Dawno temu w Warszawie Jakub Żulczyk - ebook epub, mobi
#1
Promocja
Bestseller
Jakub Żulczyk to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Jego książki są świetnie skonstruowane, pełne odniesień do popkultury i wciągające jak dobry serial, a przede wszystkim oddają najważniejsze problemy współczesnego społeczeństwa. Potwierdza to ebook „Dawno temu w Warszawie”. Parę lat po wydarzeniach ze słynnego „Ślepnąc od świateł” bohaterowie tamtej powieści schodzą pod powierzchnię miasta, zanurzają się w płynącym pod nim złu. A zło jest zimne i gęste – wciąga wszystkich tych, którzy nie potrafią mu się oprzeć…
Filip (bez cenzury) Leopold Tyrmand - ebook epub, mobi
#2
Promocja
Bestseller
Zupełnie inna powieść o II wojnie światowej. Historia pokazana z perspektywy młodego kelnera, w którym buzują hormony. Wielki kontestator PRL-u, ekscentryk i bikiniarz opowiada o sile miłości. Niniejszy ebook to wielka gratka dla fanów pióra Leopolda Tyrmanda – przed nami pierwsza polska edycja „Filipa”, która przywraca możliwość zapoznania się z pierwotną, autorską postacią tekstu.
Rodzina Netanjahu Joshua Cohen - ebook epub, mobi
#3
Promocja
Bestseller
Uczelniana komedia, traktat o polityce asymilacji, kąśliwa krytyka nacjonalizmu. A może po prostu najważniejsza powieść o żydowskiej tożsamości? Nagrodzona Pulitzerem „Rodzina Netanjahu” to klucz do zrozumienia problemów ze współczesnym Izraelem. „Bez dwóch zdań Cohen jest geniuszem. […] «Rodzinę Netanjahu» z jej ekscentrycznym narratorem, portretem żydowsko-amerykańskiego życia i klimatem ostrej akademickiej satyry czyta się w zachwycie jak skrzyżowanie powieści Philipa Rotha i Vladimira Nabokova. To wartka, bezczelna, całkowicie wciągająca proza” – Leo Robson, „Guardian”
Informacja zwrotna Jakub Żulczyk - ebook epub, mobi
#4
Promocja
Bestseller
Jakub Żulczyk – autor „Wzgórza psów” i „Ślepnąc od świateł”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych pisarzy młodego pokolenia – powraca w swojej najlepszej i najbardziej dojrzałej powieści. W swoistym połączeniu ANTYKRYMINAŁU i dramatu psychologicznego, od którego nie będziemy mogli się oderwać. Czy Marcin Kania – żyjący z tantiem były muzyk, dotknięty chorobą alkoholową – znajdzie w swoim umyśle klucz do odkupienia i odnalezienia syna, zanim nie będzie za późno?
Zbroja światła Ken Follett - ebook epub, mobi
#5
Promocja
Bestseller
Ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta – rozpoczętego przez kultowe „Filary Ziemi” – i zarazem pomost między nimi a trylogią „Stulecie”. Razem tworzą oszałamiającą serię, która opisuje tysiąc lat rozwoju zachodniej cywilizacji. Mieszkańcy Kingsbridge będą musieli zmierzyć się z zagrożeniami, jakie niesie rewolucja przemysłowa. I zastanowić się, jak ją wykorzystać do własnych celów. Ebook „Zbroja światła” to wielka historia widziana oczami zwykłych ludzi. To emocje, które ścierają się z beznamiętnymi trybami przeznaczenia. To proza Kena Folletta w najlepszym wydaniu.
Demon Copperhead Barbara Kingsolver - ebook epub, mobi
#6
Promocja
Nagroda Pulitzera 2023. Laureatka Women’s Prize for Fiction. Książka z gatunku: jedna na pokolenie, która łamie serce, a potem je naprawia w taki sposób, w jaki potrafią tylko najlepsze powieści. „«Demon Copperhead» na nowo opowiada historię stworzoną przez Dickensa, tym razem osadzoną na współczesnej amerykańskiej prowincji, borykającej się z biedą i uzależnieniem od opioidów. Kingsolver i Dickensa łączy wiele podobieństw: oboje piszą żywiołowe powieści społeczne z silnym przesłaniem politycznym” – „New York Times”
Ślepnąc od świateł Jakub Żulczyk - ebook epub, mobi
#7
Promocja
Historia przedstawiona przez Jakuba Żulczyka w ebooku „Ślepnąc od świateł” poruszyła czytelników do głębi. Autor został nominowany za nią do Paszportów Polityki, a HBO wyprodukowało serial na podstawie powieści.
Alamut Vladimir Bartol - ebook epub, mobi
#8
Promocja
Literacka inspiracja słynnej gry Assassin’s Creed. Akcja powieści „Alamut”, osadzona w XI-wiecznej Persji, opowiada historię legendarnego przywódcy ismailitów, Hasana Ibn Sabbah, zwanego Sajduną, samozwańczego proroka opętanego żądzą władzy. Powieść, opublikowana w 1938 roku, była w zamierzeniu alegorią, reakcją Vladimira Bartola na rosnące w siłę reżimy faszystowskie w Europie, zwłaszcza we Włoszech. Książka ta ma jednak charakter ponadczasowy. Mówi wiele o naturze człowieka, jego słabościach, podatności na manipulację i skłonności do ulegania zwodniczym obietnicom.
Ten się śmieje, kto ma zęby Zyta Rudzka - ebook epub, mobi
#9
Promocja
Kolejna książka wielokrotnie nagradzanej autorki, laureatki m.in. Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W zachwycającej niekonwencjonalną formą powieści „Ten się śmieje, kto ma zęby” Zyta Rudzka po raz kolejny śmiało eksperymentuje z językiem i urzeka oryginalnym, bezkompromisowym stylem.
Światło, którego nie widać Anthony Doerr - ebook epub, mobi
#10
Promocja
Nagroda Pulitzera 2015. Znakomite połączenie wątków sensacyjnych i historycznych. Ebook „Światło, którego nie widać” Anthony’ego Doerra to przejmujące studium człowieka uwikłanego w totalitaryzm. Powieść kultowa.
Ciemna strona miłości Rafik Schami - ebook epub, mobi
#12
Promocja
Oparta na prawdziwej historii saga dwóch zwaśnionych rodów syryjskich. Fascynująca opowieść o fascynującym i nieznanym Wschodzie. Miejscami bardzo mocna i szokująca, miejscami pełna baśniowego wschodniego uroku, w którego odmalowywaniu Rafik Schami jest mistrzem.
Drobny szczegół Adania Shibli - ebook epub, mobi
#13
Promocja
Nowość
Powieść nominowana do Międzynarodowego Bookera i National Book Award. Ebook „Drobny szczegół” to medytacja nad mechanizmami przemocy, grozą wojny i pracą pamięci, przypominająca, że historię piszą zwycięzcy, a los ofiar objęty jest milczeniem. „Gęsta, przenikliwa książka o tym, co znaczy żyć w obliczu przemocy” – „Los Angeles Review of Books”
Podróżni Regina Porter - ebook epub, mobi
#14
Promocja
Wielowątkowa proza literacka o współczesnych nomadach. Ebook „Podróżni” (formaty dostępne do pobrania epub i kindle mobi) to wspaniale napisana kronika dzisiejszego świata i poruszający dramat, w którym główną rolę mógłby odegrać każdy z nas. Regina Porter bezpardonowo rozprawia się z największymi grzechami Ameryki ostatniego półwiecza. Opowiada o konfliktach etnicznych, odkrywaniu seksualności, miłości do Szekspira i… dobrego jedzenia, a także o zwyczajnym – do bólu – życiu. Czy można lepiej streścić istotę naszych czasów, w których każdy jest na swój sposób podróżnym?
Siedem księżyców Maalego Almeidy Shehan Karunatilaka - ebook epub, mobi
#15
Promocja
Booker 2022. „«Siedem księżyców…» jest baśnią dla dorosłych, ponieważ jest baśnią o wojnie domowej. Starożytni Grecy uważali, że gdy takowa się wydarza, każdy musi się opowiedzieć po którejś ze stron. Maali stara się raczej żyć swoim życiem hazardzisty i przypadkowego kochanka, a nade wszystko: fotografa. Gdy chęć na zaangażowanie przychodzi, sądzi, że wcale nie jest ono polityczne. Dopiero w miejscu, które w naszej cywilizacji nazwalibyśmy czyśćcem albo Szeolem […], może pojąć, jak bardzo się pomylił. Czyta się to świetnie, a zakończenie jest oczyszczające” – Wojciech Engelking
Łabędzie Jacek  Dehnel - ebook epub, mobi
#16
Promocja
Nowość
Zaskakująca i porywająca książka. W ebooku „Łabędzie” Jacek Dehnel rozsadza wszelkie gatunkowe ograniczenia i szufladki. Jego nowe dzieło, składające się z dwóch uzupełniających się części, można czytać jako rasowy reportaż true crime, historię rodziny, powieść sensacyjną albo esej o pamięci – prywatnej, publicznej i wreszcie sekretnej, ukrytej w aktach IPN-u.
Raj Abdulrazak Gurnah - ebook epub, mobi
#17
Promocja
Wielowarstwowa, nieoczywista i piękna opowieść o Afryce, jakiej nie znamy, autorstwa laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. „W prozie Abdulrazaka Gurnaha jest coś niezwykle naturalnego i szlachetnego, coś, co sięga fundamentalnych ambicji literatury, aby opowiedzieć ludzkie życie w możliwie najuczciwszy sposób oraz podzielić się tą opowieścią z innymi. Jego książki budują wspólnotę opartą na głębokim współczuciu i współuczestnictwie w tym, co nazywamy ludzkim losem, bez względu na miejsce zamieszkania, kulturę czy język” – Olga Tokarczuk
Drugie imię. Septologia 1-2 Jon Fosse - ebook epub, mobi
#18
Promocja
Pierwszy tom prozatorskiego opus magnum jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy norweskich, laureata Nagrody Nobla w 2023 roku. Ebook „Drugie imię” opowiada o sprawach najważniejszych – o naturze sztuki, Bogu, przemijaniu, nałogach, miłości i śmierci. W tej porywającej rytmem, hipnotycznej prozie Jon Fosse stawia fundamentalne pytania: co czyni nas tym, kim jesteśmy? Dlaczego prowadzimy takie, a nie inne życie?
Grzybnia Aleksandra Zielińska - ebook epub, mobi
#19
Promocja
Najzabawniejsza i zarazem najsmutniejsza powieść Aleksandry Zielińskiej. Pełna magicznego realizmu. Opowiada o rozpadających się rodzinnych więzach, potrzebie bliskości i pocieszeniu, które nie zawsze znajdujemy od razu. „«Grzybnia» to powieść o nas tak bardzo współczesnych – o lęku przed śmiercią, nieumiejętności bycia razem, samotności. Czy dająca nadzieję? To już trzeba odkryć samemu. Zielińska zastanawia się nad tym, co ludzi dzisiaj łączy. Czy między nami jest matnia czy grzybnia?” – WOJCIECH SZOT
Doppelgänger. Sobowtór Andrzej Gołda - ebook epub, mobi
#20
Promocja
Ebook „Doppelgänger. Sobowtór” to szpiegowska powieść inspirowana historiami agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę wywiadowczą. Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Na srebrny ekran przeniósł ją Jan Holoubek, znakomity polski reżyser, który ma na swoim koncie takie hity jak „25 lat niewinności” czy serial „Wielka woda”.