#1
Promocja
Bestseller
EbookGomoraArtur Nowak
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
22,74 zł
34,99 zł
Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.
#2
Promocja
Nowość
Kolejne spotkanie z kultową bohaterką thrillerów. Joanna Chyłka ma coraz większe kłopoty – nie dość że odebrano jej prawo do wykonywania zawodu, to jeszcze zaginął Kordian Oryński. Chyłka robi wszystko, by wpaść na jego trop. Sprawa wydaje się jednak przegrana. Czyżby los zakpił z niezłomnej dotąd prawniczki i postawił ją w sytuacji bez wyjścia? Ebook Egzekucja Remigiusza Mroza - podobnie jak wcześniejsze części bestsellerowego cyklu - to istny rollercoaster wydarzeń i emocji.
#3
Promocja
Bestseller
Ernest Doroszewski ma świetną pracę i piękny dom w malowniczej Pszczynie. Przed nim najważniejszy dzień w życiu - narodziny dziecka. Gdy w drodze do szpitala dochodzi do usterki, pomoc w nagłej sytuacji oferuje nieznajomy mężczyzna. Marta, żona Ernesta wsiada do samochodu, aby jak najszybciej dotrzeć do szpitala. To ostatni moment, kiedy Ernest widzi swoją żonę…
#4
Promocja
Bestseller
Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy? Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną do siebie.
#6
Promocja
Bestseller
EbookMiędzy grupamiTomasz Besta
Kategoria:Psychologia
Wydawca:Smak Słowa
Format:MOBI + EPUB
19,14 zł
31,90 zł
Niezastąpiony poradnik. Zawiera użyteczne informacje, które niczym drogowskazy pomagają sprawnie się poruszać w otaczającym nas świecie. Spotykamy w nim ludzi, którzy różnią się od nas pod względem płci, pochodzenia, kultury, języka, poglądów politycznych, tożsamości seksualnej i wielu, wielu innych rzeczy.
#7
Promocja
Nowość
Gdy budzi się zazdrość, zasypia sumienie… Uczta dla fanów literatury kryminalnej! Sprzeczne uczucia i gwałtowne namiętności – bohaterowie zbioru opowiadań Jo Nesbø wpadają w pułapkę emocji, a sam Mistrz Słowa – uznany za literacki fenomen na skalę światową – w brawurowy sposób odsłania motywy ich zbrodni.
#8
Promocja
Bestseller
EbookKaputtCurzio Malaparte
Kategoria:Reportaże
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
35,99 zł
39,99 zł
Jedna z najważniejszych książek o II wojnie światowej i zarazem absolutna klasyka światowego reportażu. „Kaputt” (e-book w formatach epub i mobi) Curzio Malapartego to książka o wyjątkowej sile rażenia – skrupulatnie opisująca okrucieństwo II wojny światowej i w panoramiczny sposób obrazująca chylącą się ku upadkowi, stającą się „stosem gruzów i odpadków” Europę. Reportaż Malapartego znalazł czytelników na całym świecie i był wielokrotnie wznawiany.
#9
Promocja
Bestseller
EbookPamięć WłochWojciech Karpiński
Kategoria:Eseje
Wydawca:Próby
Format:MOBI + EPUB
12,45 zł
24,90 zł
Wyjątkowa wędrówka po słonecznej Italii, w towarzystwie znawcy sztuki i kultury, dla którego odwiedziny galerii i muzeów to odruch zupełnie naturalny. Bogactwo doznań, myśli, spostrzeżeń i refleksji.
#10
Promocja
Bestseller
Ebook „Shuggie Bain” to najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich – w tym do National Book Award oraz Nagrody Bookera, którą zdobyła – łamiąca serce powieść o uzależnieniu, seksualności i miłości, przywołująca na myśl dzieła Édouarda Louisa, Alana Hollinghursta czy Hanyi Yanagihary.
#11
Bestseller
„Czarownicy” Elżbiety Dzikowskiej otwierają nową serię wydawniczą pt. „Podróże z Mistrzami”, w której będą prezentowane ponadczasowe opowieści podróżne znakomitych autorów „Kontynentów”. W pierwszym tomie ruszymy razem z Mistrzynią tropem znachorów, czarowników i tego, co ukryte przed „szkiełkiem i okiem”.
#12
Promocja
Bestseller
EbookPańszczyznaKamil Janicki
Kategoria:Eseje
Format:MOBI + EPUB
23,94 zł
39,90 zł
Wsi spokojna, wsi wesoła / który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki / Może wspomnieć zaraz wszytki? – jak ten sielankowy obraz, zakodowany w naszej narodowej świadomości, ma się do prawdy historycznej? Kamil Janicki w „Pańszczyźnie” (ebook w formacie epub i kindle mobi) rozprawia się z jednym z naszych mitów narodowych.
#13
Promocja
Nowość
Los rodziny Bies został przypieczętowany. Bum! Doszło do morderstwa Maximiliana de Gousse’a, popularnego w kręgach magicznych czarownika. Czy za tę zbrodnię odpowiedzialne są czary babki Agrei, jego byłej żony? A może to inna, przedwieczna moc zbudziła się ze snu i próbuje namieszać w świecie żywych? Co za licho szpieguje nieświadomych niczego członków wiedźmowego rodu?
#14
Promocja
Bestseller
Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły historię największej katastrofy nuklearnej XX w. Adam Higginbotham, bazując na wywiadach, odtajnionych aktach i niepublikowanych dotąd wspomnieniach, przedstawia nieznane fakty z czarnobylskiej tragedii. Wątek społeczny przeplata się z naukowym, opowieści o zwykłych ludziach rozgrywają się na tle wyścigu technologicznego, wstrząsające wydarzenia ożywają na nowo relacjonowane przez naocznych świadków.
#15
Promocja
Bestseller
Zimne tropy, zimne trupy i jedyny facet, któremu zależy na odkryciu prawdy… Drugi tom kryminalnej serii „Tomasz Winkler” (ebooki w formacie epub i kindle mobi) pióra znakomitego tandemu pisarskiego – Beaty i Eugeniusza Dębskich. „Duet Winkler i babcia Roma jest fenomenalny! Ich dialogi są rewelacyjnie skrojone, podszyte ironią, sarkazmem i okraszone złośliwymi docinkami. Nie ma mowy, żebyście ich nie pokochali” – Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl
#17
Promocja
Bestseller
John Lewis Gaddis – wybitny amerykański historyk, znawca problematyki zimnej wojny – analizuje myśl i działania wielkich strategów, od perskiego króla Kserksesa przez Napoleona po Roosevelta, z perspektywy sentencji starogreckiego poety, zinterpretowanej przez brytyjskiego filozofa Isaiaha Berlina w słynnym tekście „Jeż i lis. Esej o pojmowaniu historii u Tołstoja”.
#18
Bestseller
EbookBalladynaMax Czornyj
Kategoria:Fantasy
Format:MOBI + EPUB
34,90 zł
Ośmiu wybitnych polskich autorów odsłania współczesne oblicze Balladyny! Nieważne, jakie imię przybrała, prędzej czy później da się ją rozpoznać po charakterystycznej bliźnie na czole. Jednak nie każdy jest na tyle rozsądny, by zejść jej z drogi…
#19
Promocja
Bestseller
EbookDom w butelceAgnieszka Jucewicz
Kategoria:Wywiady
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
22,74 zł
34,99 zł
„Historie opowiedziane w tej książce pozwalają zrozumieć, jak traumatyczne doświadczenia dzieciństwa determinują całe nasze dorosłe życie. Brak bezpiecznej więzi, chaos, wstyd i bezradność to codzienność dzieci alkoholików. Takie dzieciństwo często nigdy nie przemija. Skrzywdzone dziecko w nas na wiele destrukcyjnych sposobów przez całe życie dopomina się o dostrzeżenie i akceptację. Opowieści bohaterów pozwalają to zrozumieć, ale też pokazują ich drogę do odzyskania siebie. Są inspiracją i nadzieją. To wielka siła tej książki” – Monika Sajkowska, prezeska zarządu fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
#20
Promocja
Bestseller
EbookLudowa historia PolskiAdam Leszczyński
Kategoria:Polska
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
40,50 zł
44,99 zł
Opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane albo z niej wyparte. Książka Adama Leszczyńskiego przedstawia historię 90 proc. Polaków – ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit – od początku Polski aż do czasów współczesnych.