Elżbieta Cherezińska nie traci formy. Tym razem wciąga czytelników w XIX-wieczną polityczną grę, w której stawką jest panowanie nad Azją. Czyje rozdanie okaże się zwycięskie?
Tom „Historii XIX wieku” poświęcony dorobkowi naukowo-kulturalnemu tego stulecia. Omawia takie procesy jak masowa alfabetyzacja, scholaryzacja świata, wysyp wynalazków, pluralizm religijny.
Kolejna odsłona monograficznej „Historii XIX wieku”. Tom, w którym autor dokonuje wiwisekcji wieku nazywanego prehistorią teraźniejszości, czasem siodła czy stuleciem pielęgnacji pamięci.
Kolejny tom „Historii XIX wieku”. Autor kreśli w nim panoramę stulecia powstań, wojen i rewolucji. Książkę wzbogacają ryciny z wnikliwymi opisami najważniejszych konfliktów zbrojnych XIX wieku.
Westernizacja, kolonie, slumsy to niektóre z form ujarzmiania przestrzeni w XIX stuleciu. Jürgen Osterhammel w kolejnym tomie swego dzieła zajmuje się też porównaniem państw narodowych i imperiów.
Tom „Historii XIX wieku”, w którym autor opisuje zarówno osiągnięcia epoki industrializacji i telegramu, jak też upiory tego stulecia, takie jak 16-godzinny dzień pracy czy anarchia w rachubie czasu.
Zbiór esejów znanej historyk sztuki. Autorka podejmuje refleksję na temat malarstwa XIX wieku oraz polskiego malarstwa z przełomu wieków, czyli okresu uznawanego za najważniejszy w jego dziejach.
Barwny, przekrojowy obraz wydarzeń i przemian, które miały miejsce na przestrzeni XIX stulecia. Wybitna praca historyczna i zarazem pasjonująca lektura, od której trudno się oderwać.
Michał Bakunin – jeden z ojców anarchizmu więziony za działalność wywrotową, świetny mówca, który potrafił porwać tłumy. Niniejsza książka to obraz nakreślonych przez niego polsko-rosyjskich relacji.
Każdy wie, o co toczył się spór – o mur. A że dwaj adwersarze byli silnymi, choć całkiem innymi osobowościami, w sporze tym szły iskry. Czym to się skończyło? Warto przekonać się samemu.
Każdy wie, o co toczył się spór – o mur. A że dwaj adwersarze byli silnymi, choć całkiem innymi osobowościami, w sporze tym szły iskry. Czym się to skończyło? Warto przekonać się samemu.
Pamiętnik, który pozwala zobaczyć jedną z najbardziej burzliwych epok w historii Polski oczami arystokratki, spadkobierczyni wielkiej fortuny, a przede wszystkim kobiety o wielkiej odwadze myślenia.