#1
Promocja
Bestseller
„Jak się starzeć bez godności” najpierw podcast, teraz ebook! Dwie doskonałe reporterki Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka z humorem i dystansem opowiadają o starzeniu się bez owijania w bawełnę. „Dwie znane pisarki biorą się za bary z numerem PESEL i wszystkim tym, co się z tym wiąże. Z pogonią za młodością i wiążącymi się z tym kontuzjami kończyn, ducha i portfela. W czasach głaskania każdego, żeby się nie wzniecił za bardzo i nie obraził, to jest bardzo niepoprawna politycznie opowieść, pełna zapomnianej ironii i bezwzględnego poczucia humoru” – Karolina Korwin-Piotrowska
#2
Promocja
Bestseller
Odważny i bezkompromisowy reportaż o polskim świecie sekspracy. Karolina Rogalska weryfikuje nasze spojrzenie na osoby, które zwykło się oceniać się zbyt łatwo i bezlitośnie. Ebook „Bez wstydu” to ćwiczenie z empatii pokazujące, jak daleko jesteśmy zdolni posunąć się w próbie zrozumienia drugiego człowieka. A przede wszystkim to wciągająca opowieść, w której znaleźć można odpowiedzi na pytania, które wstydzimy się zadawać.
#3
Promocja
Bestseller
Czy na pewno „Z zimną krwią” Trumana Capote’a jest pierwszą powieścią non-fiction? Dlaczego Hanna Krall jest Mondrianem reportażu, a nie Chagallem? Czy reporter może używać fantazji? A może reportaż to jedynie „wiara, że coś się zdarzyło”? Ebook „Fakty muszą zatańczyć” Mariusza Szczygła to esej napisany z miłości do reportażu. To lektura dla wszystkich, którzy kochają ten gatunek oraz dla tych wszystkich, którzy mają wątpliwości, czy jest wiarygodny. To także poradnik dla tych, którzy sami chcą pisać.
#4
Promocja
Penis to nie rekordzista ani zawodnik na pigułkowym dopingu. Penis to część męskiego ciała taka jak wątroba, o którą trzeba dbać, by cieszyć się jej zdrowiem. Jak przezwyciężać tabu i jak rozwiązywać problemy związane z seksualnością – o tym rozmawiają Andrzej Gryżewski i Przemysł Pilarski. I trafiają w samo sedno.
#5
Promocja
Nowość
„…Bezlitosny osąd da się zamienić w życzliwą ciekawość. Kompleksy i brak wiary w siebie można pokonać. Każdego dnia komuś się to udaje. Chcę, byśmy, gdy przyjdzie czas, umarły, będąc dla siebie siostrami. Wtedy będziemy żyły długo i szczęśliwie w pamięci kolejnych pokoleń kobiet, które będą wiedziały, z kogo brać przykład. O tym jest ta książka” – Paulina Młynarska
#6
Promocja
EbookPandrioszkaKrystyna Kurczab-Redlich
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Saga Egmont
Format:MOBI + EPUB
14.99 zł
24.99 zł
Ebook „Pandrioszka” to znacznie więcej niż wnikliwy, miejscami do bólu przejmujący reportaż z Czeczenii. Krystyna Kurczab-Redlich z fotograficzną dokładnością pokazała życie przeciętnego Rosjanina, oddając nie tylko wygląd, ale i ducha miejsc, które zwiedziła jako korespondentka zagraniczna. Sprawdźmy zatem, co tak naprawdę skrywa najgłębsza, rzadko pokazywana Polakom warstwa lalki pandrioszki.
#7
Promocja
EbookPlaneta PiołunOksana Zabużko
Kategoria:Eseje
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
24.05 zł
36.99 zł
Oksana Zabużko, autorka bestsellerowych „Badań terenowych nad ukraińskim seksem”, powraca ze zbiorem esejów. Ebook „Planeta Piołun” jest zaproszeniem do rozmowy o literaturze i o uwikłaniach historii, a także listem miłosnym do polskich współrozmówców. „To bardzo potrzebna książka. Jesteśmy tak blisko, a niewiele wiemy. Zabużko, którą ukształtował mit Solidarności i polska kultura, ma poczucie, że nikt nie słucha i nikt nie rozumie głosu z Ukrainy. […] Zabużko naświetla fakty z nieznanej strony, jak wtedy, kiedy opowiada o znaczeniu Czarnobyla dla Ukrainy” – Justyna Sobolewska
#8
Promocja
Szwedzka sztuka kochania – odważnie, bez masek i moralizowania. W ebooku Katarzyny Tubylewicz wysłuchamy głosów i historii ludzi znanych i opiniotwórczych, którzy opowiedzą o tym, o czym nigdy wcześniej publicznie nie mówili, oraz ludzi zupełnie nieznanych, ale fascynujących i świadomych swoich wyborów. Przeczytamy o wszelkich rodzajach związków – o monogamii i poliamorii, o tantrze, o związkach tęczowych i queerowych rodzinach. W „Szwedzkiej sztuce kochania” będzie też o wierności i zdradzie, o związkach otwartych i skrajnej wolności seksualnej, a także o miłości po miłości.
#9
Promocja
EbookStrażnicy wolnościJacek Hugo-Bader
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
24.05 zł
36.99 zł
Jacek Hugo-Bader – jeden z najbardziej brawurowych polskich reporterów – w ebooku „Strażnicy wolności” podejmuje temat, który będzie nas elektryzował przez lata. Pandemie, co prawda, przychodzą i odchodzą, ale teorie spiskowe i ich wyznawcy zostają. Jacek Hugo-Bader wszedł im pod skórę. Sprawdźmy, czy udało mu się wynaleźć szczepionkę na epidemię antyszczepionkowego szaleństwa?
#10
Nowość
„Wstrząsający reportaż o rozpadzie współczesnej Ameryki. Nicholas D. Kristof i Sheryl WuDunn przemierzyli Stany Zjednoczone i stworzyli opowieść o kraju widzianym oczami tych, których głosów na co dzień nie słychać. Opisują losy ludzi, których nazwać można obywatelami drugiej czy nawet trzeciej kategorii. Odsłaniając ich problemy, odkrywają, jak to możliwe, że najbogatszy kraj na świecie jest jednocześnie tak złym miejscem do życia dla milionów jego obywateli. Posiłkując się potężnym zasobem danych, raportów i badań, w ebooku «Biedni w bogatym kraju» pokazują ogromne nierówności i rozwarstwienie, które toczą Amerykę niczym rak” – Marek Szymaniak
#11
Promocja
„Proszę w ogóle nie zastanawiać się nad tym, czy przeczytać tę książkę. Proszę po prostu to zrobić, a wyjdzie to wszystkim na dobre! To obowiązkowa pozycja dla każdej osoby w spektrum i dla wszystkich, którzy żyją wokół tych osób, czyli po prostu DLA WSZYSTKICH, którzy chcieliby być lepsi. Jest to książka, która uruchamia wrażliwość i przypomina o tym, jak to jest ją w sobie mieć. Bardzo, bardzo potrzebna!” – Dorota Kotas, autorka powieści „Cukry”
#12
Promocja
Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie? Kiedy narodził się nowy rosyjski nacjonalizm? Jak Rosja wstaje z kolan? Wreszcie: kim jest Władimir Putin? Barbara Włodarczyk – doświadczona reporterka, wieloletnia korespondentka polskiej telewizji w Moskwie, autorka bestsellera „Nie ma jednej Rosji” – nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję, ani na salony oligarchów. Wie, z kim rozmawiać, kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń, aby oddać to, co myślą, czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.
#13
Promocja
Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej działań agenturalnych i szpiegowskich niż wywiad brytyjski, a jej służby działały skuteczniej niż Agent 007. Oto wielkie tajemnice i nie mniejsze skandale. Oto materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. A wszystko to w jednym ebooku „Szpiedzy Watykanu” Ulricha Nersingera.
#14
Promocja
EbookZiemia obiecanaBarack Obama
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
44.00 zł
54.99 zł
„Ziemia obiecana” (e-book w formatach epub i mobi) Baracka Obamy to długo wyczekiwana autobiograficzna opowieść o prezydenturze. Szczera, otwarta, autorefleksyjna. Przedstawia przemianę młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. „Ziemia obiecana” opisuje zarówno polityczne dojrzewanie 44. prezydenta USA, jak i najważniejsze chwile pierwszej kadencji Baracka Obamy, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i poważnych zawirowań na całym świecie.
#15
Promocja
EbookMy, transPiotr Jacoń
Kategoria:Wywiady
Format:MOBI + EPUB
22.50 zł
44.99 zł
Zbiór wywiadów z osobami transpłciowymi, a także z ich rodzicami, psycholożką, adwokatką, aktywistką i… księdzem. Przełamuje tabu i otwiera oczy na potrzeby drugiego człowieka. „Piotr Jacoń mówi o miłości do transpłciowej córki w państwie, w którym prominentni politycy powtarzają, że «LGBT to nie ludzie». W jego słowach czujemy dojrzałość, ojcowskie wsparcie i spokój. Emanacją postawy dziennikarza jest książka «My, trans». Odważni bohaterowie pokazują, jak istotny jest brak ocen i moralizatorstwa. Wskazują rodzicom wszystkich dzieci drogę do prawdziwej, bezwarunkowej miłości” – Justyna Kopińska
#16
Promocja
Obrazoburczy dziennik, który zaraz po premierze trafił na I miejsce hitów „Sunday Timesa”. Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi… i witaj w realiach lekarza stażysty!
#17
Promocja
„Doskonała… barwna i bogata w detale historia… Być może największą wartością tej niepokojąco przyjemnej w lekturze książki są nie tyle pytania, na które odpowiada, ale raczej te, które każe nam sobie zadać – jaka jest rola światowych korporacji, zarówno kiedyś jak i dzisiaj? W jaki sposób wpływają one na rzeczywistość wokół nas? Książka Dalrymple’a jest warta przeczytania przez każdego z nas” – „New York Times Book Review”
#18
„Praga magiczna” (e-book w formatach epub i kindle mobi) to – jak mówi Mariusz Szczygieł – biblia kultury czeskiej. Po 24 latach od pierwszego wydania w Polsce trafia do nas nowa edycja bestsellera, której autorem jest włoski slawista Angelo Maria Ripellino, a tłumaczką znakomita italianistka Halina Kralowa. Dla miłośników Pragi i czeskiej kultury – lektura niezbędna.
#19
Promocja
EbookKanskaUrszula Chylaszek
Kategoria:Reportaże
Format:MOBI + EPUB
21.54 zł
35.90 zł
Reportażowa opowieść o rewolucji obyczajowej odbywającej się w wyspiarskim kraju położonym pomiędzy Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią. Kiedy Laila odkryła, że jest lesbijką, uciekła z Wysp Owczych. Chciała być jak najdalej od rodziny i nieprzychylnego otoczenia – wówczas nawet w gazetach pisano, że AIDS to kara, którą Bóg wymierza homoseksualistom za grzechy. Kiedy swoją orientację poznała Eva, została w kraju. Próbowała żyć, szukać szczęścia i walczyć o zmiany. Po latach Laila wróciła. Pod jej nieobecność kraj zmienił się nie do poznania. To już nowe Wyspy Owcze. Bardziej otwarte, odważne, wolne…
#20
Promocja
Reportaż zza kulis stołecznego pogotowia ratunkowego. Ludzie jeżdżący karetką i nazywani czasem bogami – wcale nimi nie są. Próbują przetrwać w pogotowiu, nie popaść w obojętność lub samodestrukcję. Nie każdemu się to udaje. Lekarzowi czasem „bandaż się rozwija”, a czasem ma overbooking nieszczęść. Jednak gdy trzylatek nie zostaje półsierotą, nieszczęście staje się szczęściem. I to jest chwila piękna, choć dla lekarzy i ratowników pogo bardzo zdradliwa…