#1
Promocja
Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Najbardziej sensacyjna biografia 2016 roku.
#2
Opowieść o królu krzywego zwierciadła, twórcy takich kultowych filmów jak „Miś” czy „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”. Córka Stanisława Barei – filmoznawczyni i psychoterapeutka – sięgając po niepublikowane dotąd fragmenty rodzinnych pamiętników i prywatne listy, przedstawia sylwetkę słynnego reżysera w anegdotach, oferując nam jego ciepły, rodzinny portret.
#3
Promocja
EbookZiemia obiecanaBarack Obama
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
44.00 zł
54.99 zł
„Ziemia obiecana” (e-book w formatach epub i mobi) Baracka Obamy to długo wyczekiwana autobiograficzna opowieść o prezydenturze. Szczera, otwarta, autorefleksyjna. Przedstawia przemianę młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. „Ziemia obiecana” opisuje zarówno polityczne dojrzewanie 44. prezydenta USA, jak i najważniejsze chwile pierwszej kadencji Baracka Obamy, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i poważnych zawirowań na całym świecie.
#4
Promocja
EbookChurchillNina Smolar
Kategoria:Polityka
Format:MOBI + EPUB
28.74 zł
47.90 zł
Biografia jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci historycznych. Nina Smolar przedstawia w swojej książce (ebook w formacie epub, kindle mobi) człowieka naj – najlepszego brytyjskiego premiera w XX wieku, największego Brytyjczyka wszech czasów, najbardziej błyskotliwego brytyjskiego polityka. Dlaczego więc z opowieści o Winstonie Churchillu wyłania się przegrany zwycięzca?
#5
Nowość
EbookSamotnicaKarolina Dzimira-Zarzycka
Kategoria:Sztuka
Wydawca:Marginesy
Format:MOBI + EPUB
43.90 zł
Malarka znana głównie z ikonicznego portretu Konopnickiej w binoklach, społecznica, aktywistka, feministka, Pietrek z powycieranymi łokciami – fascynująca i niesłusznie zapomniana towarzyszka życia autorki „Roty”. „…Nie potrzeba skandali ani sensacji, aby dać się wciągnąć w pełną werwy i empatii opowieść o dwóch wybitnych kobietach pędzących wspólne życie w niekończących się podróżach po europejskich miastach i kurortach, tułających się po tanich hotelikach i kwaterach, gdzie dla oszczędności Konopnicka gotuje i ceruje bieliznę, a Dulębianka goni za byle portretowym obstalunkiem” – prof. Maria Poprzęcka
#6
Nowość
EbookNie ma jak przyszłośćMichael J. Fox
Kategoria:Scena
Format:MOBI + EPUB
35.14 zł
36.99 zł
Wyjątkowa i niezwykle optymistyczna książka Michaela J. Foxa, aktora znanego na całym świecie jako Marty McFly, nastoletni pomocnik doktora Browna z filmowej serii SF „Powrót do przyszłości”. W autobiograficznym ebooku „Nie ma jak przyszłość” Fox opowiada o życiu naznaczonym chorobą Parkinsona, przeciwnościach, z którymi przychodzi nam się mierzyć, i o tych, którzy mogą być sojusznikami w naszych zmaganiach – o najbliższych, rodzinie, przyjaciołach.
#7
Promocja
EbookDom GucciSara Gay Forden
Kategoria:Mężczyźni
Wydawca:Marginesy
Format:MOBI + EPUB
23.33 zł
35.90 zł
Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. Książka non-fiction uznana przez „Economist” za jeden z najlepszych tytułów roku. „Moda nigdy dotąd nie była tak dramatyczna – ani groźna. Saga o trzech pokoleniach Guccich rozpoczyna się od opisu morderstwa przypominającego egzekucję, a później zagłębia się w świat jednej z najpopularniejszych marek naszych czasów. Znawczyni mody Sara Forden opowiada o tym, jak kilku zachłannych, skłóconych członków rodu Guccich utraciło kontrolę nad imperium” – Teri Agins, redaktorka działu mody w „Wall Street Journal”
#8
Nowe wydanie autobiografii Marka Hłaski ze wstępem Radosława Młynarczyka, odkrywcy „Wilka” – debiutu powieściowego największego buntownika PRL-u. „Piękni dwudziestoletni” to nie tylko osobisty dziennik Marka Hłaski, lecz także rodzaj przewodnika po czasach Polski Ludowej.
#9
EbookPortrety kobiet niezwykłychStefania Lazar
Kategoria:Kobiety
Format:MOBI + EPUB
34.99 zł
Prostytutka na tronie, madame niezdobyta, nieświęta madonna… – kochane do szaleństwa przez wielu mężczyzn i znienawidzone przez niejedną kobietę. Poznaj dziesięć dam, których życiorysy, talent i uroda sprawiły, że stały się przedmiotem twórczej kreacji artystów i trafiły na płótna najznakomitszych mistrzów pędzla swoich czasów.
#10
Promocja
EbookPięknie jest żyć dwa razySharon Stone
Kategoria:Kino
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
26.00 zł
39.99 zł
Ebook o wielkiej mocy oddziaływania. Sharon Stone – jedna z najbardziej znanych aktorek na świecie – znalazła w sobie siłę, by po rozległym wylewie powrócić do aktywnego życia. W ebooku „Pięknie jest żyć dwa razy” opowiada o swojej drodze do uzdrowienia, przełomowych rolach, przyjaźniach zmieniających życie, najgorszych rozczarowaniach i największych osiągnięciach. „Pięknie jest żyć dwa razy” Sharon Stone to książka dla zranionych i dla ocalałych, to celebracja kobiecej siły i odporności, to wezwanie do działania.
#11
Promocja
Eksplorował jaskinie i wspinał się w Himalajach. Jako opozycjonista w PRL-u był aresztowany i internowany. W nowej Polsce wszedł do wielkiej polityki – był pierwszym cywilem w ministerstwie obrony. Z wykształcenia matematyk, pracował w kilku zawodach, w różnych krajach i w dwóch kompletnie odmiennych epokach. Jego życie osobiste to niezwykle dramatyczna historia miłości i straty. Janusz Onyszkiewicz ma o czym opowiadać. Jego jedną biografią można wypełnić kilka życiorysów.
#12
Promocja
EbookMoje ciałoEmily Ratajkowski
Kategoria:Kobiety
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
24.05 zł
36.99 zł
Pytania i wątpliwości, kto jest przedmiotem, a kto podmiotem we współczesnej kulturze, sztuce, filmie, show-biznesie, rozrywce. Ebook Emily Ratajkowski to książka o roli ciała w uprzedmiatawiającej i szowinistycznej popkulturze i próba odpowiedzi na pytanie, jak kobiety mogą wyzwolić się spod władzy męskiego punktu widzenia. „Wciągająca i poruszająca jak diabli” – AMY SCHUMER
#13
Promocja
EbookSontagBenjamin Moser
Kategoria:Literatura
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
39.99 zł
49.99 zł
Laureatka Nagrody Pulitzera 2020. Portret totalny jednej z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku. „Sontag. Życie i twórczość” (ebook w formatach epub i kindle mobi) to pierwsza książka oparta na zamkniętych dla świata rodzinnych archiwach i świadectwach osób, które nigdy wcześniej nie mówiły o Susan Sontag, jak na przykład jej życiowa partnerka i światowej sławy fotografka Annie Leibovitz.
#14
Promocja
Nieprzejednany dystans do świata czy ucieczka od ponurej rzeczywistości? Lęki czy geniusz? O twórczości i literackich zmaganiach Stanisława Lema napisano wiele. Jako człowiek wciąż pozostaje jednak zagadką. Literaturoznawczyni i badaczka jego twórczości Agnieszka Gajewska dotarła do nowych źródeł – archiwa: lwowskie, bezpieki, prywatne, z których nikt wcześniej nie korzystał. Dzięki nim poznajemy Stanisława Lema nie tylko jako wielkiego pisarza, ale przede wszystkim jako człowieka doświadczonego przez historię.
#15
Czy boisz się śmierci? Co nadaje sens Twojemu życiu? Jeśli będziesz błądził skutecznie, znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Relację ze swych poszukiwań zdaje dziś wybitny filozof, Zbigniew Mikołejko.
#16
Pierwsza polska biografia Bronisława Malinowskiego. Niewielu Polaków miało tak istotny udział w naukowym dorobku Zachodu, jak Bronisław Malinowski.
#17
EbookUczta bogińMaria Poprzęcka
Kategoria:Kobiety
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
29.99 zł
Sylwetki kobiet, które nie godziły się na przeciętność, walczyły z losem i narzucanymi im ograniczeniami – wybitnych artystek, muz znanych i podziwianych mężczyzn, nierzadko ich konkurentek do sławy.
#18
Promocja
Arystokratyczne mariaże, pałace, afery, misje specjalne. Pasjonująca opowieść o rodzie, który trząsł Rzeczpospolitą Obojga Narodów i który miał wielki wpływ na dalsze losy Polski. Zajrzyjcie do świata przepychu, skandali i ogromnych majątków ziemskich, gdzie nazwisko znaczy więcej, niż może się wydawać!
#19
EbookKora, KoraKamil Sipowicz
Kategoria:Kobiety
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
19.99 zł
Biografia fascynującej osobowości, liderki kultowego zespołu Maanam. Jak wyglądało życie Kory przed powstaniem grupy? Jak wokalistka radziła sobie ze sławą i uwielbieniem rzeszy fanów?
#20
Promocja
EbookMasoniJohn Dickie
Kategoria:Historia
Wydawca:Czarna Owca
Format:MOBI + EPUB
35.99 zł
39.99 zł
Historia masonerii łączy w sobie Winstona Churchilla i Walta Disneya; Wolfganga Mozarta i Shaquille’a O'Neala; Benjamina Franklina i Buzza Aldrina; Rudyarda Kiplinga i Buffalo Billa. Ebook „Masoni” (formaty epub, kindle mobi) Johna Dickiego to fascynujące studium na temat najsłynniejszego i najbardziej niezrozumianego tajnego bractwa na świecie. Ruchu, który nie tylko pomógł ukształtować nowoczesne społeczeństwo, ale który wciąż pozostaje wpływowy.