Opis brukselskiego mikrokosmosu pół żartem, pół serio – w rozmaitych wymiarach: politycznym i kulturowym, lokalnym i międzynarodowym. Kopalnia wiedzy o tym, jak funkcjonuje Unia Europejska.
Kolejna po „Silikonie”, „Namiętniku”, „Scenach z życia pozamałżeńskiego” powieść Manueli Gretkowskiej, pisarki współczesnej, która zachwyciła polskich czytelników.
Autorska próba analizy przemian w życiu międzynarodowym po zimnej wojnie. Obejmuje wszystkie regiony świata oraz główne dziedziny i problemy stosunków międzynarodowych.
Nasz obraz własny. Zbiór analiz, które próbują pokazać, jak pod wpływem przekształceń ustrojowych i integracji z UE zmieniają się nasze wartości i przekonania.
Od niekompletnej unii gospodarczej i walutowej do unii zreformowanej – raport powstały pod wpływem toczącej się od jesieni 2011 r. intensywnej debaty nad przyszłością integracji europejskiej.
Analiza polskiej polityki zagranicznej wobec integracji europejskiej po 2004 r. Celem pracy jest odpowiedź na pytanie, jaką rolę odgrywa obecnie nasz kraj w dalszym rozwoju wspólnoty.
Dwa ustroje, dwie różne ideologie – komunizm i liberalna demokracja. Dużo je dzieli, ale i nadspodziewanie wiele łączy, co dobitnie pokazuje książka prof. Ryszarda Legutki.
Książka dla wszystkich, którzy chcą ubiegać się o zamówienia w krajach Unii Europejskiej. Odpowiada na pytania, gdzie szukać ogłoszeń i jak realizować procedury przetargowe.
Zbiór esejów wybitnego historyka i polityka. Bronisław Geremek spogląda na Europę z perspektywy dziejów, szukając źródeł jej dzisiejszego kształtu i próbując przewidzieć przyszłość Unii.
Analiza zakresu przedmiotowego kompetencji w dziedzinie harmonizacji prawa karnego materialnego, przekazanych przez państwa członkowskie na rzecz Unii na mocy Traktatu z Lizbony.
Praca, która dostarcza polskiej administracji rządowej i samorządowej wsparcia metodologicznego, niezbędnego także w szkoleniu kadr zarządzających wyspecjalizowanymi funduszami UE.
Norwegia i Szwajcaria to państwa, które nie chcą wejść do UE. Z czego wynika ta niechęć do integracji? O tym w monografii pokazującej to zagadnienie nie tylko z perspektywy politycznej.