosi nas w czasy Mieszka I i pierwsze lata panowania Bolesława Chrobrego. Henryk odszedł od bram poznańskich, przestraszył się. Ale Bolesław czuje i wie, że wróci. Gotować się zatem trzeba na nieodległą przyszłość…
#15
Promocja
Bestseller
Na literacką scenę kryminalną wkracza nowy bohater – detektyw Jakub Sobieski! W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok. Ale to nie koniec makabrycznych odkryć. W trakcie przeczesywania okolicy śledczy trafiają na coś jeszcze: spięty zieloną wstążką pukiel blond włosów, który z całą pewnością nie należał do zamordowanych kobiet. To fetysz, ale także cenny dowód…
#16
Promocja
Bestseller
EbookKształt ruinJuan Gabriel Vásquez
Kategoria:Thriller
Wydawca:Echa
Format:MOBI + EPUB
35.99 zł
39.99 zł
Olśniewająco błyskotliwy thriller o poszukiwaniu prawdy, która zdaniem wielu powinna pozostać ukryta. Obsypana wyróżnieniami fabuła, która w 2019 r. znalazła się w ścisłym finale Międzynarodowego Bookera. Juan Gabriel Vásquez na przekór władzy, pamięci i faktom, odkrywa opowieść skrywaną w mrokach historii. Polityczne zbrodnie przeplatają się w niej z okrutnym terrorem narcos, a rzeczywiste i urojone relacje łączą się w skomplikowanym, wielowątkowym śledztwie. „Podobnie jak «Libra» Dona DeLillo, ta powieść jest odurzającym połączeniem faktu i fikcji” – „Glasgow Herald”
#17
Bestseller
EbookBolesław Chrobry. Tom 1Antoni Gołubiew
Kategoria:Historyczna
Format:MOBI + EPUB
39.90 zł
Pierwsza część 4-tomowego, monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i pierwszych lat panowania Bolesława Chrobrego. Antoni Gołubiew we wspaniałej fabule, pełnej historycznych wydarzeń i autentycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
#18
Promocja
Bestseller
Książka Reese’s Witherspoon Book Club, która momentalnie stała się bestsellerem „New York Timesa”! „«Papierowy Pałac» (ebook) zatapia nas głęboko w żywym, letnim krajobrazie, w losach rodziny i prywatnej, wieloletniej historii miłosnej, która trzyma w napięciu od początku do końca” – Meg Wolitzer, pisarka
#19
Promocja
Bestseller
Kontynuacja bestsellerowego thrillera Remigiusza Mroza – „Wybaczam ci”. Minął rok, od kiedy życie Iny Kobryn wywróciło się do góry nogami. Gdy wreszcie jest gotowa ruszyć dalej i zostawić za sobą trudne przeżycia, poznaje mężczyznę, na którego czekała. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, nie ma przed nią tajemnic i sprawia, że Ina zaczyna wierzyć w lepszą przyszłość. Czy jednak nie jest to kolejna pułapka?
#20
Bestseller
Kontynuacja 3. tomu monumentalnego dzieła Antoniego Gołubiewa o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. Potężna i niezwyciężona armia Henryka II prze na wschód, już stoi nad Odrą. Bolesław jeden tylko rozkaz wydaje – nie przepuścić…