#1
Promocja
Nowość
Mistrzyni ciętego humoru, słownej szermierki i jechania po bandzie! Ebook Joanny Mokosy-Rykalskiej, autorki popularnego bloga „Matka siedzi z tyłu”, to opowieści cudownie absurdalne, jak dzień z życia każdego rodzica.
#2
Promocja
Bestseller
Ebook „Shuggie Bain” to najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich – w tym do National Book Award oraz Nagrody Bookera, którą zdobyła – łamiąca serce powieść o uzależnieniu, seksualności i miłości, przywołująca na myśl dzieła Édouarda Louisa, Alana Hollinghursta czy Hanyi Yanagihary.
#3
Bestseller
EbookKącik zagubionych sercMagdalena Trubowicz
Kategoria:Obyczajowa
Format:MOBI + EPUB
27,90 zł
Pierwsza odsłona humorystycznej serii obyczajowej, przy której śmiać się będziecie do rozpuku, roniąc przy tym niejedną łzę. Można by pomyśleć, że w erze portali społecznościowych i e-randek nikt już nie korzysta z usług biur matrymonialnych. A jednak! Wanda ma już dość życiowych pomyłek, zdrad męża i roli kapłanki ogniska rodzinnego. Czas pokazać pazury i wziąć się z kapryśnym losem za bary!
#4
Promocja
Bestseller
„Ucho Igielne” (e-book w formacie epub i kindle mobi) to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.
#5
Bestseller
Sztuka, piękno i oszustwo w prowokująco inteligentnej i doskonale opowiedzianej historii! „Zachwycająca opowieść o miłości, stracie i zapierającym dech w piersiach arcydziele, lśniąca jak obrazy Vermeera” – „Poeple”
#6
Promocja
Bestseller
EbookJesieńAli Smith
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
21,20 zł
39,99 zł
Czterokrotna finalistka Nagrody Bookera, uznawana za najwybitniejszą współczesną szkocką pisarkę i jej pierwsza powieść z czterotomowego cyklu „Pory Roku”! Niezwykle wymowne literackie zwierciadło, w którym przegląda się Wielka Brytania doby Brexitu.
#7
Promocja
Bestseller
Jakub Żulczyk – autor „Wzgórza psów” i „Ślepnąc od świateł”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych pisarzy młodego pokolenia – powraca w swojej najlepszej i najbardziej dojrzałej powieści. W swoistym połączeniu ANTYKRYMINAŁU i dramatu psychologicznego, od którego nie będziemy mogli się oderwać. Czy Marcin Kania – żyjący z tantiem były muzyk, dotknięty chorobą alkoholową – znajdzie w swoim umyśle klucz do odkupienia i odnalezienia syna, zanim nie będzie za późno?
#8
EbookJak zawszeZygmunt Miłoszewski
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
31,99 zł
Zygmunt Miłoszewski uwielbia suspens! Po trzech latach milczenia zamiast kryminalnej zagadki przedstawia komedię lekko ironiczną o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości, i o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I oczywiście nie byłby sobą, gdyby nie zrobił tego po mistrzowsku.
#9
Promocja
Laureatka Bookera 2019. Książka dekady wg „Sunday Times” i „Guardiana”. Książka roku m.in. wg „Time’a”, „Washington Post”, „New Yorkera” i „Kirkus Reviews”. Oszałamiająca, pulsująca życiem powieść o kobietach. O ich sile, słabościach, bolączkach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. „Dziewczyna, kobieta, inna” (e-book w formatach epub i mobi) opowiada o artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia. „Wreszcie ukazuje się w Polsce powieść, w której mogę się przejrzeć. Evaristo w istocie dała nam prezent: atlas różnorodności. I to jak napisany!” – SYLWIA CHUTNIK
#10
Promocja
EbookWidzi mi sięZadie Smith
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:ZNAK
Format:MOBI + EPUB
35,99 zł
39,99 zł
#11
Prawdziwy „Rękopis znaleziony w Saragossie”! Ostatnia autentyczna i kompletna wersja arcydzieła – w nowym tłumaczeniu.
#12
Promocja
EbookMałe życieHanya Yanagihara
Kategoria:Psychologiczna
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
26,40 zł
47,99 zł
Poruszający obraz dojrzewania, w którym sukces, trauma i przyjaźń stanowią jedno. Najgłośniejsza amerykańska powieść 2015 r. Wzbudziła falę zachwytu i zarazem gorącą dyskusję wśród krytyków i czytelników. Proza w całym swoim pięknie opisująca doświadczenie zła, granice ludzkiej wytrzymałości i tyranię pamięci.
#13
Promocja
Skandalizująca powieść Zbigniewa Nienackiego wreszcie nie tylko w wersji tradycyjnej! Przez jednych uwielbiana, przez innych odsądzana od czci i wiary. Co dzieje się raz w roku w Skiroławkach?
#14
Promocja
EbookMireczekAleksandra Zbroja
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
19,49 zł
29,99 zł
Debiut o porażającej sile rażenia. „Mireczek” (e-book w formatach epub i mobi) Aleksandry Zbroi to realistyczna, poruszająca autentyzmem przeżyć i emocji powieść o próbie odnalezienia ojca, którego zabrał alkohol. „To nie jest książka o tym, że jak chcesz, to potrafisz. Jest za to o dziewczynce, która zapożycza się u samej siebie, by dotrwać dorosłości i uwolnić się od tych, którzy nie zdali egzaminu z rodzicielstwa” – Mikołaj Grynberg
#16
EbookSznurówkiDomenico Starnone
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
27,99 zł
Dlaczego spełniony mąż i ojciec decyduje się zdjąć z palca obrączkę, zmienić miejsce zamieszkania i obojętnie patrzeć, jak jego przeszłość powoli rozpada się na kawałki? Różne punkty widzenia, dziwne zbiegi okoliczności, wychodzące na jaw od lat skrywane tajemnice – znakomita powieść cenionego włoskiego autora, męża Anity Raji piszącej pod pseudonimem Elena Ferrante.
#17
Promocja
Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia? Czy Hania Wolińska, która całym sercem pokochała hrabiego Johanna von Richtera, miała prawo cieszyć się ze swego szczęścia, podczas gdy tylu niewinnych ludzi traciło życie? „Przepiękna, cudowna, idealna. Jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam. To będzie największe odkrycie tego roku!” – Justyna Chaber, ONA CZYTA
#18
Promocja
EbookSerotoninaMichel Houellebecq
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
34,20 zł
35,99 zł
Powieść słynnego autora-wizjonera i uważnego krytyka kultury Zachodu. „Pisarz, który bez jednego trudnego słówka potrafi zmusić czytelnika, by przemyślał studium narcyzmu, jest mędrcem. Podwójnym mędrcem ten, który potrafi go przy tym rozśmieszyć. A potrójnym ten, który robi to bez krzty mizoginii” – J. Tokarska-Bakir
#19
Promocja
EbookWybór ZofiiWilliam Styron
Kategoria:Psychologiczna
Wydawca:Replika
Format:MOBI + EPUB
27,93 zł
39,90 zł
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Jedna z najważniejszych powieści Williama Styrona, która przyniosła autorowi światową sławę i doczekała się nie mniej znanej ekranizacji z oskarową rolą Meryl Streep.
#20
Promocja
Chcesz podejrzeć osobliwy świat arystokracji, w którym bohaterowie są jak kukiełki zmagające się z rolami przypisanymi im przez złośliwą historię? Chcesz spędzić miło czas, śmiejąc się do rozpuku? Doskonale, czekamy właśnie na Ciebie, by zacząć przedstawienie. Witamy w Czechach i u Czechów, którym niezmiennie dopisuje dobry humor. Dowodem na to jest „Ostatnia arystokratka” Evžena Bočka, jedna z najzabawniejszych książek XXI wieku.