Dziesięć reportaży – dziesięć prób ukazania prawdy dotyczącej polskiej misji w Iraku, dziesięć porażających autentyzmem historii o wpływie wojny na człowieka.
Każda wieś, każde miasteczko mają miejsce, gdzie można dowiedzieć się, co w trawie piszczy i razem z kompanami wychylić piwo lub dwa. Pod „Różowym Kasztanem” nie można się nudzić...
Komu spodobał się „Pałac z lusterkami”, tego z pewnością nie zawiedzie kolejna książka Anny Pasikowskiej. To literatura dla kobiet, którą czyta się z uśmiechem na twarzy.
Szczecin miał wielu prezydentów, ale on – jak twierdzą mieszkańcy miasta – był tym najlepszym. Wspomnienia Jana Stopyry odsłaniają szczegóły jego życia pełnego niespodziewanych zwrotów i wydarzeń.
Książka oparta na wspomnieniach 15 członków Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. Do Szczecina przyjechali z różnych stron kraju. Wszyscy mieli jednak wspólny cel...
Kręgi w zbożu w Wylatowie, podziemny hitlerowski kompleks Riese i profesor toruńskiego uniwersytetu, który podejmuje się zrealizować niecodzienne zlecenie...
Czy przypadkowe spotkanie może wpłynąć na przebieg całego naszego życia? Czy jedna niezbyt rozsądna decyzja może uruchomić lawinę zdarzeń, które zmienią los wielu ludzi?
Zbiór esejów Jana Woleńskiego, filozofa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęconych konsekwencjom bycia polskim intelektualistą pochodzenia żydowskiego.
Manifest syjonistyczny, wydany w lutym 1896 r. w oryginale niemieckim, potem w tłumaczeniu angielskim, teraz w nowym przekładzie autorstwa Jacka Surzyna.
Jak wyglądało i jak wygląda obecnie codzienne życie w Izraelu? Jaka jest rzeczywistość socjalistycznego kibucu i bazy wojskowej? Nili Amit opowiada o tym w swojej fascynującej biografii.
„Ulisses”, choć legendarny i doceniony przez krytyków, nie jest lekturą łatwą. Piotr Paziński podąża w swej monografii tropem bohaterów Joyce’a i podsuwa pomysły interpretacyjne tego głośnego utworu.
Ruth Ellen Gruber delves under the skin of European society to provide a closely observed, uniquely personal take on topics ranging from politics to pop music, from architecture to local cuisine.
Is there Jewish life in Poland after the Shoah? Should there be? This is the main topic of a collection of essays on post-war Polish Jewry written by Konstanty Gebert.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.
Wyjątkowe, prowadzone na bieżąco zapiski o codzienności hitlerowskiej okupacji w Krakowie – obraz II wojny światowej jakże inny od znanego z podręczników historii.
Zbiór wierszy poetów prześladowanych, skazanych niegdyś przez cenzurę na zapomnienie – artystów, którzy na przekór władzy totalitarnej tworzyli własne wolne światy.
Atak terrorystów na samolot zostaje udaremniony przez członków załogi. Wśród pasażerów są Therese i Ralph – profesorka filozofii i naukowiec. Jak odnajdą się w tak ekstremalnej sytuacji?