Oparta na rzetelnych źródłach i wielu rozmowach z powstańcami opowieść o tym, jak wyglądało życie w Warszawie w sierpniu i wrześniu 1944 r. Książka niezwykła, pełna dramatów, wzruszeń, ale i humoru.
Szły na wojnę w sukienkach. Strzelały, wysadzały, opatrywały rany żołnierzy. Po wojnie mężczyźni nie dopuścili ich do głosu. Dlaczego? Tę zagadkę analizuje w swoim reportażu Swietłana Aleksijewicz.
Wyniesiony z błota kompanii karnej i przywrócony do rangi kapitana, Reinhardt szykuje swoich ludzi do wykonania misji, która ma szansę zakończyć trwającą już ósmy rok Wielką Wojnę...
Wstrząsająca historia dowódcy żołnierzy z City Hall. „Karbala” to relacja z pierwszej ręki, bez retuszu – to opowieść o odwadze i okrucieństwach wojny.
Śmierć i kalectwo kilkuset tysięcy Afgańczyków i Rosjan. Swietłana Aleksijewicz zbiera opowieści weteranów, pielęgniarek, prostytutek, matek i żon „afgańców” o okrucieństwie „braterskiej pomocy”.
Karbala. To zdarzyło się naprawdę. Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków. To relacja uczestników dramatycznych zdarzeń w Iraku. To także hołd oddany odwadze polskich żołnierzy.
Opowieść kondotiera z wojennych starć w byłej Jugosławii – okrutna, straszna, wciąż „pachnąca prochem”. Przynosi niepokojąco aktualny obraz „mechaniki konfliktu” w kontekście wydarzeń na Ukrainie.
Historia Dywizjonu 301, który zasłynął z determinacji i brawurowej odwagi swoich pilotów. Jeden z wyjątkowo ważnych dla nas wątków walki z hitlerowskim okupantem.
Opowiadania o oficerze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku i Afganistanie, które prowokują do zadania pytań o cel i zasadność udziału polskich sił zbrojnych w konfliktach na odległym kontynencie.
Opowiadania o losach ludzi, którzy mimo PRL-owskich prześladowań pozostali wierni swoim wartościom. Proza napisana znakomitym językiem, w której ekspresja łączy się z zamyśleniem i refleksją.
W świecie osiągnęli sławę, szacunek, uznanie. U nas są mało znani bądź w ogóle zapomniani. Marek Borucki wydobywa z narodowej niepamięci wybitnych naukowców, artystów, społeczników.
Wiosna 1922. Samobójcze natarcie na pozycje przeciwnika po raz kolejny prowadzi kapral Reinhardt i jego kompania karna. Straceńcy gotowi na wszystko… Wkrocz z nimi w okopy Wielkiej Wojny.
Wspomnienie Polaka z Grudziądza o przymusowej służbie w wojsku Hitlera. Ważne świadectwo tego, jak dalekie od stereotypowych wyobrażeń mogły być wojenne losy Polaków ze Śląska i Pomorza.
Odkrywcza historia frontów wschodnich I wojny światowej. Koncentruje się przede wszystkim na dziejach ludzi, zarówno jednostek, jak i społeczeństw, i wpływie, jaki wywarły na nich bitewne doświadczenia.
Opis przeżyć młodego oficera – dowódcy plutonu czołgów – wzbogacony o refleksje na temat przypadających na przełom lat 1967/1968 realiów służby i życia wojskowego w koszarach i na poligonach.
Biografia legendarnego żołnierza II Rzeczypospolitej, oparta na wielu nieznanych dotąd dokumentach. Pokazuje majora Henryka Dobrzańskiego nie jako pomnikowy ideał, lecz jako człowieka z krwi i kości.
Wojenny dramat i polityczny dreszczowiec. Ogarnięty chaosem Afganistan – krwawe potyczki, zakulisowe rozgrywki, cierpienie, rozpacz, samotność, przeżycia, o których nie da się zapomnieć.
Wspomnienia Polaka służącego w Legii Cudzoziemskiej – z codziennego życia w koszarach ograniczonego żelazną dyscypliną i niebezpiecznych misji w najbardziej zapalnych punktach świata.