#1
Promocja
Bestseller
EbookGomoraArtur Nowak
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
22,74 zł
34,99 zł
Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.
#2
Promocja
Bestseller
EbookKajśZbigniew Rokita
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
22,33 zł
31,90 zł
Rodowód niechciany, wypierana tożsamość, która nie pozwalała o sobie zapomnieć albo domagała się odkrycia i ponownego zdefiniowania. „Autor tej ważnej książki wyznaje, że długo przepraszał się ze swoją śląskością. Teraz pomaga nam zrozumieć dramat krainy leżącej na pograniczu kultur i historii – dlaczego Śląsk ciągle jest «kajś», a nie w centrum polskiej świadomości” – Małgorzata Szejnert
#3
Promocja
Nowość
EbookNajsłabsze ogniwoRobert Małecki
Kategoria:Thriller
Format:MOBI + EPUB
20,74 zł
31,90 zł
Thriller dla fanów pióra Roberta Małeckiego. Znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci podejrzewają, że Aleks i Alina wyskoczyli na krótki romantyczny urlop i odcięli się od świata. Jednak kiedy oboje milczą zbyt długo, Piotr nie ma wątpliwości, że stało się coś złego…
#4
Promocja
Bestseller
Kolejne spotkanie z kultową bohaterką thrillerów. Joanna Chyłka ma coraz większe kłopoty – nie dość że odebrano jej prawo do wykonywania zawodu, to jeszcze zaginął Kordian Oryński. Chyłka robi wszystko, by wpaść na jego trop. Sprawa wydaje się jednak przegrana. Czyżby los zakpił z niezłomnej dotąd prawniczki i postawił ją w sytuacji bez wyjścia? Ebook Egzekucja Remigiusza Mroza - podobnie jak wcześniejsze części bestsellerowego cyklu - to istny rollercoaster wydarzeń i emocji.
#5
Promocja
Bestseller
EbookDom w butelceAgnieszka Jucewicz
Kategoria:Wywiady
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
24,49 zł
34,99 zł
„Historie opowiedziane w tej książce pozwalają zrozumieć, jak traumatyczne doświadczenia dzieciństwa determinują całe nasze dorosłe życie. Brak bezpiecznej więzi, chaos, wstyd i bezradność to codzienność dzieci alkoholików. Takie dzieciństwo często nigdy nie przemija. Skrzywdzone dziecko w nas na wiele destrukcyjnych sposobów przez całe życie dopomina się o dostrzeżenie i akceptację. Opowieści bohaterów pozwalają to zrozumieć, ale też pokazują ich drogę do odzyskania siebie. Są inspiracją i nadzieją. To wielka siła tej książki” – Monika Sajkowska, prezeska zarządu fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
#6
Promocja
Bestseller
Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy? Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną do siebie.
#7
Promocja
Nowość
Kontynuacja znakomitej „Prostej sprawy”. „Dług honorowy” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to kolejna sensacyjna książka Wojciecha Chmielarza, który nie bez przyczyny nazywany jest mistrzem kryminału. Bezimienny wplątuje się w gąszcz niedomówień i pogrzebanych w przeszłości brudnych spraw, a przed nami pełna zwrotów akcji powieść o czającym się w ludziach złu i o długach, które zawsze trzeba spłacać.
#8
Promocja
Bestseller
EbookSontagBenjamin Moser
Kategoria:Literatura
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
34,85 zł
49,99 zł
Laureatka Nagrody Pulitzera 2020. Portret totalny jednej z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku. „Sontag. Życie i twórczość” (ebook w formatach epub i kindle mobi) to pierwsza książka oparta na zamkniętych dla świata rodzinnych archiwach i świadectwach osób, które nigdy wcześniej nie mówiły o Susan Sontag, jak na przykład jej życiowa partnerka i światowej sławy fotografka Annie Leibovitz.
#9
Promocja
Bestseller
Pierwsza część cyklu „Kroniki Diuny” uznawanego przez wielu fanów SF za najwybitniejsze osiągnięcie tego gatunku literatury. Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki, uhonorowane prestiżowymi nagrodami Nebulą i Hugo. Wydanie nowe i poprawione.
#10
Promocja
Nowość
Po bójce z Kołomyjskim psycholog śledczy Hubert Meyer zaszywa się w leśnej głuszy na Podlasiu. Szuka tam spokoju, ale los nie da mu tej szansy. Okolicą wstrząsa seria krwawych zbrodni. W środku lasu, w kapliczce świętego Huberta – niczym złożone w ofierze – leży ciało kilkuletniego Tymka, syna miejscowej femme fatale. W tym samym czasie od strzału snajpera ginie ksiądz Donat Giza, zapalony myśliwy, prominentny członek koła łowieckiego. A to wcale nie koniec obłąkańczego tańca śmierci…
#11
Promocja
Bestseller
Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno... Autor scenariusza do serialowego hitu "The Killing" znowu funduje czytelnikom silne emocje - tym razem kryminałem mrocznym jak długie jesienne wieczory.
#12
Promocja
Bestseller
Lektura dla widzów „Unorthodox” i „Shtisel” oraz wszystkich tych, którzy są zafascynowani hebrajską kulturą. Życie izraelskich chasydek, najbardziej ortodoksyjnych spośród religijnych Żydówek, jest niemal hermetyczne. Hance Grupińskiej udała się rzecz niezwykle trudna – pozyskała ich zaufanie i przekonała do rozmowy. Otwiera się przed nami świat dotąd pilnie strzeżony przed wglądem obcych.
#13
Bestseller
EbookMaria CurieEwa Curie
Kategoria:Nauka
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
44,00 zł
Pierwsze w Polsce pełne i niecenzurowane wydanie kultowej biografii Marii Skłodowskiej-Curie napisanej przez jej córkę, Ewę Curie – pianistkę, dziennikarkę i pisarkę. Wielokrotnie wznawiana, nagrodzona American National Book Award, w 1943 roku sfilmowana przez Metro-Goldwyn-Meyer opowieść o wielkiej pasji, poświęceniu i miłości wzbogacona została o niepublikowane dotąd dokumenty oraz zdjęcia.
#14
Bestseller
Jak oswajaliśmy się z supermarketami i jak rozpalał emocje pierwszy McDonald’s nad Wisłą? Kto dyktował modowe trendy, co jedliśmy na mieście, jakich filmów szukaliśmy w wypożyczalniach i co groziło za oddanie nieprzewiniętej kasety? Po jakie komiksy chodziliśmy do kiosków? Jak zaczął się w Polsce hip-hop i kto sprzedawał po sto tysięcy płyt? Wojciech Przylipiak przedstawia w swoim reportażu polską rzeczywistość lat 90. Nie ma w nim wielkiej polityki, są za to codzienne rozrywki, zwyczajne pasje, ekscytacje i nadzieje Polaków tamtych lat.
#15
Bestseller
Monografia przedstawiająca dzieło Witolda Gombrowicza z całkowicie nieznanej polskiemu czytelnikowi strony: jako włączone do argentyńskiego kanonu literackiego i funkcjonujące w jego obrębie. Proces „argentynizacji” pisarza jest rozpatrywany z perspektywy współczesnej komparatystyki literackiej i kulturowej, włączając w to badania nad przekładem, refleksje nad tożsamością narodową i jednostkową oraz zagadnienia dotyczące oddziaływania osobowości twórczej.
#16
Promocja
Nowość
Laureatka Nagrody Goncourtów 2020. Jedna z najinteligentniejszych i zarazem najbardziej zabawnych współczesnych powieści. „Anomalia” (ebook w formacie epub i kindle mobi) buduje wielki umowny świat – mamy tu kilka powieści w jednej, zabawę z gatunkami filmowymi i literackimi, puszczanie oka do netfliksowych seriali i wyrafinowaną konstrukcję, w której piętrzą się intertekstualne poziomy. Hervé Le Tellier flirtuje z thrillerem i SF, elementy psychologicznej powieści obyczajowej godzi z surrealnymi, powieść szpiegowską przeplata z prawniczą. Jednym słowem – przed nami wyrafinowana uczta literacka!
#17
Promocja
Bestseller
Gdy budzi się zazdrość, zasypia sumienie… Uczta dla fanów literatury kryminalnej! Sprzeczne uczucia i gwałtowne namiętności – bohaterowie zbioru opowiadań Jo Nesbø wpadają w pułapkę emocji, a sam Mistrz Słowa – uznany za literacki fenomen na skalę światową – w brawurowy sposób odsłania motywy ich zbrodni.
#18
Promocja
Bestseller
EbookSodomaFrédéric Martel
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
20,80 zł
31,99 zł
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Z jakich powodów ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w rozmowie z kościelnymi hierarchami szuka francuski socjolog F. Martel. Jego książka to efekt śledztwa w 30 krajach.
#19
Promocja
Bestseller
EbookŚmierć pani WestawayRuth Ware
Kategoria:Thriller
Format:MOBI + EPUB
20,34 zł
33,90 zł
Każda rodzina ma swoje mroczne tajemnice… „«Śmierć pani Westaway» (e-book w formacie epub i kindle mobi) to jeden z najlepszych thrillerów, jakie czytałem w tym roku. Przemyślana i mroczna łamigłówka. Doskonała rozrywka!” – Wojciech Chmielarz
#20
Promocja
Bestseller
Penis to nie rekordzista ani zawodnik na pigułkowym dopingu. Penis to część męskiego ciała taka jak wątroba, o którą trzeba dbać, by cieszyć się jej zdrowiem. Jak przezwyciężać tabu i jak rozwiązywać problemy związane z seksualnością – o tym rozmawiają Andrzej Gryżewski i Przemysł Pilarski. I trafiają w samo sedno.