#1
Promocja
Nowość
Kolejny tom serii fantasy „Kwiat Paproci” Bereniki K. Miszczuk. W ebooku „Gniewa” rollercoaster zdarzeń ponownie ruszy w szaleńczy pęd. Wszystkie kłopoty Jagi zaczynają się od… nudy. Spokojna praca i lekko monotonny żywot szeptuchy kończą się niespodziewanie, gdy kilka dni po nocy kupały zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest nie kto inny tylko Jarogniewa…
#2
Promocja
Nowość
EbookPrzetainaAndrzej Pilipiuk
Kategoria:Fantasy
Format:MOBI + EPUB
31.82 zł
37.43 zł
Pióro – wspaniałe, wyobraźnia – nieokiełznana, erudycja i mądrość – dziś niestety rzadko spotykane. Andrzej Pilipiuk w ebooku „Przetaina” prowadzi nas na spotkanie dwóch zwaśnionych plemion. Czy uda im się zawrzeć rozejm i odwrócić los, który dla jednego z nich szykuje zagładę?
#3
Promocja
Nadchodzi koniec. Ziemia zatrzymuje się, gwiazdy spadają, umarli wstają z grobów... Tylko że coś nie zadziałało. Zamiast totalnej Zagłady dochodzi do Apokalipsy zastopowanej w wielkim finale.
#4
Promocja
Zdobywczyni PRIX JULES VERNE. „Fascynująca lektura, od pierwszej do ostatniej strony! Kiedy odkrywasz, o co w tym wszystkim chodzi, mógłbyś wracać do niej bez końca” – „The Observer”
#5
Nowość
Oddać władzę i przeżyć czy zginąć z pieśnią wolności na ustach? Oto dylemat, który istnieć będzie po kres ludzkości i z którym zmierzą się bohaterowie trzeciego tomu pełnej akcji serii, w której Jack Campbell przedstawia początki Sojuszu. Przed fanami military SF „doskonałe połączenie ziemskiej nauki i kosmicznej akcji” (Brandon Sanderson).
#6
Nowość
Robert Bukowski, legendarny kosmiczny pionier, z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Odległa o prawie 200 lat przyszłość jest równie mroczna, a może nawet mroczniejsza od czasów, z których wyruszył. Czy uda mu się zapobiec totalnemu zniewoleniu żyjącej wśród gwiazd ludzkości? Uczta dla fanów SF. Ebook „Uderzenie wyprzedzające” to kolejny tom space opery POLA DAWNO ZAPOMNIANYCH BITEW Roberta J. Szmidta wydanej w USA z rekomendacjami Davida Webera, Nancy Kress, Mike’a Resnicka, Jacka Campbella, Kevina J. Andersona
#7
Promocja
EbookHobbitJ. R. R. Tolkien
Kategoria:Fantasy
Format:MOBI + EPUB
22.34 zł
29.79 zł
Niezapomniana opowieść o małym hobbicie, wielkiej odwadze i dalekiej wyprawie „tam i z powrotem”, która stała się początkiem największej przygody w dziejach Śródziemia. Ebook Hobbit J. R. R. Tolkiena to najbardziej znane – zaraz po kultowej trylogii Władca Pierścieni – dzieło angielskiego autora. Książka doczekała się ekranizacji i wpisania na listę lektur szkolnych.
#8
Promocja
Pierwsza część cyklu „Kroniki Diuny” uznawanego przez wielu fanów SF za najwybitniejsze osiągnięcie tego gatunku literatury. Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki, uhonorowane prestiżowymi nagrodami Nebulą i Hugo. Wydanie nowe i poprawione.
#9
Promocja
Zdobywca nagrody Hugo dla najlepszego cyklu SF. Dziewiąty i zarazem ostatni tom kultowego cyklu „Expanse” Jamesa S. A. Coreya. Imperium lakońskie upadło, uwalniając 1300 układów spod rządów Winstona Duarte. Jednak starożytny wróg, który zabił budowniczych bram, obudził się i na nowo podjął wojnę przeciwko naszemu wszechświatowi…
#10
EbookDroodDan Simmons
Kategoria:Horror
Format:MOBI + EPUB
62.00 zł
Uczta dla fanów literatury grozy i horroru. Ebook „Drood” to Dan Simmons w szczytowej formie. Fabuła oparta na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziana przez Wilkiego Collinsa – jego przyjaciela i zarazem rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim – zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa – „Tajemnicy Edwina Drooda”.
#11
Promocja
Potwór zaatakował z ciemności, z zasadzki, cicho i wrednie. Zmaterializował się nagle wśród mroku jak wybuchający płomień. Jak jęzor płomienia. Piąty tom wiedźmińskiej sagi mistrza fantasy.
#12
Promocja
Pierwszy tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, porównywany do „Fundacji” i „Diuny”. Wydawniczy fenomen w Stanach Zjednoczonych. Zdobywca Nagrody Hugo dla Najlepszej Powieści 2015.
#13
Promocja
Drugi tom bestsellerowego cyklu „Kroniki Diuny”, uznawanego przez czytelników za jedno z największych osiągnięć literatury SF! Oszałamiające połączenie przygody i mistycyzmu, ekologii i polityki.
#14
Promocja
Sztandarowa powieść Janusza A. Zajdla, twórcy nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce. Główny bohater, Adi Cherryson, alias Sneer, wzorowany jest na postaci kolegi po piórze, Adamie Wiśniewskim-Snergu. STANISŁAW LEM uznał „Limes interior” za najoryginalniejszą polską powieść SF, jaką czytał.
#15
Promocja
EbookKrólowa GłoduWojciech Chmielarz
Kategoria:Postapokalipsa
Wydawca:Marginesy
Format:MOBI + EPUB
22.31 zł
34.32 zł
Wojciecha Chmielarza fanom literatury nie trzeba przedstawiać. Wszyscy kojarzą autora „Długu honorowego” z powieścią sensacyjną, thrillerem, kryminałem. Takiego Chmielarza jednak jeszcze nie znamy. Oto surowy postapokaliptyczny świat, który wciąga bez reszty. Oto „Królowa głodu” (ebook dostępny w formatach epub, kindle mobi), a w niej prawdziwy kalejdoskop gatunków. Oto brawurowe połączenie postapokalipsy, horroru, SF, westernu i fantasy, czyli Wojciech Chmielarz, który po raz kolejny zaskakuje czytelników!
#16
Promocja
Trzeci tom bestsellerowego cyklu „Kroniki Diuny”, który uznany został za jedno z największych osiągnięć literatury SF! Oszałamiające połączenie przygody i mistycyzmu, ekologii i polityki.
#17
Promocja
Drugi tom serii „Materia Secunda” Adama Przechrzty – historyka, który stał się mistrzem fantasy. Olaf Rudnicki, znany z ebooka „Sługa krwi”, stanie wobec katastrofalnego zagrożenia. Będzie potrzebował wszystkich sił i nadludzkiego szczęścia, żeby uratować carewicza Aleksandra, własny honor i swoje życie…
#18
Nowość
EbookZew WilkaAnthony Ryan
Kategoria:Fantasy
Format:MOBI + EPUB
43.60 zł
45.90 zł
Powieść autora bestsellerowego cyklu „Draconis Memoria”. „«Zew Wilka» jest wszystkim, czego mógłby sobie życzyć miłośnik fantasy. To najlepsze dzieło Anthony'ego Ryana od czasu jego niewiarygodnego debiutu” – Novel Notions Vaelin
#19
Promocja
Drugi tom rewelacyjnej trylogii fantastyczno-historycznej w ebooku. Boży bojownicy kontynuują swoją misję, a Reynevan, medyk z wykształcenia i powołania, znajduje się w coraz to innych opresjach...
#20
Siódme spotkanie z bohaterami kultowej serii SF „The Frontiers Saga” Ryka Browna. Załoga „Aurory” w końcu ma szansę na wypełnienie swojej misji. Zanim to jednak nastąpi, czeka ją długa, niebezpieczna podróż poprzez tysiąc lat świetlnych niezbadanej przestrzeni…