#1
Promocja
Bestseller
EbookEmpuzjonOlga Tokarczuk
Kategoria:Historyczna
Format:MOBI + EPUB
36.47 zł
42.90 zł
Pierwsza – po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla – powieść Olgi Tokarczuk. „Empuzjon” (ebook w formacie epub, kindle mobi), tak jak „Czarodziejska góra” Tomasza Manna, przenosi nas w świat, gdzie czas płynie inaczej i inaczej wygląda życie. Kuracjusze dolnośląskiego uzdrowiska Görbersdorf, zażywając ozdrowieńczych kąpieli, niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy 2. dekady XX wieku, nie przeczuwając, że za chwilę ich życiem zawładnie wielka historia i skonfrontuje ich (nas) z prawdami o świecie, których albo nie zauważają, albo za wszelką cenę nie chcą dopuścić do siebie.
#2
Promocja
Bestseller
Powieść dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell. Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego mężczyzny, życie Kyi Clark zamieniło się w piekło. Czy słusznie obciążono ją winą za domniemane morderstwo? „Delia Owens przedstawia odludne mokradła z perspektywy porzuconego dziecka. […] Jej powieść to kryminał na kanwie morderstwa, ponadczasowa gawęda i celebracja przyrody w jednym” – „New York Times Book Review”
#3
Promocja
Bestseller
Obsypana nagrodami – w tym prestiżowymi Wingate Literary Prize, Agnon Prize oraz Ramat Gan Prize – pikarejska powieść o kobiecie, która uzbrojona w rzeźniczy nóż, wyrusza w niebezpieczną podróż, by przywrócić spokój swojej rodzinie. „Nieskrępowana wyobraźnia i tętniący życiem styl głęboko zapadną nam w pamięć. «Córka rzeźnika» (ebook w formacie epub i kindle mobi) to niezwykła, działająca na wyobraźnię lektura” – DAVID GROSSMAN
#4
Promocja
Bestseller
Oszałamiający debiut, który stał się światowym bestsellerem. Zdobywczyni tytułu Międzynarodowej Książki Roku podczas Australian Book Industry Awards w 2021 roku. Historia młodej, czarnej opiekunki do dzieci, jej pracodawczyni o nazbyt dobrych intencjach oraz zaskakującego spotkania, które może zniszczyć kruchy zamek zbudowany na uśmiechach i miłych gestach. Ebook „Ten dziwny wiek” Kiley Reid to otwierająca oczy powieść o przynależności, kolorze skóry i przywilejach.
#5
Promocja
Bestseller
„Rodzinna saga w najlepszym wydaniu! Wielkie namiętności, rodzinne spory i niespełnione miłości, a do tego burzliwa historia, która za nic nie chce być słodka jak pachnące cynamonem sycylijskie cannolo. Idealna książka na lato!” – Bartek Kieżun
#6
Promocja
Bestseller
„Historia Emilii Rosłaniec jest niezwykłą inspiracją, by zwrócić się w swoją stronę. Nie ma bowiem innej drogi, by wpłynąć na naszą rzeczywistość, jak poprzez zmianę siebie. Doświadczenie bohaterki może być właśnie tym impulsem, by podjąć decyzję i zacząć działać” – Emilia Komarnicka–Klynstra
#7
Promocja
Głośna debiutancka powieść Toni Morrison – laureatki Literackiej Nagrody Nobla i Nagrody Pulitzera – w nowym tłumaczeniu Kai Gucio. Niedościgniony portret jednostki niszczonej przez nienawiść społeczeństwa. „Ebook «Najbardziej niebieskie oko» to opowieść nie tylko o rasizmie, ale przede wszystkim o perfidnym i uniwersalnym mechanizmie bezkrwawej przemocy, kiedy to ofiara zamienia się we własnego prześladowcę. O upokorzeniu i bezsilności, które rodzą większy gniew niż mord. Bez książek Toni Morrison nie sposób zrozumieć napięć dzisiejszej Ameryki” – Katarzyna Surmiak-Domańska
#8
Promocja
EbookOstatni śniegRafał Pacześ
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
17.49 zł
34.99 zł
Rafał Pacześ – autor głośnych „Grubych wiórów” – ponownie chwycił za pióro! Tym razem najsłynniejszy polski stand-uper opowiada o chłopaku z łódzkiej ulicy, przy okazji wpuszczając snop ostrego światła za kulisy przemysłu rozrywki. Przekonajmy się zatem, czy „Ostatni śnieg” – ebook błyskotliwie ironiczny – to współczesna historia „od pucybuta do…” gwiazdora, a może do ofiary własnego talentu albo raczej do oszusta, który sam już zapomniał, kim właściwie jest?
#9
Promocja
Powieść, której nie przeoczy żaden wielbiciel współczesnej literatury. Książki autorki „Normalnych ludzi” i „Rozmów z przyjaciółmi” polecają takie sławy jak Barack Obama, Elena Ferrante czy Sarah Jessica Parker. Ebook „Gdzie jesteś, piękny świecie” to proza naszych czasów, na której temat warto mieć własne zdanie.
#10
Promocja
EbookTu byli, tak staliGabriel Krauze
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
32.31 zł
35.90 zł
Nominacja do Bookera 2020. „Brutalne, prawdziwe, często jak strzał czystej adrenaliny – i tak przez bite trzysta stron” („Vice”). Ebook „Tu byli, tak stali” Gabriela Krauzego – w brawurowym przekładzie Tomasza S. Gałązki – to inspirowana życiem autora opowieść o trudnej codzienności młodych ludzi skazanych na codzienne kombinowanie i życie poza prawem. To gorzka historia chłopackiego dorastania w czasach, gdy łatwiej być bezwzględnym chuliganem, niż zdjąć maskę agresora i pokazać prawdziwą twarz. „Wspaniałe są niepohamowana siła i bezwzględna szczerość Krauzego. To nowy głos, który pojawia się w pełni ukształtowany i rwie się naprzód” – Jury Nagrody Bookera
#11
Promocja
EbookCzepiecKatarína Kucbelová
Kategoria:Reportażowa
Format:MOBI + EPUB
37.04 zł
39.00 zł
Powieść reportażowa uznanej słowackiej poetki i menedżerki kultury. „Nici się plączą, tiul nie słucha igły, oczy bolą od śledzenia haftu – Katarína Kucbelová szyje tradycyjny czepiec słowackiej mężatki. Uczy się od Il'ki, starej kobiety z górskiej wioski w Šumiacu. To bunt Kucbelovej przeciw zmieleniu przez państwo słowackiej kultury ludowej na papkę pseudofolkloru. Z dwuletnich wypraw autorki w pustoszejące rejony Słowacji powstała wielowarstwowa książka o zanikaniu tradycji, rozmywaniu historii, ale też o życiu w wioskach graniczących z romskimi osadami, gdzie panuje ścisły podział na ludzi białych i Romów, bez możliwości zniesienia linii demarkacyjnej” – Magdalena Grzebałkowska
#12
Promocja
EbookPoproś jeszcze razMary Beth Keane
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
18.50 zł
36.99 zł
Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Buzująca od emocji powieść Mary Beth Keane, autorki „Gorączki”. Ebook „Poproś jeszcze raz” to wciągające love story i zarazem głęboko uniwersalna opowieść o tym, jak zmieniamy się wraz z upływem czasu i jak postrzegamy nasze przeżycia z dzieciństwa, gdy jako dorośli nie boimy się już ludzi, którzy kiedyś nam zagrażali. Na podstawie książki powstaje serial HBO.
#13
Znakomity cykl „Trylogia Diny” wzbogaca się o kolejny tytuł! Ebook „Ten, kto widzi” jest zarówno niezależną powieścią o poczuciu winy, pojednaniu i przebaczeniu, jak i kontynuacją epickiej historii o Dinie Grønelv i jej potomkach.
#14
Promocja
Historia, która od dawna czekała, by ją opowiedzieć. Okolice Soliny. II wojna światowa dobiegła końca. Oficjalnie. W etnicznym i narodowościowym tyglu południowo-wschodniej Polski koniec świata ma dopiero nadejść…
#15
Promocja
EbookAgla. Tom 1Radek Rak
Wydawca:Powergraph
Format:MOBI + EPUB
33.15 zł
39.00 zł
Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej „Nike”. Pierwszy tom cyklu „Agla” to powieść, w której ostry niczym fotografia realizm sąsiaduje z okrutną baśnią. Fani fantastyki nie mogą przeoczyć ebooka „Alef” – brawurowej historii przygodowej, ale też wnikliwej i wzruszającej fabuły o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swojej cielesności, o wykluczeniu i samotności, o odnajdywaniu siebie i stawaniu się człowiekiem.
#16
Promocja
Nowość
Światowy bestseller. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem że wrócą, zanim wystygnie kawa… Ebook Toshikazu Kawaguchi to piękna opowieść o tęsknotach i utraconych nadziejach, o poszukiwaniu szczęścia i o czasie, którego upływ jest jak szemrząca rzeka, która swoim subtelnym dźwiękiem koi serca.
#17
Promocja
Wydarzenia, które dzieli niemal 50 lat. Zakazana miłość i jej konsekwencje. Łukasz Orbitowski w swojej najnowszej powieści zagląda w trudny świat relacji rodzinnych i próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wiele z naszych rodziców zostaje w nas samych. Ebook „Chodź ze mną” to doskonała analiza wielkich namiętności i tajemnic, które kładą się cieniem na życiu najbliższych.
#18
Promocja
EbookNormalni ludzieSally Rooney
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
20.80 zł
31.99 zł
Laureatka Costa Book Award 2019. Jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku. Oszałamiająca historia o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Wkrótce ekranizacja!
#19
Promocja
EbookObietnicaDamon Galgut
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
32.31 zł
35.90 zł
Nagroda Bookera 2021. „Ebook «Obietnica», proza duszna, gęsta, mistrzowska, opowiada o Republice Południowej Afryki czasu przełomu, upadku apartheidu, zdobycia praw przez uciskaną od dekad większość. Ale to również historia o granicach rozumienia i poznania, o empatii i współczuciu oraz demonach i lękach, których nie da się pokonać – przed drugim człowiekiem, przed jego prawem do szczęścia i własnego miejsca na ziemi. Choćby miało liczyć ledwie kilkadziesiąt metrów kwadratowych” – Michał Nogaś, GW, „Książki. Magazyn do Czytania”
#20
Powieść zamykająca „Trylogię Diny”, na którą składają się również „Księga Diny” oraz „Syn szczęścia”. Karna przedwcześnie doświadcza zdrady ojca, a jakby tego było mało – będzie musiała zmierzyć się z dziedzictwem, które przerasta jej siły… Wspaniały finał epickiej historii o tym, co kryje się w ludzkim sercu.